reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lhůta 14 dnů na vrácení zboží

tomas.p (66)|21.12.2009 23:05
Ahoj, platí pro mě lhůta 14 dnů na vrácení zboží, když jsem si objednal zboží na Alze a platil tam u platebního automatu?
1 věc je nevhodný dárek a tak bych jim to rád do Vánoc vrátil
|Mio| (1333)|21.12.2009 23:29
To se dozvis v jejich obchodnich podminkach.

Ze zakona nejspis ne, protoze je to osobni odber.
s3jr4 (29)|22.12.2009 00:07
myslim ze nezalezi jak si zbozi prevezmes, ale jak ho objednas..jistej si ale nejsem
Liutasil (63)|22.12.2009 00:09
Podle zakona muzes zbozi, ktere sis objednal pres net, vratit bez udani duvodu do 14 dnu ( a myslim i pri jakymkoli odberu).....
Ja jsem napr do czc vracel takhle mys. A "vraceci" podminky maji stejny jako u alzy (myslim) - odkazuji na zakon ....
Takze by ti to meli vzit, a i bych se s nima o tom hadal :-) - (samozrejme si muzou strhnout neco za opotrebeni, popripade poskozeny obal (jo abych nezapomnel - kdyz to vracis do 14 dnu, tak mussi mit veskere prislusenstvi a obal - mozna bys jen doplacel, ale take by ti to nemuseli vzit))
lexxxa (714)|22.12.2009 00:11
ANO-kupoval jsi zbozi pres internet,muzes vratit do 14 dni bez udani duvodu,sam jsem to v ALZE praktikoval nekolikrat-zbozi musi byt v original obalu,samozrejme by melo byt jako nove,nenesouci znamky opotrebeni,v Alze neni nejmensi problem,neni se ceho obavat;):thumb

citace z obchodnich podminek ALZA.CZ http://www.alza.cz/Publish.asp?idpm=10

VI. Odstoupení od smlouvy
Podmínky uvedené v této části VOP (bod VI.) jsou platné pouze pro kupující, kteří jsou spotřebitelem, ostatní případy jsou dány bodem VI. podbodem B) těchto VOP.A) odstoupení od smlouvy spotřebitelem
Kupující spotřebitel má právo v souladu § 53 odst. 7 obč. z. odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží, pokud byla smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku. Rozhodne-li se spotřebitel využít tohoto práva, musí odstoupení od smlouvy doručit prodávajícímu nejpozději do 14. dne od převzetí věci.
Zboží je kupující spotřebitel povinen vrátit úplné, s kompletní dokumentací, nepoškozené, čisté, pokud možno včetně originálního obalu , ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal. V případě, že bude vrácené zboží nekompletní či poškozené, může prodávající vrácenou kupní cenu snížit o tomu odpovídající částku (v souladu s § 458 odst. 1 obč. z.). Peníze za vrácené zboží budou kupujícímu spotřebiteli vráceny do 30 dnů od účinnosti odstoupení od smlouvy kupujícího.
VLAN (656)|22.12.2009 07:39
V Alza ti ho vezmo i rozbalené, ale nevyplatí ti plnou cenu. jestli jsi ho nerozbalil tak se tě to netýká.
jacobsen (102)|22.12.2009 10:16
presne tak, muzu jen potvrdit, vracel jsem v alze veci uz cca 5x a pokazde dobropisem hned bez problemu mi byly vyplaceny penize. Pokud zbozi rozbalis, dostanes mene penez, ale dostanes, a to zbozi se pak objevi v kalagu zpet jako "rozbaleno" ;)
ale urcite se v alze nemusis bat to vratit, nemel jsem tam nikdy zadny problem, naposled vraceno pred 2 dny- nevhodny darek :D
Marenek (239)|22.12.2009 10:51
[quote=VLAN;329298]V Alza ti ho vezmo i rozbalené, ale nevyplatí ti plnou cenu. jestli jsi ho nerozbalil tak se tě to netýká.[/quote]

podle těch podmínek (a podle slov, co jsem dnes slyšel v alze u okýnka) by nemělo mít rozbalení na vrácenou cenu vliv, pokud jsi to kupoval jako koncák.
pokud jsi to kupoval "na ičo" tak srazí za rozříznutej blistr 10% a tvrdí, že je to jejich dobrá vůle to vzít zpět.
VLAN (656)|22.12.2009 12:51
[quote=jacobsen;329319]presne tak, muzu jen potvrdit, vracel jsem v alze veci uz cca 5x a pokazde dobropisem hned bez problemu mi byly vyplaceny penize. Pokud zbozi rozbalis, dostanes mene penez, ale dostanes, a to zbozi se pak objevi v kalagu zpet jako "rozbaleno" ;)
ale urcite se v alze nemusis bat to vratit, nemel jsem tam nikdy zadny problem, naposled vraceno pred 2 dny- nevhodny darek :D[/quote]

Ta funkce rozbaleno je dobrá, jsou eshopy na kterých to umí zadat jen jako bazar(Mironet).
tomas.p (66)|22.12.2009 17:40
Tak jsem měl štěstí a instalace xpéček se umoudřila a já mohl nainstalova přes ně upgrade na sedmičky :D
ale díky za rady


EDIT: Jen jsem nemohl přes xp nainstalovat 64bit verzi, ale jen 32bit verzi. Teď mám grafiku s 512MB paměti a RAm 4GB. Systém ukazuje 3,25GB Ram. Kdybych si koupil grafiku s 1GB paměti tak mi to těch 512MB oškube z té ramky?
Jandaskunk (2330)|22.12.2009 18:12
32bitový systém zvládá maximálně 4GB pamětí a do toho se počítají veškeré paměti, takže jo, kdybys měl kartu s 1GB místo 512MB paměti, tak budeš mít asi 2,75 GB paměti RAM

Jinak systém se instaluje většinou po formátu disku a pak by tě to pustilo na normálně 64bit....pokud máš dva systémy na disku (XP a Windows 7), tak to bych nedoporučoval..
optim (391)|22.12.2009 19:54
[quote=Jandaskunk;329478]32bitový systém zvládá maximálně 4GB pamětí[/quote]
Jen pokud systemem rozumime desktopove verze Windows.

[quote=Jandaskunk;329478]do toho se počítají veškeré paměti, takže jo, kdybys měl kartu s 1GB místo 512MB paměti, tak budeš mít asi 2,75 GB paměti RAM[/quote]
Ne, tak to neni. Velikost graficke pameti o tom, kolik se "ukousne" z fyzickeho adresoveho prostoru, nerozhoduje.
Jandaskunk (2330)|22.12.2009 20:10
Jo tak to sry za mystifikaci....myslel jsem teda ten Windows, když se tu bavíme o XP a 7, ale měl jsem to víc rozvést

Takže podle tohoto cituji: "32bit operační systém může využít maximálně 4 GiB (nebo 3,něco GiB podle varianty mýtu) paměti. Tento mýtus má tak tuhý kořínek jelikož přesně tak se chovají desktopové varianty Windows" je to tak, že na windows ten mýtus je pravda? :D

Jsem už nějaký zmatený :D
tomas.p (66)|22.12.2009 20:12
[quote=Jandaskunk;329478]32bitový systém zvládá maximálně 4GB pamětí a do toho se počítají veškeré paměti, takže jo, kdybys měl kartu s 1GB místo 512MB paměti, tak budeš mít asi 2,75 GB paměti RAM

Jinak systém se instaluje většinou po formátu disku a pak by tě to pustilo na normálně 64bit....pokud máš dva systémy na disku (XP a Windows 7), tak to bych nedoporučoval..[/quote]

No on je to upgrade z XP => Win7 a to se musí instalovat přes fungující xpčka.
Co je lepší = 3,25GB RAm + Ati HD4850
nebo 2,75GB + ATi 5870?
speedsnail (4876)|22.12.2009 20:44
Lepsi na co?? Na komprimaci souboru bude lepsi vic ram. Na hry bude samozrejme lepsi o 2 tridy vykonejsi HD5870.

A jak bylo receno, 1gb grafika ti proti 512Mb neukousne dalsich 512Mb z ram.
tomas.p (66)|22.12.2009 20:47
[quote=speedsnail;329584]Lepsi na co?? Na komprimaci souboru bude lepsi vic ram. Na hry bude samozrejme lepsi o 2 tridy vykonejsi HD5870.

A jak bylo receno, 1gb grafika ti proti 512Mb neukousne dalsich 512Mb z ram.[/quote]

No zatim spíš na hry :-)
tamto jsem si přečet až pozdě, že to neubírá, ale projížděl jsem ještě nějaký diskuse a tam na to měli takový rozdílný názory.
VLAN (656)|22.12.2009 20:49
[quote=tomas.p;329453]Tak jsem měl štěstí a instalace xpéček se umoudřila a já mohl nainstalova přes ně upgrade na sedmičky :D
ale díky za rady


EDIT: Jen jsem nemohl přes xp nainstalovat 64bit verzi, ale jen 32bit verzi. Teď mám grafiku s 512MB paměti a RAm 4GB. Systém ukazuje 3,25GB Ram. Kdybych si koupil grafiku s 1GB paměti tak mi to těch 512MB oškube z té ramky?[/quote]

Tohle mi dělá XP 32bit také(neumí využít více jak tuto hodnotu, tak ty 4Gb nenapíše), pak mám Vistu 64 bit, a ta mi píše 4 Gb bez problému, grafickou kartu si můžeš koupit jakou chceš, na ukazování těch 3,25Gb Ram to nic měnit nebude.
tomas.p (66)|23.12.2009 09:03
[quote=VLAN;329590]Tohle mi dělá XP 32bit také(neumí využít více jak tuto hodnotu, tak ty 4Gb nenapíše), pak mám Vistu 64 bit, a ta mi píše 4 Gb bez problému, grafickou kartu si můžeš koupit jakou chceš, na ukazování těch 3,25Gb Ram to nic měnit nebude.[/quote]

Díky, to jsem rád. Chci totiž udělat v průběhu roku poslední upgrade a pak ten počítač takhle bude fungovat celejch několik let :D