reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace a nastavení Apache

tomasr (42)|8.2.2007 13:15
Dělám vše jak mám, ale localhost nefunguje:(.
pas!k (3765)|8.2.2007 15:02
Muzes mi rict nac to potrebujes ?
tomasr (42)|8.2.2007 15:36
[QUOTE=pas!k]Muzes mi rict nac to potrebujes ?[/QUOTE]

No pokud to nevis, tak Ti to povim:). Apache je server na kterym běží phpcko, navíc umožnuje spojení s mysql...ale asi to spis vis ajen se povysujes...
Jo a na co to potrebuju delam system vphpecku jako diplomku ated sem preinstaloval system a nejde mi apache nakonfigurovat ponevadz uz sem ho pres rok nekonfiguroval. Nicmene cestu DocumentRoot i ServerRoot v httd.conf mam dobre.
pas!k (3765)|8.2.2007 17:07
[QUOTE=tomasr]No pokud to nevis, tak Ti to povim:). Apache je server na kterym běží phpcko, navíc umožnuje spojení s mysql...ale asi to spis vis ajen se povysujes...
Jo a na co to potrebuju delam system vphpecku jako diplomku ated sem preinstaloval system a nejde mi apache nakonfigurovat ponevadz uz sem ho pres rok nekonfiguroval. Nicmene cestu DocumentRoot i ServerRoot v httd.conf mam dobre.[/QUOTE]
Vubec si me nepochopil nechapu proc bych se mel povysovat nemam to zapotrebi :) Ja do tehle veci taky uplne nevidim ale kdyz potrebuji neco podobneho jako ty na lokalni pc pouzivam xampp stahnes ho zde . Nainstalujes to a pak doporucuji si hecknout porty jestli mas volne pro spusteni mysql .. pak jen napises do prohlizece localhost a udelas si nejakou testovaci databazi spustis myphp admina a jedes.. A jeste jednou sorry pokud to vyznelo nejak povysene opravdu to nebyl umysl ;)Ptal jsem se proto ze vuyziti toho apache serveru u tebe muze byt vselijake ;) EDIT: Kdyby sis prece jen nevedel rady doporucuji postupovat dle tohoto navodu Joomla pro totalni zelenace 1.1 a nelekni se nazvu v tom dokumentu je detailni popis jak rozchodit xampp :) Tez jsem podle neho postupoval :)
tomasr (42)|8.2.2007 18:31
[QUOTE=pas!k]Vubec si me nepochopil nechapu proc bych se mel povysovat nemam to zapotrebi :) Ja do tehle veci taky uplne nevidim ale kdyz potrebuji neco podobneho jako ty na lokalni pc pouzivam xampp stahnes ho zde . Nainstalujes to a pak doporucuji si hecknout porty jestli mas volne pro spusteni mysql .. pak jen napises do prohlizece localhost a udelas si nejakou testovaci databazi spustis myphp admina a jedes.. A jeste jednou sorry pokud to vyznelo nejak povysene opravdu to nebyl umysl ;)Ptal jsem se proto ze vuyziti toho apache serveru u tebe muze byt vselijake ;) EDIT: Kdyby sis prece jen nevedel rady doporucuji postupovat dle tohoto navodu Joomla pro totalni zelenace 1.1 a nelekni se nazvu v tom dokumentu je detailni popis jak rozchodit xampp :) Tez jsem podle neho postupoval :)[/QUOTE]

Ja zrovna xamp pouzivam,takze dekuju za navod:). Promin nechtel sem Te ztoho narknout...ted se stydim avidim, ze sem se zmylil.
tomasr (42)|8.2.2007 19:11
Tak se obávám, ze mi to nepomohle...podle navodu by mel apache jet hned po instalaci bez jakychkoliv uprav konfiguračního souboru...ale mě po instalaci nejede:(.
pikoto (6)|8.2.2007 22:15
ba ne musíš si vytvořit složku www na C: pak musíš bezpodmíněčně poměnit cfg..Jinak ti to nepůjde...Koukni do správce aplikací na report nebo logy kam tě chyba bude odkazovat a podle toho změníš cfg...
pas!k (3765)|9.2.2007 06:29
[QUOTE=tomasr]Tak se obávám, ze mi to nepomohle...podle navodu by mel apache jet hned po instalaci bez jakychkoliv uprav konfiguračního souboru...ale mě po instalaci nejede:(.[/QUOTE]
pouzij soubor checkport.exe nebo tak nejak je soucasti xampu musis mit volne porty aby se ti spustili ty sluzby jinak ti to nepojede .. napriklad skype tomu vadi pokud pouzivas zkus ho vypnout a rucne ty sluzby nahodit ..
Withman (1337)|9.2.2007 07:53
http://www.supersvet.cz/download.php?soubor=65

Tohle se stáhni, jmenuje se to phphome. Stačí naistalovat, restartovat a localhost jede :)

http://www.supersvet.cz/download.php?sekce=3
tomasr (42)|9.2.2007 09:22
[QUOTE=pas!k]pouzij soubor checkport.exe nebo tak nejak je soucasti xampu musis mit volne porty aby se ti spustili ty sluzby jinak ti to nepojede .. napriklad skype tomu vadi pokud pouzivas zkus ho vypnout a rucne ty sluzby nahodit ..[/QUOTE]

Zjistil sem, ze to funguje, ale postartu uz je vprocesech 2x...kdyz ho shodim aznovu nahodim tak to jde, jinak ne. Jak zamezim startu apache postartu? V msconfig/po spusteni neni a ani ho nemam nainstalovanej jako sluzbu.