Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 61

Téma: 120x120mm

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

JJ dat 120x120 je nejlepsi co jde, ale s tema 12 V bych nesouhlasil, ted jsem kopil vetraky Noctua NF-S12 - 1200 a ty i na plny otacky nejsou vubec slyset a prutok vzduchu 83 M3/h je bezkonkurencni, proste mohu jen doporucit, kdyby se i presto nekomu zdalo moc tech 17 dB, tak se daj dat na 600 otacek a pritom maj prutok jeste porad stejnej jaky jiny 120x120 na 1000 a hlucmost mensi jak 6 dB..proste nectua rulezzzz
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Noctua Ultratichý 120mm vent., Nemate to nekdo ? Jeto opravdu tak tiche ? Kolik to prozene vzduchu ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Asi by jste si meli uvedomit ze dB neni to same jako dBA. Noctua uvadi schvalne dBA a krasne tim klame hloupe zakazniky kteri nevi jaky je v tom rozdil...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Asi by jste si meli uvedomit ze dB neni to same jako dBA. Noctua uvadi schvalne dBA a krasne tim klame hloupe zakazniky kteri nevi jaky je v tom rozdil...
    no protoze je mi to podezrele proto se ptam

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    http://www.revisemri.com/questions/equip_qa/dba

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    K hodnote dBA si pricti problizne 15 az 20 a jsi na hodnote dB... Kolik presne to ti ale nepovim. To muze by pokazde jina hodnota. Proto hodnotam dBA neverim a takove vyrobce (kteri udavaji jen hodnotu dBA, ktera nevypovida o hlucnosti takrka nic) nepovazuju za seriozni.

EDIT: Z vlastni zkusenosti muzu doporucit vetrak Thermaltake Smart Case Fan Blue LED A2018 jehoz parametru nedosahuje snad zadny cenove srovnatelny vetrak. 17dB pri 38.6CFM (tohle je bezkonkurencni hodnota, nebo vite o lepsim vetraku?) a 46.5dB pri 93.7CFM (a tohle taky celkem masakr - i kdyz Thermaltake Smart Case Fan II A2029 ho v maximalnim prutoku vzduchu prekonava, diky 3500 otackam vs 2800) Proste kdyz chci ticho mam ticho kdyz chci max vykon tak staci potocit a mam ho taky - pripadne to necham na automatu. Jinak nejhorsi zkusenosti mam s vetraky Xilence (tak ubohy prutok vzduchu je az zarazejici - kdybych misto vetraku dal spiciho psa tak to jak by oddychoval by chladilo asi vic)
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 06-12-2006 v 14:51

Občasný diskutér Avatar uživatele MirekK
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    I při regulaci potenciometrem dávejte pozor na jednu věc: paralelně k větráku je vhodné dát kondík tak 220uF/16V a bude po klapání cívek při nižších otáčkách, v case mám Arctic Fan 12 zregulovaný na nějakých 7V a docela klapal. po přidání kondíku je ticho, ten větrák opravdu není vůbec slyšet.
    Souhlas, hledal jsem co nejtižší regulovatelné větráky pro větrací systém RD a po testech mnoha typů jsem se musel vrátit k sice hybridnímu, ale opravdu nejtižšímu Arctic Cooling Fan 12, který má navíc odpružení rotoru a to dělá strašně moc a především při nízkých otáčkách ...

Další v pořadí pak doporučuji klasiku Arctic Cooling Fan AF12025 a XILENCE FAN, ale pozor, před časem se prodávaly dvě verze, jedna hlučnější s menším středem a bez snímání otáček a druhá se silnějším středem a vývodem snímače otáček.
    Naposledy upraveno uživatelem MirekK: 04-02-2007 v 04:27

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

A co třeba tenhle větráček? SCYTHE S-FLEX SFF21D? Máte ho někdo? Je tichý?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

dneska sem si donesl dom
    CA FAN NOCTUA NF-S12-1200, ventilátor 120mm
    COL ARCTIC-COOLING AF12025, ventilátor 120mm

a prvně sem zapojil AC...a hukot..no děs, tak sem ho zapojil přes zalmana na nejnižší otáčky...průtok nic moc, ale aspon nehlučí
    a pak sem zapojil Noctuu..a kráááása...fučí jak Ďábel a je potichu(pokud k němu dáte ucho slyšíte jak hučí..ale to každej)!

to ACčko když je na max otáčky tak "píská"..hnusnej vlezlej zvuk
    takže Noctua je fakt dobrá!!!

Nováček Avatar uživatele PanzerFaust
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    A co třeba tenhle větráček? SCYTHE S-FLEX SFF21D? Máte ho někdo? Je tichý?
    J tak tenhle mam na sani vzduchu do pc,z pc, na pasivu na grafarne, a dam si ho i do zdroje, jsou fakt vyborny a tichy...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od first.indian Zobrazit příspěvek
    Z vlastni zkusenosti muzu doporucit vetrak Thermaltake Smart Case Fan Blue LED A2018 jehoz parametru nedosahuje snad zadny cenove srovnatelny vetrak. 17dB pri 38.6CFM (tohle je bezkonkurencni hodnota, nebo vite o lepsim vetraku?) a 46.5dB pri 93.7CFM
    Průtok vzduchu vypadá docela dobře. Vždy mě ale zajímalo, jestli není výhodnější radši koupit nějaké výrobky orientované spíše na průmysl. Např.: tento KDE1212PMB1-6A, on má při 42dB průtok 183m3/h, což odpovídá cca. 107,9CFM. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Když by se mu snížily otáčky, tak by mohl být tichý a přitom extrémně výkoný.

Pro převod jednotek jsem použil vzorec ze spodu stránky http://www.svethardware.cz/recenze-s...ntilator/13032

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

No-name za 50,- z bazaru PCTf, na plno strašně hučí, na 5V zase fouká málo...ale na radiátor vodníka by to mohlo stačit

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od IXOXI Zobrazit příspěvek
    Průtok vzduchu vypadá docela dobře. Vždy mě ale zajímalo, jestli není výhodnější radši koupit nějaké výrobky orientované spíše na průmysl. Např.: tento KDE1212PMB1-6A, on má při 42dB průtok 183m3/h, což odpovídá cca. 107,9CFM. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Když by se mu snížily otáčky, tak by mohl být tichý a přitom extrémně výkoný.

Pro převod jednotek jsem použil vzorec ze spodu stránky http://www.svethardware.cz/recenze-s...ntilator/13032
    se sunonama moc dobry zkusnosti teda nemam, jsou hlucny i na nizky otacky. Pokud potrebujes pomer ticho/vykon kup Nexusy, pokud potrebujes hlavne ticho, kup Noctuu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od IXOXI Zobrazit příspěvek
    Celkom dobrý "FUKÁR" len ten hluk
    Ja osobne kupujem ventilátory za stovku zapojím ich na 5V a problém s hlukom vyriešený a ten "výkon" mi bohate stačí

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

mám dotaz ohledně tohoto ventilátoru:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40586

Je na 12V je moc hlučný,poradil by mi někdo postup jak ho dat na 5V.. ?díky

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední