reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Power ON

dabelik (110)|25.12.2009 11:15
Zdravím,

Mám na vás malú otázočku. Problém je taký, že mám doma krstňa na dlhšiu dobu a jej záľubou je zapínať/vypínať/resetovať "nechtiac" PC bedňu. Napadlo ma, že si odpojím Reset aj Power od matičnej ale power musí fungovať cez klávesnicu a tam je hlavný problém. Skočil som do BIOSu a v pohodičke sa dá nastaviť takúto možnosť na klávesnicu ale iba na PS/2 a ja mám myš aj klávesnicu cez USB port a to mi neberie. Treba flashnúť BIOS na novší alebo sa to ešte nejak detailnejšie dá nastaviť?

Vopred vďaka, s pozdravom striky.
Dojigiri (1629)|25.12.2009 15:14
Já se to přes USB taky pokoušel rozchodit ale nikdy se mi to u mojí desky nepodařilo.

Určitým řešením by bylo připojit klávesnici přes redukci USB/PS2 do PS/2 portu, sám jsem to tak dřív měl, ovšem některý USB klávesnice (obzvlášť novější) takhle připojit nelze (tedy ne přes tu jednoduchou redukci, která nijak nepřevádí signál - některý USB klávesnice - jako moje současná - neobsahujou už řadič pro PS/2 takže s tou redukcí nefungujou).
dabelik (110)|25.12.2009 16:27
No to ma napadlo ale mám redukciu určenú pre myš z USB na PS/2 a neviem či je medzi tým nejaký rozdiel ale vyskúšal som to a nezobralo mi klávesnicu ako pripojenú :( .. Tak isto mám aj problém s tým, že ak používam Hiren CD kde je potrebné v nejakom programe použiť myšku tak cez USB mi ju nevezme.. Je to fakt nešikovná vec a neviem ako to poriešiť..
|Mio| (1333)|25.12.2009 19:53
Zkus si upgradnout BIOS desky a pak nam vyfot co vse maz v BIOSU za volby.

Problem je v tom ze vetsina desek, ne-li vsechny, nemaji USB ve vypnutem stavu pod napetim.

Ja osobne mam pripojene 2 klavesnice a 2 mysi jedny do PS2 a jedny do USB a jediny co dokaze USB probudit je rezim S3, to znamena nevypinat pocitac uplne, ale nechavat ho jen usnout do S3. Jen nevim jestli je to zrovna rozumny co se tyce spotreby .