reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlnění na LCD monitoru

Ugruk (24)|25.12.2009 11:27
Zdravím. Mám tento problém: 22 LCD monitor (del 2209WA) připojený přes analog do notebooku (ten bohužel nemá DVI)
a obraz vlní. Na pevném PC to monitor nedělá. Na příčinnu jsem asi přišel, notebook má totiž napájecí kabel hned vedle přípojky pro monitor. Když nemám zapnutý napájecí kabel do notebooku, obraz nevlní. Ale jakmile ho připojím projeví se vlnění :((
Myslím si že je to způsobeno namodulováním napájecího signálu (ten má 50 Hz) na signál do monitoru (ten běží na 60 Hz). Nebo to je jinak?
Potřebuji najít řešení tohoto problému, abych měl signál bez vlnění a zároveň notebook na napájení, dá se to nějak odstínit nebo jinak vyřešit?
Děkuji za nápady
desktoper (36)|31.12.2009 18:41
[quote=Ugruk;330398]Zdravím. Mám tento problém: 22 LCD monitor (del 2209WA) připojený přes analog do notebooku (ten bohužel nemá DVI)
a obraz vlní. Na pevném PC to monitor nedělá. Na příčinnu jsem asi přišel, notebook má totiž napájecí kabel hned vedle přípojky pro monitor. Když nemám zapnutý napájecí kabel do notebooku, obraz nevlní. Ale jakmile ho připojím projeví se vlnění :((
Myslím si že je to způsobeno namodulováním napájecího signálu (ten má 50 Hz) na signál do monitoru (ten běží na 60 Hz). Nebo to je jinak?
Potřebuji najít řešení tohoto problému, abych měl signál bez vlnění a zároveň notebook na napájení, dá se to nějak odstínit nebo jinak vyřešit?
Děkuji za nápady[/quote]


Zkusil bych nejprimitivnejsi reseni - sehnat redukci z D-SUB na DVI a signal vest jinym kabelem. Minimalne to stoji za zkousku....
-HoNY- (557)|7.1.2010 03:39
Má napájecí adaptér notebooku zemění?
Logout (4018)|7.1.2010 09:02
desktopper: Bohužel i když uděláš redukci z d-sub na dvi, tak jaksi tim dvi kabelem pojede analogově, takže stejnej problém.

Zkusil bych sehnat nějakej líp stíněnej kabel.
Marenek (239)|7.1.2010 09:17
- dát notebook i lcd do stejné zásuvky
- zkusit lepší kabel (redukce d-sub->dvi je blbost)
- polaborovat s frekvencemi pro LCD, lze-li
ICEBOSS (3435)|8.1.2010 09:33
primlouvam se za lepsi kabel... jeste to muzes zkusit obalit alobalem :-DDD.
desktoper (36)|19.1.2010 12:13
Logout: no, to budeš mít pravdu...

S alobalem jsem tuhle přesvědčoval anténu :D Vypadá to lehce ufonsky, ale funguje.