Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Taktování Intel Core 2 quad Q9400

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je taktovaní čtyřjádra stejné jako u dvou. pokud ne v čem se liší. a dál na co si mám dávat pozor ; jestli se k taktování moje sestava hodí a kam až bych se s taktováním mohl dostat, aniž bych nějak ohrozil životnost. předem díky, jestli už tu nějaké takové téma je, tak se omlouvám, ale žádné jsem nenašel.
    Procesor - Intel Core 2 quad 2.7 Ghz Q9400
    Zákl.deska - ASUS P5E3 WS PRO
    RAM - Corsair 6GB 1333Mhz DDR3
    Grafika - N260GTX 869mb
    HDD - 1x Western Digital 320GB;1xMaxtor7L 300GB
    Zvuk. karta - X-Fi Platinum Fatal1ty
    OS - Windows 7 Ultimate x64
    Odpovídat lze po přihlášení

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Taktování je u všech procesorů stejné. Taktovat můžeš až do aleluja, dokud to jde a životnost to nijak nesníží (možná minimálně). Jediné, co může snížit životnost jsou vysoké teploty dané taktováním (=jaký je na procesoru chladič?), či vyšší spotřeba a nestíhající zdroj, pokud je použit nějaký nekvalitní nebo málo výkonný (=jaký zdroj je v sestavě?).
    Jinak kam se s taktováním dostaneš opravdu nemohu tušit. Ono můžeš mít štěstí na dobrý kus a dostat se hodně vysoko, nebo naopak špatný kousek a zastavit se třeba na 3GHz Limitovám můžeš být také deskou, ovšem tohle není zrovna ořezávatko a nebál bych se toho. Co se týče taktování procesorů Core 2, pohledal bych návody na internetu. Je jich spousta a mám dojem že i zde na fóru jeden je.

Edit. http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=29899
    Naposledy upraveno uživatelem jrx: 25-12-2009 v 15:41

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Takže zdroj mám Colermaster 620W. chlazení přesně nevím. ale uvažuji o pořízení nového. Jinak pravě jsem dělal zátěžový test pomocí Orthose, ale ten zatíží pouze 2 jádra. Teploty: 1,jádro max 63°;2, jádro max 54°;3, jádro max 56°;4, jádro max 57°.

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Na zatížení použíj např. LinX. Ty teploty jsou docela vysoké a taktovat bych se asi už bál, takže chlazení by to chtělo určitě vylepšit (není tam náhodou BOX - ten co byl u procesoru v balení?)

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

vyzkouším ten LinX; ano to chlazení je původní(BOX). Pokud můžete nějaké chlazení doporučit, budu rád.

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

No záleží na finančních možnostech a rozměrech skříně (pokud je to nějaký prcek (na šířku) jako CM Elite nebo něco podobného, vysoký věžovitý chladič bude problematické dovnitř nacpat.) Jinak bych ještě doporučil skříň otevřít a vyčistit od prachu. Zanesené větráky, mřížky a klubko kabelů uprostřed skříně průtoku vzduchu a tichému provozu zrovna moc nepomáhá.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Skříň otevřenou mám, větráky průběžně čistím. Skříň mám poměrně velkou. finanční prostředky až tak ne( okolo 1000,-). posílám obrázek skříně bez Grafiky a ramek. Jestli se můžu zeptat co mám zadat v tom Linxu?Problem size,memory,run.

Jaká je kritická teplota procesoru?
    Naposledy upraveno uživatelem Petttan: 25-12-2009 v 16:41

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Pěkné klubko (jen tak pro zajímavost se můžeš podívat a možná se inspirovat v tomto threadu <- klik, ty blbosti tam ignoruj a koukej na fotky ).
    Jinak na LinX se teď vykašli, tím otestuj stabilitu až při OC (14000/15, memory nech tak jak je). Trvá to celkem dlouho a na rychlé zjištění teploty použíj třeba Cinebench (ten samozřejmě pouze zatíží procesor, teplotu sleduj jinde). Co se týče chladiče, asi bych volil zlatou střední cestu a vzal Cooler Master Hyper 212 Plus, nebo Scythe Ninja 2 rev.B (o něco dražší, ale zvládne chladit pasivně či s minimem otáček)
    Dle intelu by neměla teplota překročit 71.4°C, ale já bych se držel ještě dál a nepouštěl to přes 60, což s boxem máš hned a s lepším chladičem teploty budou výrazně menš. Ale i tak je to hodně a obecně platí čím mín, tím líp.
    Naposledy upraveno uživatelem jrx: 25-12-2009 v 17:04

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

OK, ještě dneska asi koupím nějakej chladič, a mrknu na ty kabely, udělám pořádek v bedně. a ještě bych se zeptal, jaká je hranice taktování, protože určitě donekonečna taktovat nemůžu.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Petttan Zobrazit příspěvek
    a ještě bych se zeptal, jaká je hranice taktování, protože určitě donekonečna taktovat nemůžu.
    To je přesně to, co musíš zjistit sám. Nikdo ti to neřekne. Každý kousek křemíku je jiný... A nebo se zkus zeptat stýčka G na "Q9400 OC results" nebo tak něco.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Takže chladič koupený a nainstalovaný, teploty při maximální zátěži nepřesahují 50°. průměrně se teplota drží na 43°. mimo zátěž je teplota 28°-30°. Jsou tyhle teploty vhodné pro taktování?

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Teploty jsou v pořádku

btw. jen taková technická, jestli to nevíš. Pokud ti po restartu PC nenaběhne z důvodu špatného taktování (něco nastavíš blbě třeba), použíj CMOS reset na desce Jeho polohu najdeš v manuálu
    Naposledy upraveno uživatelem jrx: 29-12-2009 v 17:08

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Takže, jsem se zatím dostal na 3,4Ghz. teploty při max. zátěži 56°, ale jenom na prvním jádru, na ostatních jsou teploty nižší. nevím jestli mám v taktování pokračovat.

Jen tak pro zajímavost díval jsem se na teploty ve speed fanu a je tam něajký AUX a ukazuje 127°. nevíte co to je?

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Petttan Zobrazit příspěvek
    Takže, jsem se zatím dostal na 3,4Ghz. teploty při max. zátěži 56°, ale jenom na prvním jádru, na ostatních jsou teploty nižší. nevím jestli mám v taktování pokračovat.

Jen tak pro zajímavost díval jsem se na teploty ve speed fanu a je tam něajký AUX a ukazuje 127°. nevíte co to je?
    Pro začátek docela hezký, už se těším až mi dorazí Q8400S taky jí pak trochu potrápím :-)

K tomu AUX, není to přesně definovaný standart, takže na každé desce to může být jinak. Může se to vztahovat jak k procesoru, tak k teplotě desky, ale taky to může být nezapojený vývod senzoru(nejspíš tvůj případ), který pak ukazuje tyhle nesmyslný hodnoty. Ve zkratce, neřeš to

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket 775: Intel Core 2 Quad
    Od Keyz v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 17-03-2013, 20:49
  2. Socket 1156/1366: INTEL Core i5-750 Quad-Core vs. AMD Phenom II X4 955 Black Edition Quad-Core
    Od Svadlik v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-09-2009, 17:24
  3. AMD Phenom 9850 BE vs. Intel Core 2 Q9400
    Od freegate v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 02-01-2009, 07:55