reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zcela nefunkční PC

Neregistrovaný (0)|25.12.2009 20:19
Jméno tazatele: Martin

Znění dotazu:
Po kontrole zda TV karta je korektně zasunuta do PCI slotu, přestal fungovat počítač. Po připojení do sítě se pouze na 1s rozběhl větráček procesoru a zdroje, poté se vše vyplo, pouze led dioda napájení bliká (dříve po zapnutí svítila). Totéž po dalších pokusech i po resetu Biosu. Mám podezření na zničení desky jelikož zdroj je kvalitní. Je možné v amaterských podmínkách zjistit příčinu? Mám k dispozici starší AMD dvoujádro, ale nechce se mně procesor vyměňovat pokud to bude nezbytně nutné.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Zdroj FORTRON 300W ATX2.0; Deska MSI K9AG Neo2-Digital; AMD Phenom II X3 710
StD (1963)|25.12.2009 20:31
Ta "kontrola" se děla při zapnutém PC??? (z textu to alespoň tak vyplývá) Pokud ano, tak jestli něco neodešlo, tak zkusit Reset BIOSu, poté TVkartu vyjmout a totéž... Mimochodem, ten zdroj 300W - co to celkem tahá?
kinikini (45)|25.12.2009 20:35
cau, me se stalo neco podobneho, kdyz jsem stehoval "vnitrnosti" stareho pc do novejsi bedny - pricina - pri zasouvani procesoru (slot 1) lehce napraskla zakladovka.
Jiziii (796)|25.12.2009 20:37
odpoj všecko nech jen CPU GPU a ramky a samozřejmě napájení a skus to pustit
máš připojenej speaker pípá ti deska?
Neregistrovaný (0)|25.12.2009 22:17
[quote=Jiziii;330680]odpoj všecko nech jen CPU GPU a ramky a samozřejmě napájení a skus to pustit
máš připojenej speaker pípá ti deska?[/quote]

Všechno jsem vytahal a odpojil, zbyla pouze RAM a procesor -> pořád totéž, deska ani nepípá.
300W zdroj tahal krom MB a procesoru 2xHDD, PCI TV kartu, nějaká usb a to je vše (bez další grafiky).
Jiziii (796)|25.12.2009 22:24
kontrola TV karty znamená co ? předpokládám že to fungovalo a tys udělal něco s tv kartou a přestalo to fungovat
jinak speaker máš zapojenej? jestli ne tak ho zapoj
Neregistrovaný (0)|25.12.2009 22:45
[quote=Jiziii;330717]kontrola TV karty znamená co ? předpokládám že to fungovalo a tys udělal něco s tv kartou a přestalo to fungovat
jinak speaker máš zapojenej? jestli ne tak ho zapoj[/quote]

Kartu jsem vyndal a zase zandal do PCI slotu, abych se ujistil že je správně usazená (problémy s ovladačem DVB-T tuneru u leadtek DVT2000H), samozřejmě při odpojeném PC.
Speaker zapojit nemůžu, neboť ho ve skříni nemám.
Jiziii (796)|25.12.2009 22:58
skus si někde sehnat speaker mohlo by nám to hodně napovědět pokud by pípal
skontroluj všecky součástky stli pořádně seděj
je možný kdyžs dával tu kartu zpátky žes moc zatlačil a mohlo se třeba něco povytáhnout
StD (1963)|25.12.2009 23:13
[quote=Jiziii;330725]...moc zatlačil a mohlo se třeba něco povytáhnout[/quote]
Přesně, třeba CMOS BIOSu, ale to se tady furt bavíme jen o neznámých veličinách. Je potřeba dát systemový výpis, a když je to K.O., tak halt zpaměti (vlastní).