reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opravdu velký problém s PC

Bizzy646 (1)|26.12.2009 12:52
Dobrý den, mám velký problém s PC. Jednou když jsem hrál Left 4 dead 2 (originál) tak se začal počítač sekat a přestal fungovat zvuk. Řekl jsem si asi se zasekává hra tak jsem Pc restartoval, ale pak obrovský problém. Můj Windows Home (originál) se načítá asi 10 min. a když se načte tak než najede další programy jako ATI, skype, ICQ atd.. tak to zabere někdy i 15 min. A další věc Tento problém se vyskytl už jednou asi před 9 měsíci tehdy jsem vyměnil HDD a počítač běžel dobře až do tet, ale tento HDD je téměř nový a do nového se mi investovat nechce, tak jestli něco víte tak P R O S Í M poraďte.



Sestava: Procesor- Intel Pentium 4, 3000 Mhz (15 x 200)
BIOS - Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
RAM - dvě 1GB Ramky v DDR
Grafika - ATI Radeon 2600 series
tomas.p (66)|26.12.2009 12:56
nestánul jsi někde nějakej vir?
robky (3195)|26.12.2009 13:12
O aký hdd sa jedná?
Je možné, že pracuje v PIO-móde ... V správcovi zariadení skontroluj položku IDE ATA/ATAPI controllers - primary(secondary)IDE channel-Advanced settings -Current transfers mode. Malo by tam byť Ultra DMA mode x (kde x=číslo), ak je tam PIO - odinštaluj daný radič a po reštarte by to malo byť v poriadku ....
Dojigiri (1629)|26.12.2009 13:19
Že by nějaká protipirátská ochrana typu Starforce? (ví někdo, co má Left 4 Dead 2 za ochranu?)

Zkontroluj jestli disk náhodou není v PIO módu.

// EDIT koukám že už mě předběhli :)

- paradoxně, nainstalování originální hry může způsobit někdy značné problémy s PC (povětšinou na rozdíl od pirátských verzí, kde jsou podobný ochrany zpravidla vyřazený, ale zase musí člověk překontrolovat viry ... ale pokud je virem typu starforce zavirovaná i originálka, tak je to prašť jako uhoď)