reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypnutí integrované zvukovky

kenor (45)|26.12.2009 20:08
Dobrý den,
rád bych přes BIOS deaktivoval integrovanou ZK v mém notebooku, jelikož mi znemožňuje práci s externí zvukovkou. Problém je ten, že nevím, kde v BIOSu danou položku najdu. BIOS je takový ten klasický dellovský, viz např. http://i.techrepublic.com.com/blogs/BIOS_Small.jpg

Děkuji předem za případnou pomoc
StD (1963)|26.12.2009 20:15
[quote=kenor;331037]Dobrý den,
rád bych přes BIOS deaktivoval integrovanou ZK v mém notebooku, jelikož mi znemožňuje práci s externí zvukovkou. Problém je ten, že nevím, kde v BIOSu danou položku najdu. BIOS je takový ten klasický dellovský, viz např. http://i.techrepublic.com.com/blogs/BIOS_Small.jpg

Děkuji předem za případnou pomoc[/quote]
Z tý fotky je vidět jedno velké houby i když si vezmu brýle (BTW proč ji neuploaduješ róvnou sem jako přílohu?), ale musí to být hned v té druhé skupině (Onboard Devices), buďto jako Sound nebo AC'97, název čipu ZK apod.
kenor (45)|26.12.2009 20:19
Díky za odpověď, omlouvám se za kvalitu fotky... v Onboard devices to právě že není, tam jsou jen 3 položky - Integrated NIC, Mini PCI a Modem Enable.
StD (1963)|26.12.2009 20:32
[quote=kenor;331050]Díky za odpověď, omlouvám se za kvalitu fotky... v Onboard devices to právě že není, tam jsou jen 3 položky - Integrated NIC, Mini PCI a Modem Enable.[/quote]
Nevím co je u tebe "MiniPCI", ale v tomto případě ti asi nezbyde nic jiného, než uchopit foťák a vyfotit ten BIOS stránku po stránce, tedy pokud se Manuál nečte až jako poslední možnost...
xmarek (1676)|26.12.2009 20:36
Myslím si, že nebude od věci uvést typ externí zvukové karty. Jinak já provozuji E-MU spolu s integrovanou zvukovkou a jediný problém v minulosti byl s aplikací, která byla součástí integrované zvukové karty (ta musela pryč). Pochybuji, že nějakou takovou položku v BIOSu notebooku vůbec naleznete.
kenor (45)|26.12.2009 21:02
[quote=xmarek;331060]Myslím si, že nebude od věci uvést typ externí zvukové karty. Jinak já provozuji E-MU spolu s integrovanou zvukovkou a jediný problém v minulosti byl s aplikací, která byla součástí integrované zvukové karty (ta musela pryč). Pochybuji, že nějakou takovou položku v BIOSu notebooku vůbec naleznete.[/quote]

E-MU 0404 USB, na stolním počítači funguje bez problému, ale na notebooku po instalaci proces csrss.exe zvedne CPU usage na 100% a externí karta nefunguje, integrovaná karta je SigmaTel C-Major a zakázání přes Správce zařízení mi nepomohlo...
StD (1963)|26.12.2009 21:10
[quote=kenor;331071]E-MU 0404 USB, na stolním počítači funguje bez problému, ale na notebooku po instalaci proces csrss.exe zvedne CPU usage na 100% a externí karta nefunguje, integrovaná karta je SigmaTel C-Major a zakázání přes Správce zařízení mi nepomohlo...[/quote]
A není třeba problem zakopaný někde úplně jinde??? viz

[Quote] ad csrss.exe
1) csrss.exe is a process which is registered as a trojan. This Trojan allows attackers to access your computer from remote locations, stealing passwords, Internet banking and personal data. This process is a security risk and should be removed from your system.

2) The Microsoft Client Server Runtime Server subsystem utilizes the process csrss.exe for managing the majority of the graphical instruction sets under the Microsoft Windows operating system. As such Csrss.exe provides the critical functions of the operating system, and its termination can result in the Blue Screen of Death being displayedCsrss.exe controls threading and Win32 console window features. Threading is where the application splits itself into multiple simultaneous running tasks. Threads supported by csrss.exe are different from processes in that threads are commonly contained within the process, with various threads sharing resources within the same process. The Win32 console is the plain text window in the Windows API system (programs can use the console without the need for image display).In mobile devices such as notebooks and laptops, the process csrss.exe is closely dependent on power management schemes implemented by the system as defined under the Control Panel option.This process should be treated as suspicious if there are two instances running. Always take note of the process location when trying to determine whether or not the process is genuine or malicious.This Windows component should be located in your Windows System directory ie: something similar to C:\Windows\System32\csrss.exe
kenor (45)|26.12.2009 21:51
Teď nevím na co narážíte, v této problematice se příliš nevyznám. Instance běží jen jedna.
StD (1963)|26.12.2009 22:01
[quote=kenor;331094]Teď nevím na co narážíte, v této problematice se příliš nevyznám. Instance běží jen jedna.[/quote]
No "narážím" jen na ty 2 eventuality a rozhodně by ani jedna instance neměla system přetěžovat... Raději to ještě zkontroluj Spybotem Search&Destroy. Člověk nikdy neví a i v instalátorech lecčehos bývají někdy nevítaní hosté.
kenor (45)|26.12.2009 22:10
Podle SS&D je to čisté. Když úplně odinstaluji a zakážu integrovanou zvukovku (která se po restartu opět samovolně nainstaluje) a zapnu E-MU, csrss běží na 100% asi tři minuty a pak se uklidní (ve skutečnosti užírá asi jen 85%, ale celkem je to sto), když spustím řídící program externí karty, jeho proces EmuUsbAudioCP.exe si začne odebírat rovných 98% CPU, z čehož usuzuji, že nějakým škodlivým kódem to nebude. Každopádně zatím díky za rady.
StD (1963)|26.12.2009 22:15
[quote=kenor;331104]Podle SS&D je to čisté. Když úplně odinstaluji a zakážu integrovanou zvukovku (která se po restartu opět samovolně nainstaluje) a zapnu E-MU, csrss běží na 100% asi tři minuty a pak se uklidní (ve skutečnosti užírá asi jen 85%, ale celkem je to sto), když spustím řídící program externí karty, jeho proces EmuUsbAudioCP.exe si začne odebírat rovných 98% CPU, z čehož usuzuji, že nějakým škodlivým kódem to nebude. Každopádně zatím díky za rady.[/quote]
No tak to bych se ještě podíval raději na cesty .NET Frameworku. Tohle mi na jedné mašině taky dělalo a přes Neplatné registry v SSD jsem to ručně opravoval.
kenor (45)|26.12.2009 22:52
Tak Neplatné registry jsem našel, ale nerozumím, co s nimi mám dělat. Nemohl byste prosím laicky poradit, co s tím?
StD (1963)|27.12.2009 07:43
[quote=kenor;331117]Tak Neplatné registry jsem našel, ale nerozumím, co s nimi mám dělat. Nemohl byste prosím laicky poradit, co s tím?[/quote]
Nechat vyhledat a jestli tam budou nějaké od starších verzí Frameworku (což se klidně může stát bez vědomí uživatele třeba instalací ovladačů GK apod.) tak je zafajfkovat a opravit, tzn. ručně jim najít cestu k nejnovější versi, která v OS je. Jinak je tam taktéž CZE Help.
kenor (45)|27.12.2009 13:58
Tak těch pár jsem opravil, ale změna žádná.
StD (1963)|27.12.2009 15:01
[quote=kenor;331280]Tak těch pár jsem opravil, ale změna žádná.[/quote]
No tak teď už mě napadají jen dvě možnosti - v této situaci přeinstalovat ten ovladač ZK a ještě zkontrolovat DirectX, jestli tam není nějaký konflikt.
kenor (45)|27.12.2009 15:56
Reinstalace nepomohla, co přesně myslíte kontrolou DirectX? Pomocí nástroje dxdiag jsem zjistil, že externí karta zvuk produkuje, žádné konflikty tam nevidím, ale po spuštění řídícího programu nastává stále stejná situace s přetížením CPU.
astec (1823)|27.12.2009 16:05
Jaký typ NTB máš, Přípdně jaký OS?
kenor (45)|27.12.2009 16:15
Dell Latitude 110L, Win XP Professional SP2
astec (1823)|27.12.2009 16:21
Takže toto nepomohlo

Najdi sekci (názvy jsou různé) PCI/Plug And Play Setup nebo Peripherial Setup nebo PCI/PNP And Onboard I/O Setup nebo PCI & Onboard I/O Setup a tam OnBoard Sound- nastav na Disabled.


Spusťte nástroj Správce zařízení kliknutím na tlačítko Start Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.
Dvojím kliknutím na položku Řadiče zvuku, videa a her tuto kategorii rozbalte.
Klikněte pravým tlačítkem myši na zvukovou kartu nebo zvukový procesor, které chcete zapnout nebo vypnout, a poté klikněte na příkaz Povolit nebo Zakázat.
Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.

Zkus se podivat pres diagnostiku DirectX a otestovat ten zvuk (a vypnout hw akceleraci).
START-PROGRAMY-PRISLUSENSTVI-SYSTEMOVE NASTROJE-SYSTEMOVE INFORMACE- NASTROJE-NASTROJE PRO DIAGNOSTIKU ROZHRANI DIRECTX tam vyberte Zvuk a volba funkce rozhrani DirectX a nastavit zadna akcelerace.
kenor (45)|27.12.2009 16:32
V BIOSu nastavení integrované karty v Onboard Devices není. Ve Správci jsem integrovanou zvukovku zakázal, problém přetrvává. Externí karta přehrává zvuk s i bez HW akcelerace.