reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: switch/router

Neregistrovaný (0)|27.12.2009 13:52
Jméno tazatele: Looser

Znění dotazu:
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Doma mám dvě PC a pouze jedno připojení k internetu tak bych potřeboval nějaké zřízení které by to připojení k internetu rozdvojilo, slyšel sem že se na to používá switch nebo router ale nevim jaky je mezi tím rozdíl a taky nevim když mam tiskárnu tak jak ji mam propojit s obouma PC.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
hl.hl (1387)|27.12.2009 16:23
[quote=Neregistrovaný;331277] Jméno tazatele: Looser

Znění dotazu:
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Doma mám dvě PC a pouze jedno připojení k internetu tak bych potřeboval nějaké zřízení které by to připojení k internetu rozdvojilo, slyšel sem že se na to používá switch nebo router ale nevim jaky je mezi tím rozdíl a taky nevim když mam tiskárnu tak jak ji mam propojit s obouma PC.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/quote]

Asi by bylo dobre popsat co presne mate za pripojeni k internetu.
astec (1823)|27.12.2009 16:36
[quote=Neregistrovaný;331277] Jméno tazatele: Looser

Znění dotazu:
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Doma mám dvě PC a pouze jedno připojení k internetu tak bych potřeboval nějaké zřízení které by to připojení k internetu rozdvojilo, slyšel sem že se na to používá switch nebo router ale nevim jaky je mezi tím rozdíl a taky nevim když mam tiskárnu tak jak ji mam propojit s obouma PC.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/quote]

Chytrý popis routeru
http://cs.wikipedia.org/wiki/Router

Laický
Jsou to zařízení, která umí data na vstupu rozhodit na více počítačů a poté z více počítačů sloučit do jednoho výstupu.

Router navíc umí vystupovat jako jedno zařízení, za kterém se schová více počítačů.

Dle druhu připojení se dá doporučit jestli SWITCH, nebo router.

Ale zakřka na 100% budeš potřebovat ROUTER a pomocí něj si vytvořit vlastní síť.