reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdělení disku ve Win 7

Honza23 (490)|27.12.2009 16:21
Měl bych na vás dotaz,potřeboval bych rozdělit pevný disk na více oddílů bez ztráty dat.Na disku je nainstalován Windows 7 a pouze disk C.Potřeboval bych ho tedy rozdělit ještě na D a E.Můžete mi poradit nějaký šikovný programek ?
Díval jsem se třeba na program Partition Magic,ale ten nepodporuje Windows 7.
Předem díky.
Dojigiri (1629)|27.12.2009 17:24
Acronis Disk Director ... ovšem rozdělování disku je vždycky riskantní operace, takže pokud chceš mít absolutní jistotu, je vhodný ozálohovat důležitý data někam jinam.
konecnyvopa (159)|27.12.2009 18:52
Dělil jsem disk přímo ve W7, myslím, že to umí - pravda - měl jsem D - XP, C - W7, podařilo se mi odebrat jen místa z D a vytvořit disk G :-)
Dojigiri (1629)|28.12.2009 11:56
Jojo, ve Vistě i W7 to správce disků taky umí, ovšem ne úplně dokonale (nedokáže zmenšit jednotku pod určitou prahovou hodnotu, např. jsem zmenšoval asi 100 GB jednotku na který bylo jenom asi 10 GB souborů ale nešla zmenšit víc než asi na 60 GB - možná nedokáže zmenšit přes MFT; a je dobrý předtím provést defragmentaci). Ale obecně zmenšování jednotky je rizikový i v ostatních programech (právě kvůli potřebě posunu MFT při zmenšení přes MFT - která bývá někde v půlce jednotky), v PQmagic jsem už takhle při zmenšování jednou o jednotku přišel (žádný výpadek el. ani nic takovýho, prostě se akorát nepovedlo, vypsal nějakou podivnou chybu a jednotka byla nečitelná, zřejmě se mu nějak povedlo právě zrušit MFT). U zvětšování jednotky tenhle problém není, takže je to bezpečnější operace - nemusí docházet k žádným přesunům dat. Právě proto je při zmenšování záloha více než vhodná.