reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nebootuje deska

Benobi (51)|27.12.2009 21:23
Hola,
dneska jsem vyhrabal z garáže jedno staré pc, že bych ho dal sousedce, která se kvůli práci musí naučit lépe s pc. Ale když jsem ho zapnul, tak bios ve chvíli kdy má začít bootovat, tak tam dole jen bliká lomítko/podtržítko a nic se neděje.
V biosu jsem vše nastavil jak se má, nahodil novou mechaniku i hdd, ale nic nepomáhá. Nevíte někdo co s tím?
Díky
Gesor (17)|27.12.2009 21:31
[quote=Benobi;331450]Hola,
dneska jsem vyhrabal z garáže jedno staré pc, že bych ho dal sousedce, která se kvůli práci musí naučit lépe s pc. Ale když jsem ho zapnul, tak bios ve chvíli kdy má začít bootovat, tak tam dole jen bliká lomítko/podtržítko a nic se neděje.
V biosu jsem vše nastavil jak se má, nahodil novou mechaniku i hdd, ale nic nepomáhá. Nevíte někdo co s tím?
Díky[/quote]

No - v první řadě bych zapojil jen to nejnutnější a hlavně zkusil novou CMOS baterii na desce. Doufám, žes to PC nechal trochu aklimatizovat v teple (pokud nemáte vytápěnou garáž) - taková kondenzovaná vlhkost umí udělat své :)
Benobi (51)|27.12.2009 21:38
no měl jsem to doma několik dní, a v garáži byla jen přes léto, jinak minulou zimu ještě fachčila ségře.

baterie, je tam nová.

a co znamená jen to nejnutnější? je tam grafika, paměti, mechanika a hdd
hl.hl (1387)|27.12.2009 21:41
[quote=Benobi;331450]Hola,
dneska jsem vyhrabal z garáže jedno staré pc, že bych ho dal sousedce, která se kvůli práci musí naučit lépe s pc. Ale když jsem ho zapnul, tak bios ve chvíli kdy má začít bootovat, tak tam dole jen bliká lomítko/podtržítko a nic se neděje.
V biosu jsem vše nastavil jak se má, nahodil novou mechaniku i hdd, ale nic nepomáhá. Nevíte někdo co s tím?
Díky[/quote]

Co takhle napsat co to je za hw. Pak zkusit odpojit disk a pokud skutecne chce bootovat, tak by mel napsat ze neni z ceho bootovat. Co zkusit prvne nabootovat treba Hiren's boot CD?
Benobi (51)|27.12.2009 21:45
je to amd socket A
deska nějaká K7VZA s Athlonem 1.1Ghz

oki zkusím
Benobi (51)|27.12.2009 22:10
tak jsem odebral hdd a nic se neděje, stále to samé. mechanika v podstatě ani nechce bootovat wokna. vždy se bios zastaví při druhé obrazovce, tam kde se dole má začít bootovat buď z mechaniky nebo z hdd a prostě tam bliká jen _
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:15
[quote=Benobi;331483]tak jsem odebral hdd a nic se neděje, stále to samé. mechanika v podstatě ani nechce bootovat wokna. vždy se bios zastaví při druhé obrazovce, tam kde se dole má začít bootovat buď z mechaniky nebo z hdd a prostě tam bliká jen _[/quote]

A najde ten BIOS vubec ty zarizeni?
Benobi (51)|27.12.2009 22:16
jj to najde, po načtení pamětí, hned vyjede primary ide: hdd a secundary ide: mechanika

prohodil jsem tři kábly a nic :-(

už nevím, bios jsem dal do defaultu a stále _
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:19
[quote=Benobi;331485]jj to najde, po načtení pamětí, hned vyjede primary ide: hdd a secundary ide: mechanika

prohodil jsem tři kábly a nic :-(

už nevím, bios jsem dal do defaultu a stále _[/quote]


Udela to stejne i kdyz nemas zapojeny ani disk ani mechaniku?

Jak mas nastaveno poradi bootovani v BIOSU?
Benobi (51)|27.12.2009 22:20
jj dělá to ať to je zaopjené nebo ne

first cdrom, second hdd0 a mám povolené bootovat z dalších zařízení
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:30
[quote=Benobi;331487]jj dělá to ať to je zaopjené nebo ne

first cdrom, second hdd0 a mám povolené bootovat z dalších zařízení[/quote]

Jak vypadal cas v BIOSU po prvnim nastartovani? Musel jsi ho nastavit nebo to bylo plus minus ok?
Benobi (51)|27.12.2009 22:32
čas je úplně mimo, několik let zpět a asi 10 minut po půlnoci
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:37
[quote=Benobi;331497]čas je úplně mimo, několik let zpět a asi 10 minut po půlnoci[/quote]

No a tu baterku jsi tam bal az ted po vyndani pc z garaze?
Co delaji ledky na klavesnici po stisku CapsLock a NumLock? Reaguji?
Co disketovka? Ma ji to? Slo by z ni bootovat?
Zkusil bych jeste jednou pro jistotu default hodnoty v BIOSU.
Benobi (51)|27.12.2009 22:39
jj baterku jsem tam musel dát novou, tu původní jsem vyndal už nevím kdy.
ledky na klávesnici normálně probliknou
disketovku nemám.
default biosu jsem nastavil asi 3x a nic
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:47
[quote=Benobi;331507]jj baterku jsem tam musel dát novou, tu původní jsem vyndal už nevím kdy.
ledky na klávesnici normálně probliknou
disketovku nemám.
default biosu jsem nastavil asi 3x a nic[/quote]

Ja se neptam jestli probliknou nebo ne, ale jestli se po stisknuti (pri tom kdyz blika kurzor) CapsLock a NumLock rozstviti prislusna LED na klavesnici.

Co zdroj v PC? Problem muze byt i tam. Muzes vyzkouset z jineho PC?
Benobi (51)|27.12.2009 22:49
aha
jo zdroj zkusím ráno

a klávesnice při načítání pamětí a zobrazení cpu jde zapnout numlock a capslock, ale potom když už bliká jen _ tak nereaguje
hl.hl (1387)|27.12.2009 22:56
[quote=Benobi;331517]aha
jo zdroj zkusím ráno

a klávesnice při načítání pamětí a zobrazení cpu jde zapnout numlock a capslock, ale potom když už bliká jen _ tak nereaguje[/quote]

Kdyz nereaguje na ty klavesy, tak je pocitac vytuhly. Je otazka, jestli je to mozno napravit necim v BIOSU, ale spis to bude spatny nejaky HW.
Idealni by bylo aktualizovat BIOS, treba by to pomohlo. Ale pro zacatek asi zkus zitra ten zdroj. Zatim cau.
Benobi (51)|28.12.2009 13:40
tak zdroje vyzkoušeny dva další a nic. stále to samé :-(

do biosu jsem koukal, ale nikde nic mě nenapadá :-(
hl.hl (1387)|28.12.2009 14:00
[quote=Benobi;331751]tak zdroje vyzkoušeny dva další a nic. stále to samé :-(

do biosu jsem koukal, ale nikde nic mě nenapadá :-([/quote]

Co ta disketovka, nesezenes ji? Pokud ano a slo by z ni bootovat, tak bych zkusil aktualizovat BIOS (i kdyby tpo mela byt stejna verze).
A nebo jeste, neni v BIOSU ta disketovka aktivovana?
62kokos (156)|28.12.2009 15:18
Nedávno sem řešil podobný problém, soused donesl staré pc které si složil a že nějak nejede. Po zatnutí sem se dostal do biosu a pc zamrzlo.Já jsem zjistil že nedal na procesor pastu a procesor se do 10 vteřin přehřál a pc zamrzlo. Možná je to tvůj problém též.
Logout (4018)|28.12.2009 16:07
Dej sem fotku obrazovky/obrazovek od tý doby, co to nabízí vstup do biosu až po výtuh.

Vymazal jsi cmosku? Nestačí dát jen load default, může tam bejt něco blbě jinýho, co se nepřenastaví.

Zkusils to opravdu s odpojenejma všema komponentama mimo grafiky, paměti a cpu?

Neni v biosu povolená FDD, když ji tam nemáš? (ale to by asi blblo dřív....).

62kokos: To by mu to tuhlo i v biosu