reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s Grafikou a víc

Kubas13 (10)|27.12.2009 23:28
Mám několik problémů, prosím pomožte už mám chuť vzít pistoli a celý zásobník nacpat do toho mého PC.
Doma mám 2 PC a z toho mi jen jeden funguje (skoro ani ne).
Ale popíšu jen 2.Pc:
Processor: AMD Athlon(TM) MP 2400+,MMX,3DNow,2.0GHz, Paměť: 1024MB RAM (2xKingston, 1xNení popsán), Základní deska: Asus A7V600-X, Grafická karta:-Ati radeon 7500, 64MB (AGP) nebo - Ati X1300, 256MB (AGP), Optické mechaniky:-Hitachi LG, HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B, DVD-ROM, další Hitachi LG,HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B, CD-ROM a něco s pospisem Ide USB (má to veklou díru), Pevný disk: Seagate, ST380011A, 80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100, Monitor: SyncMaster 741MP [NoDB] (HSHLC00583)
Kdyby ještě něco napište.
-Teď 1. problém:
Když do svého PC, dám grafickou kartu Ati radeon X1300, neukážou se mi mé profily nebo vůbec načítání windows (občas po restartu mi to píše na modrou obrazovku "problém s ati2dvag.dll", vím že je to ovladač),když se aspoň příhlasím, tak se PC (nejpíš) přepne na integrovanou grafiku ze základní desky a to na rozlišení 640x480 s 4 bitovou grafikou (nejde to zvýšit) a po chvíli vypne monitor, ale přitom PC stále funguje. I když zkouším měnit ovladače graf. karty, tak je to pořád stejné.
-2. problém:
Po těchto problémech jsem byl přinucen se stáhnout k záložní grafice. Ale i tato grafika (radeon 7500) měla chyby. Třeba chci zhlédnou videa na YouTube.com ale při spuštění jakéhokoliv videa se vypne monitor a s ním přestane fungovat i klávesnice s myší.A občas se mi po restartu zobrazí BIOS a to u procesoru. U řádku (myslím) -typ napájení (možnost zvolit manual x automatic) je automatic a vedle červeně napsáno "Počítač doporučeně změnil typ napájení, pro lepší chod.. (nějak tak). Jenže po uložení těchto parametrů se mi nechcou ukázat profily.A musím znovu restartovat celý PC. A je to celý od znova.
HELP

Pro vás:
-Paměti nehlasí žádnou chybu, MemTest (0 Errors)
-teploty: Základní deska 35°C
CPU 41°C
Pevný disk 39°C
-přídávám DxDiag
Deee-aN (3834)|28.12.2009 08:38
Možná jsem to přehlédl, ale ovladače po výměně GK jsou nové a po čistém reinstallu? A pro ukojení SHWF PSU obsese: jakého typu a stáří je zdroj?
pas!k (3765)|28.12.2009 08:55
Tohle bude stopro HW problem ..

Jako prvni vec bych zkusil stahnout nejnovejsi verzi biosu zakladni desky a preflashovat stavajici ..
To s tema profilama nevim je mozne ze ty nahodne restarty jsou pricinou zboreneho systemu nerikam ze je to nutnost ale ja osobne bych postupoval tak ze bych z pc odpojil vce co neni potreba pro chod systemu tzn .. zapojil jeden systemovej disk .. mechaniku .. projel cerstve flashnuty bios nastavil nejnutnejsi .. (mrkni hlavne jak mas nastavenou intergovanou grafiku) ulozil a spustil certsvou instalaci oken.

BTW napis co mas za zdroj :)
Kubas13 (10)|28.12.2009 09:29
V PC jsem nikde nic nenašel o zdroji. Tak jsem se podíval přímo do PC. Na zdroji jsem neviděl název ale jen tydle informace KYP-450ATX (max.350W) a když to zadám do googlu tak to mezi prvními napíše do ebay. http://cgi.ebay.co.uk/350-WATT-ATX-SWITCHING-POWER-SUPPLY,-P4,--KYP-450ATX_W0QQitemZ230396453869QQcmdZViewItemQQimsxq20091107?IMSfp=TL091107161003r741
Tak snad to pomůže.
EditorPO (2819)|28.12.2009 09:48
Je to tento zdroj.
Odpoj vsetky opticke mechaniky (tiez nechapem, naco ich mas tolko) aj to "nieco" s velkou dirou :)
scratchy27 (315)|28.12.2009 10:11
[quote=Deee-aN;331623]A pro ukojení SHWF PSU obsese: jakého typu a stáří je zdroj?[/quote]

...tak to se Ti povedlo :-)

S těmi informacemi co jsi nám poskytnul bych to spíš než na HW viděl na nabořenou instalaci Windows, potažmo ovladačů grafiky. Při přehazování těch grafik jsi kompletně ovladače odinstaloval a nainstaloval staré pro R7500 nebo si tam nechal ty původní?
Kubas13 (10)|28.12.2009 14:39
-Vždy jsem je odinstaloval a poté až nové nainstaloval (buď z CD u X1300 a poté z internetu) a nebo ze stránek ati.amd.com (pro 7500 u této jsem nenašel CD).
-Zkusím odpojit ty mechaniky. Jak to dopadlo napíši později
-Taková drobnost. U té grafiky X1300 je taková přípojka a můžu zde připojit barevný kabel (vede od pevného disku, myslím). Je to potřeba ten kabel? A nevadí že ho použiju z té mechaniky s "velkou dírou"?
DrZelenka (2491)|28.12.2009 16:26
[quote=Kubas13;331776]-Vždy jsem je odinstaloval a poté až nové nainstaloval (buď z CD u X1300 a poté z internetu) a nebo ze stránek ati.amd.com (pro 7500 u této jsem nenašel CD).
-Zkusím odpojit ty mechaniky. Jak to dopadlo napíši později
-Taková drobnost. U té grafiky X1300 je taková přípojka a můžu zde připojit barevný kabel (vede od pevného disku, myslím). Je to potřeba ten kabel? A nevadí že ho použiju z té mechaniky s "velkou dírou"?[/quote]

Vypada ta "pripojka" nejak takhle? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Molex_male_connector.jpg.

Pokud ano, tak to je pridavny napajeni karty a zapoj tam jakykoliv kabel vedouci od zdroje, ktery tam bude pasovat.

Pokud jsi to nemel zapojeny uz predtim, tak to bude asi duvod toho, ze ti ta grafika nefungovala (bez proudu to proste nejde a pci-e port dodava malo)
Kubas13 (10)|28.12.2009 18:26
Tak přibyl další problém po vašich radách. Zkusil jsem odpojit optické mechaniky jenže hned po odpojení a zapnutí PC mi to vždy píše DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Cháputo jako že tam mám vložit CD s Windowsy. I když jsem je znovu všechny zapojil stále mi to píše stejný problém. HELP
Dodatek: na svém PC mám pouze 4xPCI a 1xAGP slot. To víte PC z doby neandrtlálců.
A natom opbrázku to není ta připojka ta je malá. Je to asi ten menší na tomto obrázku http://www.shopsintech.com/images/4pin%20power%20cable.jpg
DrZelenka (2491)|28.12.2009 18:47
[quote=Kubas13;331871]Tak přibyl další problém po vašich radách. Zkusil jsem odpojit optické mechaniky jenže hned po odpojení a zapnutí PC mi to vždy píše DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Cháputo jako že tam mám vložit CD s Windowsy. I když jsem je znovu všechny zapojil stále mi to píše stejný problém. HELP
Dodatek: na svém PC mám pouze 4xPCI a 1xAGP slot. To víte PC z doby neandrtlálců.
A natom opbrázku to není ta připojka ta je malá. Je to asi ten menší na tomto obrázku http://www.shopsintech.com/images/4pin%20power%20cable.jpg[/quote]

Napr. ten napajeci kabel z disketovky? Ten disk BOOT FAILURE znamena jen to, ze v BIOSu mas spatne nastaveny boot device a misto z HDD se to snazi nacitat z jineho umisteni. Nastav tam jako prvni pevny disk.
Kubas13 (10)|29.12.2009 11:23
Díky za radu už to zase funguje. Jen grafika blbne, teďka jedu na integrovanou grafiku. A to mám tu 7500 zapojenou. Nevíte jak ji mám zapnout ?
Deee-aN (3834)|29.12.2009 11:56
Do BIOSu a přepnout z IGP na GPU.
johny__g (6387)|29.12.2009 12:02
[quote=Kubas13;332078]Díky za radu už to zase funguje. Jen grafika blbne, teďka jedu na integrovanou grafiku. A to mám tu 7500 zapojenou. Nevíte jak ji mám zapnout ?[/quote]


Tak moment, to je zase co? Deska A7V600-X nemá integrovanou grafiku, navíc o žádné integrované jsi předtím nemluvil, ten bordel v ovladačích může být i díky ní. CO máš teda za desku?