reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspire 5100 - nejde webkamera

Bnds0 (39)|28.12.2009 09:17
Ahoj,

mám notebook Acer Aspire 5100 na Windows XP Media Center a mám problém... po reinstalaci systému jsem zjistil, že mi nejde webkamera. Systém jí ani nerozpozná, jakoby kamera k notebooku vůbec nebyla připojená. Máte někdo zkušenosti s vedením kabelu z web kamery do zákl. desky? Může být chyba, že by byl např. kabel odpojen nebo byl špatný kontakt? Mohl se na desce spálit nějaký čip nebo něco, co by zapříčinilo to, že nejde kamera? Dá se nějak vyloučit to, že kamera nejde právě kvůli špatnému kontaktu nebo kvůli kabelu ?

Díky za odpovědi
EditorPO (2819)|28.12.2009 09:37
Máš nainštalované všetky ovládače? Pozri sa v Správcovi zariadení, či tam nemáš nejaké výkričníky, otázniky.
Keď inštaluješ ovládače, začni chipsetom, pokračuj grafickou kartou, sieťovkou, atď....
Bnds0 (39)|28.12.2009 10:12
Žádné vykřičníky ani otázníky tam nemám. První ovladač co sem nainstalovat po prvním spuštění windows byl na chipset. Tím pádem si myslím, že jakoby kamera byla odpojená. Ve správci zařízení mám u řadiče USB - neznáme zařízení USB, ale je normálně nainstalované, žádný vykřičník či otazník u něj není... a když chci aktualizovat ovladač a zadat cestu k ovladačům kamery tak to píše, že zadany soubor neobsahuje informace o tomto zařízení.
hl.hl (1387)|28.12.2009 10:19
[quote=Bnds0;331639]Žádné vykřičníky ani otázníky tam nemám. První ovladač co sem nainstalovat po prvním spuštění windows byl na chipset. Tím pádem si myslím, že jakoby kamera byla odpojená. Ve správci zařízení mám u řadiče USB - neznáme zařízení USB, ale je normálně nainstalované, žádný vykřičník či otazník u něj není... a když chci aktualizovat ovladač a zadat cestu k ovladačům kamery tak to píše, že zadany soubor neobsahuje informace o tomto zařízení.[/quote]

Proc zakladas podruhe stejne vlakno?

Jinak co je za ID hardwaru u toho neznameho zarizeni?
A pokud pred preinstalaci ta kamera fungovala, tak jaky skritek by ji asi odpojil?
Bnds0 (39)|28.12.2009 10:24
Protože se mi zdálo, že tam to je špatně zařazené a tady byste mi s tím mohli více pomoct. ID instance zařízení je USB\VID_0000&PID_0000\5&B63F6A1&0&2
EditorPO (2819)|28.12.2009 10:24
Skus nejaky program, ktory pouziva kameru, napriklad Skype.
Bnds0 (39)|28.12.2009 10:27
Před reinstalací systému sem kameru nepoužíval takže těžko říct kdy přestala jít a tudíž to nemusí být nutně tou reinstalací windows. Jen vím, že sem chtěl použít video na Skype po nainstalování systému a nešlo mi tak sem začal řešit proč. Skype mi píše, že nenašel žádnou kameru. Toho skřítka co to odpojil bych chtěl požádat ať jí zase zapojí :)
EditorPO (2819)|28.12.2009 10:28
Daj hladat na disku, pripadne na CD s ovladacmi subor LiveCa07.exe. Je to ovladac na Bison cam.
Bnds0 (39)|28.12.2009 10:40
Na disku jsem LiveCa07.exe nenašel.. V ovladačích na tu kameru, které mám to ale je.
hl.hl (1387)|28.12.2009 11:29
[quote=Bnds0;331659]Na disku jsem LiveCa07.exe nenašel.. V ovladačích na tu kameru, které mám to ale je.[/quote]

No a zkusil jsi to nainstalovat?

Jinak kdyby to porad neslo, tak zkus program http://www.nirsoft.net/utils/usbdeview.zip ktery ukaze vsechny USB zarizeni vcetne tech aktualne nepripojenych. No a zkus se podivat jake zarizeni jsou aktualne pripojene. A kdyztak hod screen z tohoto programu.
Bnds0 (39)|28.12.2009 15:34
Když spustím LiveCa07.exe tak mi to píše (Sorry, you have no video capture hardware) screen z usbdeview je tu
speedsnail (4876)|28.12.2009 15:56
Podivej se do manuálu, čím se webkamera zapíná. Může na to být nějaká kombinace kláves Fn+XY.
Richmond (8084)|28.12.2009 16:07
To muze byt celkem problem, treba u WLMi (alespon myslim) se zapinala pouze softwarove, instalace driveru probehne, ale jeste je zapotrebi manualne spustit LiveCam.exe v Program Files. Predpokladam, ze je tenhle thread "kopii" tohodle...
Zkusil bych tyhle ovladace https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=325413&postcount=2
hl.hl (1387)|28.12.2009 17:09
[quote=Bnds0;331793]Když spustím LiveCa07.exe tak mi to píše (Sorry, you have no video capture hardware) screen z usbdeview je tu[/quote]

Tak ta kamera se opravdu bud nejak musi zapnout, nebo je nejaka porucha na hw pripojeni a nebo by jeste mohly byt spatne nainstalovane ovladace USB. Co jine zarizeni do USB, napriklad flashky vyzkousej jestli chodi normalne. Pripadne preinstalovat posledni ovladace cipsetu z webu vyrobce.
Bnds0 (39)|28.12.2009 17:13
Mám AWLMi fakt mi asi zbývá jediná možnost a to ta, spustit to nějak softwarově, jenže v manualu k Aspire 5100 o kameře ani zmíňka. Flashka mi jede bez problemů. Ty poslední ovladače co tu byli zmíněné sem vyzkoušel a nic nového. Chipset sem stáhl poslední z acer.cz a také nic :-(
Richmond (8084)|28.12.2009 17:18
A manualne pridat ovladac taky nepomaha? Jeste tu mam ovladace od OrbiCam, ale maji 60MB a to se sem nevejde...
hl.hl (1387)|28.12.2009 17:26
[quote=Bnds0;331844]Mám AWLMi fakt mi asi zbývá jediná možnost a to ta, spustit to nějak softwarově, jenže v manualu k Aspire 5100 o kameře ani zmíňka. Flashka mi jede bez problemů. Ty poslední ovladače co tu byli zmíněné sem vyzkoušel a nic nového. Chipset sem stáhl poslední z acer.cz a také nic :-([/quote]

No a jaky system vlastne byl orginalne na tom notebooku. Kdyz jsem dal hledani ovladacu k tvemu notebooku na http://www.acer.cz/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=cs&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3739&sp=page15e&ctx2.c2att1=4&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3739&CountryISOCtxParam=CZ&ctx1.att21k=1&CRC=1160877988, tak me to napsalo, ze ovladace jsou na XP a Vista (u techto OS byla zatrzitka pod obrazkem notebooku). No a pak pod tumto je zlute napsano Operating system a vpravo je Windows Vista Home Basic x32. Pro tento OS tam napriklad neni ovladac pro cipset, ale napriklad ovladace pro dve ruzne kamery dvou vyrobcu - Bison a Suyin. U toho Bison je ta verze na kterou tady odkazoval Richmond.

Kdyz zmenim typ OS na normalni XP tak tam uz ovladac cipsetu je, ale pro kameru uz jen pro vyrobce Bison a to v jine verzi nez pro Visty konkretne 5.0.0.10.

Kdyz zmenim OS na XP MCE tak ovladac cipsetu tam je taky, kamera taky jen Bisin ale verze je 5.0.0.8.

Takze je otazka, jestli tam maji byt spravne ty XP MCE, jestli tam treba neni kamera toho druheho vyrobce?
Bnds0 (39)|28.12.2009 17:32
Ručně ovladač přidat nejde, protože tam není žádné nenainstalované zařízení. Tudíž když zadám cestu k ovladači tak mi to nic nevyhodí, protože není co instalovat. Původně na tomto notebooku byl Windows XP Media Center Edition a ovladače sem stahoval pod WXP MCE. Když nefungovali, zkoušel sem i na normalní XP a jiné. Ale taky nic.

Richmonde link prosím ?
Richmond (8084)|28.12.2009 17:36
Bnds0 (39)|28.12.2009 18:49
Ty poslední ovladače vypadají asi nejlíp, vyčistí to ovladače, pak nainstaluje... Ale stejne to nejde... Když sem smazal všechny ovladače řadiče USB a nainstaloval je znovu automaticky windowsem tak to zase nenainstalovalo ten jeden, který nemůže Windows rozpoznat a nemůže najít správné ovladače - myslím, že to je ta kamera. Co jiného by to ještě mohlo být?
hl.hl (1387)|28.12.2009 19:13
[quote=Bnds0;331882]Ty poslední ovladače vypadají asi nejlíp, vyčistí to ovladače, pak nainstaluje... Ale stejne to nejde... Když sem smazal všechny ovladače řadiče USB a nainstaloval je znovu automaticky windowsem tak to zase nenainstalovalo ten jeden, který nemůže Windows rozpoznat a nemůže najít správné ovladače - myslím, že to je ta kamera. Co jiného by to ještě mohlo být?[/quote]

Pokud je to ta kamera, tak rozhodne neco nefunguje dobre. Protoze to zarizeni musi poslat smysluplne id vendora a zarizeni a podle toho se pak instaluji ovladace (v ovladacich musi byt prave odkaz na to smysluplne id). V tomto pripade VID_0402&PID_5602
Bnds0 (39)|28.12.2009 19:20
Pravda, místo toho tam mám VID_0000&PID_0000
Richmond (8084)|28.12.2009 19:22
Prosim te vloz sem screen ze Spravce zarizeni se zaskrtnutym "Zobrazit skryta zarizeni", ona to muze byt treba i ctecka... Ovladace na chipset mas nainstalovane?

edit: Nefungovala drive kamera i jako ulozne zarizeni (v Tento pocitac)?

edit2: takhle se chovala moje kamerka v XP TabletPC Edition + doinstalovanymi MCE, driver je zde
astec (1823)|28.12.2009 19:32
Jen takový dotaz. Fungovala měkdy tato kamera???
Pokud nevíš, tak je možné, že tam máš jen čočku, nikoliv elektroniku. Ne všechny modely této řady byly kamerou vybaveny!!!!
hl.hl (1387)|28.12.2009 19:35
Zkousel jsi nainstalovat ovladace Camera_Bison_5.0.0.8_MCE.zip pres SETUP.EXE ktery je uvnitr? Probehlo to?
Pokud ano, zkousel jsi spustit program c:\WINDOWS\BisonCam\LiveCam.exe?

Pak je tam jeste program c:\WINDOWS\BisonCam\BisonMnt.exe ale ten netusim na co je. Ale mohlo by to byt neco jako Bison Mount?
Bnds0 (39)|28.12.2009 19:45



ano kamera fungovala, vždy při spuštění windowsu svítila zelenou diodou. Instalace Camera_Bison_5.0.0.8_MCE proběhne, když spustím livecam.exe píše to sorry you have no video capture hardware.
Když spustím BisonMnt nic to nedělá.
Kamera byla i dole když sem otevřel tento počítač.
Richmond (8084)|28.12.2009 20:52
Smaz si ten seriovej a paralerni port, melo by to chtit restart a pak zkus znova to co radi hl.hl
Ma ten notes vubec ty porty?
Bnds0 (39)|28.12.2009 21:08
Smazal sem ten seriový a par port chtělo to restart, po restartu mi nejde spustit instalacka toho Camera_Bison_5.0.0.8_MCE píše mi to chybu (The InstallShield Engine (iKernel.exe) could not be installed. Systém nemůže nálézt uvedenou cestu.... instalačka kamery na normalni XP pro mi zase vyhodi chybu v aplikaci setup.exe došlo k problemu a je třeba jí zavřít. Co s tím ?

Edit: Tak už mi nejde spustit žádná instalačka na kameru.. Jakto ?
hl.hl (1387)|28.12.2009 21:29
[quote=Bnds0;331942]Smazal sem ten seriový a par port chtělo to restart, po restartu mi nejde spustit instalacka toho Camera_Bison_5.0.0.8_MCE píše mi to chybu (The InstallShield Engine (iKernel.exe) could not be installed. Systém nemůže nálézt uvedenou cestu.... instalačka kamery na normalni XP pro mi zase vyhodi chybu v aplikaci setup.exe došlo k problemu a je třeba jí zavřít. Co s tím ?

Edit: Tak už mi nejde spustit žádná instalačka na kameru.. Jakto ?[/quote]


No a neni to spis na novou instalaci Windows? Preci jenom uz v tom mohl byt pekny hokej, kombinovat instalace z Vist, normalnich XP a XP MCP.
A nebo to muze jeste znamenat nejaky jiny problem, napriklad s pametma nebo tak neco.

Zkus jeste nastroj Obnoveni systemu do nejakeho stavu treba pred tydnem nebo tak nejak. Predpokladam ze XP MCP ho obsahuje take a v XP se me to nekolikrat plne osvedcilo.
Bnds0 (39)|28.12.2009 21:33
Všechno šlo instalovat normálně zkoušel sem to několikrát a pokaždé restartoval... Ale po odinstalování toho skrytého hardwaru ( těch portů ) už nemůžu nainstalovat ani jeden ovladač... Píše to chybu... Kdo ví jestli vůbec nějaký setup.exe můžu spustit, zkusím obnovení do té doby než sem to smazal.
hl.hl (1387)|28.12.2009 21:35
[quote=Bnds0;331956]Všechno šlo instalovat normálně zkoušel sem to několikrát a pokaždé restartoval... Ale po odinstalování toho skrytého hardwaru ( těch portů ) už nemůžu nainstalovat ani jeden ovladač... Píše to chybu... Kdo ví jestli vůbec nějaký setup.exe můžu spustit, zkusím obnovení do té doby než sem to smazal.[/quote]

Ja bych to obnovil do stavu nez jsi zacal laborovat s ruznyma ovladacema (viz treba ta verze 6.xxxxx) ktera byla pravdepodobne pro Visty.
Bnds0 (39)|28.12.2009 21:47
Mám to obnovené a instalace zase fungují... Ale kamera stejně nejede, už je v tom velký zmatek. :-(
hl.hl (1387)|28.12.2009 22:04
[quote=Bnds0;331963]Mám to obnovené a instalace zase fungují... Ale kamera stejně nejede, už je v tom velký zmatek. :-([/quote]

Tak mozna nezbyva nez zjistit, jestli je vubec a zda spravne pripojena.

No a mas instalacni cd od Aceru k tomu notebooku nebo to instalujes z normalniho Windows cd? A nebo mas na notebooku dalsi 2 skryte oddily z kterych se da znova nainstalovat system?

Protoze pokud mas moznost instalovat orginalni distribuci Windows od Aceru k tomuto notebooku, tak se nemusi zadne ovladace doinstalovavat a melo by vse fungovat.

Edit: No alespon jsi vyzkousel, ze obnova systemu skutecne funguje
Bnds0 (39)|28.12.2009 22:16
To bych moc rad zjistil jestli je vubec pripojena... Notebook sem dostal ve stavu bez recovery oddilu... a bez instalacniho cd. No jo nezkusenost a uz s tim nic nenadelam, ten kdo smazal ten oddil s tovarnim nastavenim by zaslouzil :(
Richmond (8084)|28.12.2009 22:20
[quote=Bnds0;331956]Všechno šlo instalovat normálně zkoušel sem to několikrát a pokaždé restartoval... Ale po odinstalování toho skrytého hardwaru ( těch portů ) už nemůžu nainstalovat ani jeden ovladač... Píše to chybu... Kdo ví jestli vůbec nějaký setup.exe můžu spustit, zkusím obnovení do té doby než sem to smazal.[/quote]
Tak to je dobra haluz, pokud je fyzicky notes neobsahuje tak nevim v cem je problem. Je fakt, ze xp instaluji paralerni i seriovy port ikdyz je treba v biosu vypnuty, parkrat se mi stalo, ze kdyz je tam vic vykricniku tak si zarizeni nedokazalo nainstalovat spravne ovladace, tady je to presne naopak :notsure