reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí disk se nezobrazuje pod windows

actionboy (19)|28.12.2009 13:17
Externí disk který mám, se pod windows zobrazíí pouze ve správci disků. Disk je rozdělen na tři oddíly, z nich pouze jeden windows zobrazí korektně. Zbylé dva nezobrazí,. jelikož nemají přiřazené písmeno! Při pokusu přiřadit písmeno nebo zjistit vlastnosti vypíše správce: Operace se nezdařila, protože zobrazení konzoly Správa disků není aktuální. Aktualizujte zobrazení pomocí aktualizační úlohy. Pokud potíže potrvají, zavřete konzolu Správa disků a znovu ji spusťte nebo restartujte počítač.
Problém je že na něm mám data a co víc ani zformátovat z prostředí windows nejde.
Chtěl jsem překopírovat data v ubuntu (ten s disky pracuje korektně) a následně zformátovat, ale jde o 1TB disk, a kopírování byzabralo spoustu času, tak doufám že se objeví nějaké příjemnější řešení:(
DrZelenka (2491)|28.12.2009 16:20
[quote=actionboy;331733]Externí disk který mám, se pod windows zobrazíí pouze ve správci disků. Disk je rozdělen na tři oddíly, z nich pouze jeden windows zobrazí korektně. Zbylé dva nezobrazí,. jelikož nemají přiřazené písmeno! Při pokusu přiřadit písmeno nebo zjistit vlastnosti vypíše správce: Operace se nezdařila, protože zobrazení konzoly Správa disků není aktuální. Aktualizujte zobrazení pomocí aktualizační úlohy. Pokud potíže potrvají, zavřete konzolu Správa disků a znovu ji spusťte nebo restartujte počítač.
Problém je že na něm mám data a co víc ani zformátovat z prostředí windows nejde.
Chtěl jsem překopírovat data v ubuntu (ten s disky pracuje korektně) a následně zformátovat, ale jde o 1TB disk, a kopírování byzabralo spoustu času, tak doufám že se objeví nějaké příjemnější řešení:([/quote]

Asi budes muset kopirovat, protoze windows s linuxovyma systemama souboru proste neumeji pracovat. Nebo zkus pouzit Acronis Disk Director, ale tam nevim jestli umi i linux systemy souboru.

Mozny je, ze pres ubuntu by to slo nejak zprovoznit pro win, ale to bude muset poradit nekdo kdo s linuxem umi.
Logout (4018)|28.12.2009 16:22
Jaký jsou to oddíly disku? NTFS, FAT, ext3?

O co se s tim diskem snažíš? Jen o to, aby byl čitelnej, nebo chceš provádět nějaký úpravy oddílů?
Dojigiri (1629)|28.12.2009 17:14
Jen pro doplnění, s Linux oddíly ve Windows pracovat lze, pomocí tohohle ovladače: http://www.fs-driver.org/
actionboy (19)|28.12.2009 17:18
Ne, ne, ne špatně ste mě pochopili. Jde o to, že disk ve windows není viditelný. teda je ale pouze ve správci disků. nemá přiřazené písmeno a tedy se v pruzkumniku nezobrazuje. Když ale disk spustím připojený k PC s ubuntu tak čitelný je. stejně tak když ho připojím k ntb s Vistou. Jen u mě není.
Logout (4018)|28.12.2009 17:24
A prozradíš nám, co na tom disku je? Jak je rozdělenej, jaký jsou tam filesystémy atd...?
actionboy (19)|28.12.2009 17:35
Tak je zformátován na NTFS, a jsou na něm filmy. Disk je rozdělen na 3 oddíly, jeden je čitelný a zbylé dva ne.
Logout (4018)|28.12.2009 17:47
Všechny tři jsou NTFS?
Pomocí čehos a v jakym OS jsi ten externí disk rozděloval? A kdy?
actionboy (19)|28.12.2009 17:49
Je rozdělený dlouho, a taky fungoval. Rozděloval jsem pomocí Acronis disk director.
Logout (4018)|28.12.2009 18:02
Hele, co takhle aspoň zkusit podat všechny informace, co můžeš? Když Ti člověk dá dvě otázky, tak odpovíš na jednu a jen z půlky.

Pod jakym systémem k těm diskům nejde přistoupit?

Dej sem screenshot správce disků.
actionboy (19)|28.12.2009 18:04
Heh, tak sem chtěl disk rozebrat, a překontrolovat jestli to tam vše dobře drží, což se mi nepovedlo, bo to drží jak přibité a při následném připojení disk naběhl jak má. Asi se lekl rozebrání, tak raději začal pořádnějít.
Takže všem díky za rady.