reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ochrana dat na USB

Anford (27)|28.12.2009 14:29
Dobrý den, potřeboval bych sehnat software, který mi ochrání data před vymazáním, přepsáním a přesunutím na mém flash disku. Vím, že existuje mnoho a mnoho takových programů, jenomže všechny lze naprosto jednoduše obejít tím, že se třeba flash disk připojí k jinému počítači, kde má jiné písmenko jednotky (např.: F) a ochrana ztácí účinek.

Já používám třeba FileGhost, kde má chráněný soubor cestu např.: G:\Fotky\Rejdice 2009
no a jakmile dám flash disk do jiného PC a změní se cesta souboru na: F:\Fotky\Rejdice 2009
tak už ochrana nefunguje...

Jde o to, že kamarádovi jsem nedávno půjčil flash kartu a on mi omylem vymazal fotky, no a tomu bych chtěl v budoucnu zabránit...

Nějaký tip na kvalitní software, který neztrácí účinek i při změně písmenka jednotky? :notsure

Děkuji za každou odpověď...
Dojigiri (1629)|28.12.2009 16:08
1. To, co je na kartě, vždycky zálohovat ještě v počítači.

2. Možno naformátovat NTFS a nastavit odpovídajícím způsobem oprávnění, tj. např. odebrat oprávnění pro Administrators (takže i když bude dotyčný na jiném PC administrátor, nebude moct mazat a měnit, dokud nepřevezme vlastnictví - tj. převzetím vlastnictví se to dá obejít, ale už to vyžaduje aktivní zásah, takže hůř se to stane "omylem"), a přidělit si oprávnění pro úplné řízení pouze svému účtu na svém počítači.
Anford (27)|30.12.2009 01:15
No já právě nemohu (zároveň nechci) přeformátovat na NTFS...