reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak vše propojit do Genius 5005

Morpheus88 (40)|28.12.2009 15:18
Zdravím všechny, co tomu rozumí :o)))

Jak je jasné, mám doma tuto 5.1 sestavu, díky které jsem měl DVD přehrávač Fergusson propojený a fungovalo to skvěle.

Ale co čert nechtěl, člověk propojil ps3 40GB verzi s počítačem a ejhle, můžu si pouště filmy ve full HD na telce:o) Ale teď co s prostorovým zvukem, když ho mám napojený jen v DVD přehrávači a ps3 mám propojenou s telkou. Takže se ptám, jak napojit REPRO Genius SW-HF 5.1 5005 s televizí a ps3, abych mohl u obou použít prostorový zvuk, který teď mám zbytečně, protože DVD přehrávač už nezapnu :o))

Chtěl bych zapojit tedy telku LG 37LF66 + repro + ps3 40gb verzi tak, abych měl využitý prostorový zvuk.

Jaké je tedy řešení nebo co byste navrhovali? Hlavně ne výměnu repráků, to necháme až jako poslední, jedinou možnost :o)

Díky předem :o)
Dojigiri (1629)|28.12.2009 17:40
IMHO nelze. PS/3 má multich. výstupy pouze HDMI a TOS, zatímco repro nemá ani jeden z těchto vstupů. PS/3 má dále výstup MultiOut, který ovšem dává zvuk jenom ve stereu (a pak by na něj zřejmě musela bejt zapojená i televize přičemž ovšem má tenhle výstup limit 480i). Takže v současný konfiguraci imho jediná varianta jak z toho slyšet zvuk je propojit to HDMI s televizí a poslouchat zvuk z repro od televize.

Ten DVD přehrávač měl zřejmě AD převodník v sobě takže měl zřejmě RCA výstupy po kterých šel už analog pro jednotlivý kanále.

[quote=Morpheus88;331784]Jaké je tedy řešení nebo co byste navrhovali? Hlavně ne výměnu repráků, to necháme až jako poslední, jedinou možnost :o)[/quote]

Repro možná taky, ale hlavně receiver, kterej bude mít optickej vstup (anebo HDMI) a bude tak schopnej převzít zvuk z PS/3 v digitální formě a rozdekódovat (moh by jít zapojit i s těma repro, ale nejsem si jistej jestli i se subwooferem).
Morpheus88 (40)|28.12.2009 18:20
jj určitě beru varianty s tím receiverem, to jsem asi měl napsat rovnou :o)))

Jde mi to, zakoupit nějakou věcičku, do který vše připojit a ve finále by z toho šel prostorový zvuk.

Otázkou je, zda existuje nějaká varianta :o))
Dojigiri (1629)|29.12.2009 15:16
No, co se týká receiverů, tak záleží, kolik do toho chceš investovat ... nejlepší a zároveň nejdražší značky jsou Onkyo, Denon, Harman Kardon, ale to jedině v případě, že bys do budoucna (třeba za rok, dva apod.) plánoval nakoupit i lepší repro (řekněme v ceně nad 20.000 Kč). Jinak k těmhle repro by ti stačil v podstatě ten nejlevnější receiver kterej najdeš, např. Panasonic, JVC, Sony, protože nemá smysl kupovat drahej receiver k levným repro, pokud bys neplánoval obměnu a chtěl to skutečně jenom na zprovoznění zvuku.

Můžeš vzít defakto jakejkoliv receiver, kterej bude mít optickej digitální vstup. Všechny mívají pokud vím výstupní impedanci buď 8 nebo 4 ohmy, ty repro jsou 8, takže nejlíp by pasoval 8 ohmovej, ale když bude 4 tak to nevadí, akorát to bude na stejný hlasitosti hrát o polovinu slabějc (pokud receiver očekává 4 ohmy a připojíš 8, poteče při stejným napětí na výstupu do repro poloviční proud - naopak by to bylo horší, pokud bys do 8 ohm receiveru připojil 4 ohm repro, mohl by se receiver v krajním případě i zničit).

Co se týká formátů, stačí aby receiver podporoval DTS, AC3 a DD, což snad umí všechny (na bluray musí být dle specifikace DTS, AC3 nebo DD stopa vždy, TrueHD a DTS-HD stopy se pak pokud se nepletu kódujou rozdílově k těmto stopám).
Pokud bys chtěl do budoucna podporu i TrueHD formátu dodávaného přes HDMI (což má ale opět význam pouze v případě, že bys plánoval nákup lepších repro v budoucnu, protože na těchhle zřejmě žádnej rozdíl neuslyšíš), doporučil bych konkrétní receiver Onkyo TX-SR507S (nebo 507B v černé, záleží na osobních preferencích), který jako jeden z mála "levnějších" tuto podporu má (cenu možná najdeš někde nižší, odkaz jsem dal jen pro ilustraci nehledal jsem kde je nejlevnější).

Jinak tenhle dotaz by bylo vhodné položit i na TVfreak fóru, protože tam by ti možná poradili ještě líp.
Morpheus88 (40)|29.12.2009 15:36
Super, no mně jde hlavně o to, zda to jde propojit do nějakého receiveru, bez toho, aniž bych musel kupovat jiný repro. Kdybys poradil, jako tu levnější variantu nebo nejlevnější, byl bych fakt vděčný.

A s propojením to je jak? Když budu přehrávat filmy přes ps3 napojenou v telce, tak mi to přes ten receiver bude brát prostorovej zvuk taky?

TV freak zkusím, pokud si budu myslet, že mi tvoje rady nepomůžou, což se zdá, že zatím neplatí :o)))
Morpheus88 (40)|29.12.2009 15:43
Tak už jsem to tam dal :o)))
konecnyvopa (159)|29.12.2009 15:57
Nepadla tu zmínka o YAMAHA RX-397 dá se koupit pod 7000, případně za 6000, pokud budete chtít po prodejci verzi do sestavy CD přehrávačem téže značky /sám na AV Yamaha doma jedu a nedám dopustit/
Morpheus88 (40)|29.12.2009 16:00
Jasně, ale vzhledem k ceně 5.1 co mám, je k tomu takový drahý receiver zbytečný :o))) Levnější varianta?.o))
konecnyvopa (159)|29.12.2009 18:56
[quote=morpheus88;332176]jasně, ale vzhledem k ceně 5.1 co mám, je k tomu takový drahý receiver zbytečný :o))) levnější varianta?.o))[/quote]

yamaha htr-6030 s "a8" - 4000,- kč
Morpheus88 (40)|29.12.2009 19:05
Když vezmu tedy tenhle obrázek té Yamahy...
http://www.son-video.com/images/static/Rayons/HomeCinema/AmpliAV/Yamaha/HTR6030/HTR6030_dos_TG.jpg

Počítám, že audio zapojím, to je v pohodě.

Telku zapojím odkud kam? A bude mi to brát i prostorovej zvuk z PS3, která je zapojená do telky?.o))
konecnyvopa (159)|29.12.2009 19:27
[quote=Morpheus88;332248]Když vezmu tedy tenhle obrázek té Yamahy...
http://www.son-video.com/images/static/Rayons/HomeCinema/AmpliAV/Yamaha/HTR6030/HTR6030_dos_TG.jpg

Počítám, že audio zapojím, to je v pohodě.

Telku zapojím odkud kam? A bude mi to brát i prostorovej zvuk z PS3, která je zapojená do telky?.o))[/quote]

Na audio použiješ Optical 2,3 nebo Coaxial 1 /vstupy se dají přejmenovat/. Propojíš PS3 s AV Yamaha - dostaneš zvuk 5.1. POZOR: MŮŽE dojít k audio delay - předběhnutí zvuku před obrazem Tento levný model AV neumožňuje nastavení zpoždění. OPRAVA - umožňuje - Control range: 0 to 160 ms - výtah z manuálu
TV zapojíš s PS3 HDMI - přenos obrazu a zvuku, ale jen 2.0.
Morpheus88 (40)|29.12.2009 19:38
K tomu předběhnutí dochází často nebo je to jen zřídka?

Protože to by mě za ty investované peníze dost mrzelo, kdyby to dělalo takovou neplechu. Proto si to taky nechci koupit.

Dělalo to i při přehrávání z PS3, když to tahá filmy z PC, ale to se ošetřilo softwarem.
konecnyvopa (159)|29.12.2009 20:22
k předbíhání většinou způsobují LCD TV, kde je delší doba zpracování obrazu. Ale jak jsem psal, nastavíš to na AV receiveru - umožňuje to. Většinou se jedná o cca 80-100 ms