reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Wifi sítí router D-Link DI-524

Kingmichal (13)|29.12.2009 10:38
Dobrý den.
Vlastním doma 2 stolní PC a jeden notebook. Koupil jsem tento router D-Link DI-524 s tím, že potřebuji připojit 2 stolní PC přes kabel a notebook přes wifi. Připojení k internetu mam ADSL. Po připojení podle instalačního CD mi nešel internet ani na jednom PC, instalace ani neprobehla uspesne, kdyz porad hlasila ze je problem s WAN kabelem. Když jsem zapojil kabel od obou PC + kabel od modemu do portu 1,2,3 (port WAN, kam by měl podle návodu patřit kabel od modemu DSL, jsem nechal prázdný, jelikož tak to neběhalo) tak mi funguje internet na obou stolních PC + vidím signál na wifi, na který je možné se připojit, ale internet nefunguje. Síť mám nastavenou přes IP adresy v protokolu TCP/IP, tak jak mi běhal internet přes starý router (ne wifi) Nevíte někdo v čem je problém? Popřípadě mi nějak poradit s nastavením? Jsem zoufalý, děkuji.

Ještě dodám, že při tomto zapojení, se nemohu z mě neznámého důvodu dostat na stránku wizard (192.168.0.1) kde je nastavení. Na tuto stránku se dostanu pouze, když připojím jedno stolní PC do portu a nic ostatního.
pas!k (3765)|29.12.2009 10:50
1. Stahni si CZ manual
Je tam podorbne popsano co kam a jak co mas nastavit.

2. Pripoj kabel ktery ti vede z modemu do diry oznacene WAN a kabel z pc ze ktereho chces router konfigurovat do jedne ze 4 zbyvajicich a zkus do exploreru napsat adresu 192.168.0.1 spusti se ti stranka s konfiguraci?

3. neni k tomu pribalene nejake cd ?
Kingmichal (13)|29.12.2009 11:12
Právě, že vše podle manuálu jsem zkoušel, ale když zapojím kabel od modemu do diry WAN, tak mi sice poběží internet na počítači, ke kterému je router připojen, ale na tom druhém (připojen také kabelem do routeru) už mi nepoběží. Instalační CD bylo obsahem balení, ale jak jsem psal, tak se nepodaří dovést do konce instalaci, která začne hlásit problémy s WAN.
Před tím jsem měl normální router, a síť mám přes ty zadané IP adresy a DNS ve vlastnostech protokolu TCP/IP. Nemůže být chyba tady v tomto nastavení?

Ještě mě napadlo, zda je možné připojit k routeru více počítaču přes kabel, ale když tam jsou 4 díry, tak by to asi neměl být problém...

Ještě musím dodat, že teď jsem v práci, takže to budu prozkoušet až vecer :)

Dík
hl.hl (1387)|29.12.2009 11:31
[quote=Kingmichal;332076]Právě, že vše podle manuálu jsem zkoušel, ale když zapojím kabel od modemu do diry WAN, tak mi sice poběží internet na počítači, ke kterému je router připojen, ale na tom druhém (připojen také kabelem do routeru) už mi nepoběží. Instalační CD bylo obsahem balení, ale jak jsem psal, tak se nepodaří dovést do konce instalaci, která začne hlásit problémy s WAN.
Před tím jsem měl normální router, a síť mám přes ty zadané IP adresy a DNS ve vlastnostech protokolu TCP/IP. Nemůže být chyba tady v tomto nastavení?

Ještě mě napadlo, zda je možné připojit k routeru více počítaču přes kabel, ale když tam jsou 4 díry, tak by to asi neměl být problém...

Ještě musím dodat, že teď jsem v práci, takže to budu prozkoušet až vecer :)

Dík[/quote]

Proc by nemel bezet druhy pocitac zapojeny do routeru? Jak mate nastavene IP adresy v siti, napevno nebo nacitani z DHCP? V routeru by mela byt napevno, nejlepsi tam nechat tu defaultni 192.168.0.1. V routeru zapnuty DHCP server s rozsahem pridelovanych adres 192.168.0.2 - 192.168.0.250 a pro zacatek nenastavovat zabezpeceni pro Wifi (to doporucuji nastavit, az si overite, ze to chodi).
Na pocitacich pak nastavit ve vlastnostech TCP/IP nacitani IP adres ze serveru DHCP.
EditorPO (2819)|29.12.2009 11:44
Pripoj kabel od DSL modemu do Wan. K routeru pripoj PC, na ktorom ti internet funguje. V nastaveni routeru chod v lavom menu na polozku WAN.
Na stav prvu volbu - Dynamic IP Address. Pri polozke MAC address mas tlacitko "Clone MAC address", tak na neho klikni.
Pripoj ostatne pocitace, na sietovkach nastav dynamicke pridelovanie IP. Malo by to uz fungovat.[FONT="]
[/FONT]
Kingmichal (13)|29.12.2009 11:49
[quote=hl.hl;332081]Proc by nemel bezet druhy pocitac zapojeny do routeru? Jak mate nastavene IP adresy v siti, napevno nebo nacitani z DHCP? V routeru by mela byt napevno, nejlepsi tam nechat tu defaultni 192.168.0.1. V routeru zapnuty DHCP server s rozsahem pridelovanych adres 192.168.0.2 - 192.168.0.250 a pro zacatek nenastavovat zabezpeceni pro Wifi (to doporucuji nastavit, az si overite, ze to chodi).
Na pocitacich pak nastavit ve vlastnostech TCP/IP nacitani IP adres ze serveru DHCP.[/quote]

Na pocitacich mam nastavene IP adresy v siti napevno. Mám tedy dát na všech počítačích aby získavaly adresu IP ze serveru DHCP automaticky? Totéž u serveru DNS?
Před tímto routerem jsem měl normální a tam jsem to měl nastavené takto napevno.

Jak jsem psal, s tímto nastavením napevno mi běží internet na obou stolních PC když zapojím síťové kabely do portů a kabel od modemu také do portu (ne do WAN), takto vidím i WIFI, ale nepřipojím se k internetu.

Mám tedy na všech PC změnit na automatické přidělování IP adres a zapojit kabel od modemu do WAN portu?

Díky moc všem za pomoc
Kingmichal (13)|29.12.2009 11:50
[quote=EditorPO;332086]Pripoj kabel od DSL modemu do Wan. K routeru pripoj PC, na ktorom ti internet funguje. V nastaveni routeru chod v lavom menu na polozku WAN.
Na stav prvu volbu - Dynamic IP Address. Pri polozke MAC address mas tlacitko "Clone MAC address", tak na neho klikni.
Pripoj ostatne pocitace, na sietovkach nastav dynamicke pridelovanie IP. Malo by to uz fungovat.[FONT="]
[/FONT][/quote]

Ok díky moc, hned doma vyzkouším.
hl.hl (1387)|29.12.2009 12:10
[quote=Kingmichal;332087]Jak jsem psal, s tímto nastavením napevno mi běží internet na obou stolních PC když zapojím síťové kabely do portů a kabel od modemu také do portu (ne do WAN), takto vidím i WIFI, ale nepřipojím se k internetu.[/quote]

Opravdu? Cemu rikas modem? Co je to presne zac? Co je presne zas ten puvodni router bez Wifi?
Podle toho co popisujes me to prijde jako ze to cemu rikas modem je router a tomu co rikas puvodni router byl AP. Jinak si nedovedu vysvetlit, ze by to bezelo jak popisujes po zapojeni modemu do standartniho portu na routeru.

Edit: Jeste popis jak mas ted nastavene IP adresy a zda jsi nastavil nejakou dalsi volnou i pro to Wifi
Kingmichal (13)|29.12.2009 12:28
[quote=hl.hl;332095]Opravdu? Cemu rikas modem? Co je to presne zac? Co je presne zas ten puvodni router bez Wifi?
Podle toho co popisujes me to prijde jako ze to cemu rikas modem je router a tomu co rikas puvodni router byl AP. Jinak si nedovedu vysvetlit, ze by to bezelo jak popisujes po zapojeni modemu do standartniho portu na routeru.

Edit: Jeste popis jak mas ted nastavene IP adresy a zda jsi nastavil nejakou dalsi volnou i pro to Wifi[/quote]

Me to taky prijde divne,ale je to tak. Modem rikam zarizeni od GTS Novera, pres ktere mam ADSL. Mam ho v garazi a od nej mam vytazeny kabel do pokoje, kde mam router. z routeru pak kabely do dvou PC. Ten router co jsem mel pred tim, si uz nevybavuji jak se jmenoval, ale byl to obycejny router s 5ti portama vzadu.

Adresy mam nastavene rucne IP 192.168.0.35 na druhem mam misto 35 36. dns se vyplni samo 255 atd. problem bude asi v tom, ze jsem nenastavil dalsi volnou na tom wifi routeru.

Zkusim doma ten postup s automatickym ziskavanim IP adres.
hl.hl (1387)|29.12.2009 12:46
[quote=Kingmichal;332101]Me to taky prijde divne,ale je to tak. Modem rikam zarizeni od GTS Novera, pres ktere mam ADSL. Mam ho v garazi a od nej mam vytazeny kabel do pokoje, kde mam router. z routeru pak kabely do dvou PC. Ten router co jsem mel pred tim, si uz nevybavuji jak se jmenoval, ale byl to obycejny router s 5ti portama vzadu.

Adresy mam nastavene rucne IP 192.168.0.35 na druhem mam misto 35 36. dns se vyplni samo 255 atd. problem bude asi v tom, ze jsem nenastavil dalsi volnou na tom wifi routeru.

Zkusim doma ten postup s automatickym ziskavanim IP adres.[/quote]


A byl to skutecne router, nebyl to obycejny hub nebo switch?
Ne na Wifi routeru ale na Wifi karte.
Prvne zkus jen priradit tu dalsi volnou ip adresu pro wifi adapter na tom notasu.
Kingmichal (13)|29.12.2009 13:31
[quote=hl.hl;332108]A byl to skutecne router, nebyl to obycejny hub nebo switch?
Ne na Wifi routeru ale na Wifi karte.
Prvne zkus jen priradit tu dalsi volnou ip adresu pro wifi adapter na tom notasu.[/quote]

No když tak nad tím přemýšlím, tak je skutečně možné, že to byl pouze switch nebo hub.
Na wifi kartě v notebooku jsem zkoušel nastavit také manuálně IP adresu. Notebook najde WIFI, připojí se k ní, ale na internet se nepřipojím a píše to chyba připojení k internetu.

Chyba bude asi v tom, že ten WAN kabel jsem napojil do volneho portu ne do WAN. Doma zkusím podle vašich rad vše udělat znova a snad to zprovozním :)
hl.hl (1387)|29.12.2009 13:46
[quote=Kingmichal;332129]No když tak nad tím přemýšlím, tak je skutečně možné, že to byl pouze switch nebo hub.
Na wifi kartě v notebooku jsem zkoušel nastavit také manuálně IP adresu. Notebook najde WIFI, připojí se k ní, ale na internet se nepřipojím a píše to chyba připojení k internetu.

Chyba bude asi v tom, že ten WAN kabel jsem napojil do volneho portu ne do WAN. Doma zkusím podle vašich rad vše udělat znova a snad to zprovozním :)[/quote]

Pokud tu funguji oba PC pri pripojeni "modemu" do standartniho portu tak bych se prvne doma podival, co presne mas v te garazi a jak jsou tam pripojeny kabely. Jeden od providera a druhy co ti vede domu. Od toho bych se odrazil.

A ze nefunguje Wifi muze byt tim (ale to si nejsem jisty, ja na tyto ucely mel vzdy zarizeni v rezimu AP) ze tento DLINK nemusi umet smerovat komunikaci ze standartnich portu na Wifi (ale to by musel nekdo zdejsi potvrdit).
Kingmichal (13)|29.12.2009 14:03
[quote=hl.hl;332134]Pokud tu funguji oba PC pri pripojeni "modemu" do standartniho portu tak bych se prvne doma podival, co presne mas v te garazi a jak jsou tam pripojeny kabely. Jeden od providera a druhy co ti vede domu. Od toho bych se odrazil.

A ze nefunguje Wifi muze byt tim (ale to si nejsem jisty, ja na tyto ucely mel vzdy zarizeni v rezimu AP) ze tento DLINK nemusi umet smerovat komunikaci ze standartnich portu na Wifi (ale to by musel nekdo zdejsi potvrdit).[/quote]


No v garazi mam modem, ze ktereho vede telefoni kabel do telefoni zastrcky (pres spliter) a z modemu vede sitovy kabel ke me do pokoje. Tam by problem byt nemel.

Me napadlo, ze pres kabel jde zapojit jenom jedno PC a ostatni musi jit pres WIFI, ale to je asi blbost, kdyz jsou vzadu 4 porty pro pripojeni sitovych kabelu...
Tam bude zakopanej pes v tom WAN kabelu jak si napsal, že router to umi smerovat jenom z toho WAN portu a ne ze standartnich portu... Ted to podle me funguje jenom jako ten hub nebo switch, ale nevysílá to WIFI. I když to zase nechápu, jak to, že to signál na notebooku najde...

Hrůza ty sítě chlapi :)
Kingmichal (13)|29.12.2009 18:09
Tak jiz jsem castecne vyresil problem. Kabel od modemu jsem zapojil do portu WAN a pripojil 2 stolni pocitace pomoci kabelu. Internet jiz bezi na obou. Nastava ale problem s WIFI. Na notebooku jí vidím, ale i kdyz se k ni pripojim, tak se mi bohuzel nepodari dostat na internet.
V notebooku mam Windows 7, vsude jsem nastavil zjistovani IP adresy automaticky.

A co ted? :(
hl.hl (1387)|29.12.2009 18:17
[quote=Kingmichal;332222]Tak jiz jsem castecne vyresil problem. Kabel od modemu jsem zapojil do portu WAN a pripojil 2 stolni pocitace pomoci kabelu. Internet jiz bezi na obou. Nastava ale problem s WIFI. Na notebooku jí vidím, ale i kdyz se k ni pripojim, tak se mi bohuzel nepodari dostat na internet.
V notebooku mam Windows 7, vsude jsem nastavil zjistovani IP adresy automaticky.

A co ted? :([/quote]

Jake IP adresy to prideli pocitacum? Prideli to vubec nejakou adresu tomu NB? Wifi je bez zabezpeceni?
Kingmichal (13)|29.12.2009 18:39
[quote=hl.hl;332228]Jake IP adresy to prideli pocitacum? Prideli to vubec nejakou adresu tomu NB? Wifi je bez zabezpeceni?[/quote]

Ano, wifi je bez zabezpeceni. Jednomu PC to prideli 192.168.0.154 a druhemu 192.168.0.101. V tech win 7 se zatim moc nevyznám, ale píše to, automaticky nakonfigurovaná IPv4 adresa 169.254.84.239. Tady asi bude problém...
hl.hl (1387)|29.12.2009 18:50
[quote=Kingmichal;332237]Ano, wifi je bez zabezpeceni. Jednomu PC to prideli 192.168.0.154 a druhemu 192.168.0.101. V tech win 7 se zatim moc nevyznám, ale píše to, automaticky nakonfigurovaná IPv4 adresa 169.254.84.239. Tady asi bude problém...[/quote]

Jj, problem je v prideleni adresy na notebooku. S tim ti bohuzel neporadim, ale nekdo se tady casem najde. Kazdopadne pokud bydlis nekde v byte, nezapomen az to rozchodis nastavit nejake zabezpeceni pro Wifi, at ti tam nelezou sousedi.

Edit: Mozna zkuste overit jestli to mate spravne podle tohoto odkazu: http://idoc.vsb.cz/cit/pc/sitova_pripojeni/tcp_ip/win7/
vital (9)|29.12.2009 19:02
[quote=Kingmichal;332129]Na wifi kartě v notebooku jsem zkoušel nastavit také manuálně IP adresu. Notebook najde WIFI, připojí se k ní, ale na internet se nepřipojím a píše to chyba připojení k internetu.[/quote]
nechte IP adresu nacitat taky automaticky z DHCP
Kingmichal (13)|29.12.2009 22:54
Presne tak jak je to na odkazu to mam nastavene, ale furt to nacita takovouhle blbou adresu :( Nemam zmenit adresy v nastaveni routeru?
hl.hl (1387)|29.12.2009 23:29
[quote=Kingmichal;332330]Presne tak jak je to na odkazu to mam nastavene, ale furt to nacita takovouhle blbou adresu :( Nemam zmenit adresy v nastaveni routeru?[/quote]

Urcite nemen adresu v routeru. To je problem spis v notebooku. Nemas moznost vyzkouset nejaky jiny stroj s Wifi, treba nejaky kamarad s notebookem? At vime, jestli je problem skutecne v notebooku a nebo ve wifi casti routeru.

Mozna zkusit provizorne nastavit IP rucne na treba 192.168.0.123, masku na 255.255.255.0, branu a DNS servery stejne jako si nactou PC.
Kingmichal (13)|30.12.2009 08:17
To jsem právě také zkoušel, nastavit to ručně, wifi mi píše připojeno, ale internet nejde.

Zakládám nové téma, toto prosím zamknout

edit by speedsnail: Témata spojena. Žádné zamykání ani nové témata se konat nebudou, zde je problém podrobně popsán a nebudeme to řešit na 2krát. thx za pochopení
Kingmichal (13)|30.12.2009 08:22
Mám problém s nastavením wifi sítě na notebooku na Windows 7. Sít se načte, ale na internet se notebook nepřipojí. Zkoušel jsem snad již vše. Automatické načítání IP adres, i ruční nastavení, vše bez úspěchu :( V routeru mam nastavenou dynamickou IP adresu a 2 stolní PC běží bez problémů, ale notebook ne. Když na notebooku zadám získávat IP adresu automaticky ze serveru DNS, tak se načte prapodivná 252................., i když router ma adresu 192.168.0.1.

Přikládám pár obrázků (je na nich ruční nastavení IP)

Kdyby kdokoli měl nějaké postřehy prosím o pomoc.

Děkuji
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
pas!k (3765)|30.12.2009 10:28
Osobne bych volil spis zapnute dhcp na routeru a na vsech zarizenich mit nastaveno pridelovat ip automaticky tuto moznost si zkousel? Jde o to ze pokud nemas zapnute dhcp musis na vsech tech zarizeni nastavit rucne adresu tzn i na te wifi sitovce v notebooku.
hl.hl (1387)|30.12.2009 10:59
[quote=pas!k;332378]Osobne bych volil spis zapnute dhcp na routeru a na vsech zarizenich mit nastaveno pridelovat ip automaticky tuto moznost si zkousel? Jde o to ze pokud nemas zapnute dhcp musis na vsech tech zarizeni nastavit rucne adresu tzn i na te wifi sitovce v notebooku.[/quote]

On to ma asi zde blbe formulovane. Podle posledniho co jsme resili ve vlakne o nefunkcnim routeru bylo toto:
- v routeru ma zapnuty DHCP server, sifrovani Wifi zatim nezapnuto
- 2x PC pripojene kabelem s nacitanim udaju z DHCP a Windows XP - funguje OK
- Notebook pres Wifi s nastavenim nacitani z DHCP a Windows 7 - pripoji se na router ale nenactou se udaje z DHCP

To jak pise o rucnim nastaveni tak to byl pokus jestli pri rucnim nastaveni bude net chodit. Pry nechodi ani tak.
hl.hl (1387)|30.12.2009 11:04
[quote=Kingmichal;332362]Mám problém s nastavením wifi sítě na notebooku na Windows 7. Sít se načte, ale na internet se notebook nepřipojí. Zkoušel jsem snad již vše. Automatické načítání IP adres, i ruční nastavení, vše bez úspěchu :( V routeru mam nastavenou dynamickou IP adresu a 2 stolní PC běží bez problémů, ale notebook ne. Když na notebooku zadám získávat IP adresu automaticky ze serveru DNS, tak se načte prapodivná 252................., i když router ma adresu 192.168.0.1.

Přikládám pár obrázků (je na nich ruční nastavení IP)

Kdyby kdokoli měl nějaké postřehy prosím o pomoc.

Děkuji[/quote]


Zkus jeste toto:
- nechat adresy rucne a vyzkouset jestli projde toto: ping 192.168.0.1
- pak treba vyzkouset toto: ping http://www.google.cz
- pak toto: ping 74.125.87.103

A dej vedet jak to dopadlo.


No a pak bys mozna mohl vyzkouset nastavit na notebooku u pripojeni pres kabel nacitani z DHCP a pripojit zkusebne notebook pres kabel misto PC.
mech13 (5526)|30.12.2009 11:05
asi to nebude ono ale pro jistotu: neni na routeru nastaveno nejake filtrovani podle MAC adres?
Aytech (475)|30.12.2009 12:52
Mam presne ten router, zapojeno jak ma byt, kabel od modemu do WAN, 1 PC do LAN portu, pak ntb bezdratove a PDA. Nedavno jsem mel problem z vypadavanim wi-fi na ntb HP, myslel jsem ze je neco spatneho z routerem, ale ted' mam Dell a jede v poho.
Jinak s tim wi-fi: kdyz me vypadaval, nemohl jsem si pripojit, ale ten ntb sit' videl. Nevim v cim presne byl problem, ale vzdy pomohlo zapojeni ntb do LAN portu a spusteni nastaveni site v routeru. po jeho restartovani pak vsechno fungovalo. TCP/IP conf. bylo nastaveno na ziskavani adres automaticky
Kingmichal (13)|31.12.2009 11:47
Pánové, děkuji Vám moc všem za rady a pomoc. Problém je konečně vyřešen a měl velmi úsměvné řešení. Stačilo odinstalovat program MCAfee, coz byl nejaky antivir, ktery tam byl jiz predinstalovany a blokoval to :)

Dík