reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladič pro X800XL

tgfh (2985)|9.2.2007 22:36
Brácha má ASUS AX800XL EXTREME.
Nedávno se mu vychodil větráček, který začal vydávat nepříjemné zvuky :) .

Nechtěl bych kupovat celý nový chladič ve slyslu tohoto:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31138
nechci prostě do toho vrážet hodně peněz.
Představoval bych si něco takového:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32337
Z chladiče se dá krásně vyndat ventilátorek, takže by bylo ideání.
Co nevím je jaký větráček a jak ho tam uchytit.

Jak to vidíte vy? Jak odhlučnit grafiku za co nejmíň peněz...
P@pi (1519)|9.2.2007 22:41
Ten větráček má dvě zdířky na šroubek, takže buď provrtat chladič (meď) nebo to přilepit (zezdola větráčku je plast). Vejde se ti ten větráček do té původní díry? Já bych lepil, už jen kvůli reklamaci.

Jinak já mám druhou verzi chladiče Primecooler, snad nijak neměnili větrák.
tgfh (2985)|9.2.2007 22:46
Taky jsem uvažoval o tom přilepení, ale nevím jestli to bude pevné, aby náhodu někdy vrtulka neuletěla :D a nerozsekala další komponenty...
O tom provrtání neuvažuju...
Jak jsem narychlo počítal ty rozměry, tak vejít by se tam měl...
P@pi (1519)|9.2.2007 22:52
Tak ještě zainvestuješ do pořádnýho lepidla, ono moc lepidel na kovu držet nebude :/.
tgfh (2985)|10.2.2007 09:47
No možná že budu vrtat, záruka už stejně bude za chvíli u konce.
Nejprve změřím průměr chladiče, projdu shopy, nějaký koupím, vyvrtám a nasadím. To bude asi nejlepší řešení...
Konnor (278)|10.2.2007 10:21
Sekunďák to bezproblému udrží,...

Přesvědčil se o tom můj kámoš když si na kondenzátory na desce přilepil fan a když ho chtěl dat pryč tak mu ty kndíky na něm zustaly:( deska šla do kytek,..
P@pi (1519)|10.2.2007 12:47
Určitě udrží, jenže které? Sekundových lepidel je tolik... trefíš se špatně a máš minimálně po ventilátoru. Můžeš koupit nějaký šmejd ze supermarketu a po měsíci to odlítne. Je to trošku riskantní...

Ještě k vrtání, u toho chladiče (pokud si dobře pamatuju) nejsou zrovna dlouhé šroubky. Až ho budeš mít, možná budeš muset koupit někde v železářství delší.

Nebo to přilep i vyvrtej :D
boboco (1987)|11.2.2007 13:25
Doporučuju lepidlo BISON (Bison Kit Transparente). Cokoliv jsem s ním přilepil, drží opravdu báječně na dodnes. Včetně látky na plech, skla ke dřevu a nevím co všechno dalšího. Jen trochu dýl zasychá, ale drží perfektně. Případně použij tavnou pistoli, ale nějakou lepší (větší) - ty malinké málo hřejí a nedrží to moc dobře. Když se s ní pracuje ta jak má, opět drží báječně. Sekunďákům bych nevěřil, jedině nějakým opravdu lepším - dražším.
tgfh (2985)|11.2.2007 14:41
OK, ještě mi ale napiš kde to lepidlo seženu. Dá se sehnat normálně v obchodě? není hodně drahé?
boboco (1987)|11.2.2007 14:53
Já si ho kdysi vzal u strejdy ve firmě, ve skladu, tak nefím:D

-našel jsem ho na netu, má odolnost do 70°C, to by snad mohlo i na rozpáenou grafiku stačit...
tgfh (2985)|11.2.2007 15:00
Cena je slušná, snad ho seženu někde ve F-M popř. OV, protože za dovoz se mi platit nechce... :)