reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nespusti se PC

Sunshine (103)|29.12.2009 21:57
Ahoj,

seznamime se tedy s problemem. Presne 24.12 okolo 9rano mi vyhorel v PC zdroj. Tak jsme tedy vzal PC ke kamaradovi case a zkusil jsem to nahodit s jeho zdrojem. Vsechno nabehlo v poradku tak jsem si to vzal domu i se zdrojem a asi 2dny (ne v kuse) jel naprosto bez problemu... Tak jsme si mezitim objednal novy zdroj. dneska prisel, napojim to a pocitac ani nezacne bootovat, proste zadna aktivita. Vzal jsme tedy case zase ke kamosovi vyzkousim u nej zdroj a vsechno OK, vyzkousim u mne ten jeho a uplne to stejny.
Mam tam MB: MSI P35 Neo2-FR, takze koukam na ty ledky a sloupec je cervena, cervena, zelena, cervena. Nemohl jsme nikde najit manual ty LED diagnistiky, proto tu zadam o pomoc.

Konfigurace toho PC je:
MB: MSI P35 Neo2-FR
RAM: A-Data 2x 2G Kit na DCH
GPU: nVidia GeForce 8600 GT
HDD:SATA Samsung
Zdroj: Xilence 480W, ATX 2.0, pas. PFC
CPU: Intel Dual-Core E222O

Kdyztak muzete postnout odkaz, nebo ten obrazek ty LED diagnostiky
DrZelenka (2491)|29.12.2009 22:02
Mas zapojene veskere pridavne napajeni? Me to napr. jednou blblo kdyz sem k desce pripojil 8pin pridavny napajeni a pomohlo az pripojeni 4pin. Manual k ten diodam urcite je, koukni napr na web MSI.
LED.jpg
Sunshine (103)|29.12.2009 22:14
Mam to zapojene, jak molex, tak i to pridavny jsem zkousel 8pin i 4pin na obe strany...
Jandaskunk (2330)|29.12.2009 22:16
Zkontroloval jsi všechny komponenty jestli někde nejsou vyteklý kondenzátory, případně ohořelé části apod.??

Jinak s tím tvým novým zdrojem si taky zaděláváš na dost problémů.
Richmond (8084)|29.12.2009 22:20
[quote=Sunshine;332309]Mam to zapojene, jak molex, tak i to pridavny jsem zkousel 8pin i 4pin na obe strany...[/quote]
Jak na obe strany? :notsure

edit: D-Bracket popis http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=76972.msg542545
hl.hl (1387)|29.12.2009 22:30
[quote=Sunshine;332306]Ahoj,

seznamime se tedy s problemem. Presne 24.12 okolo 9rano mi vyhorel v PC zdroj. Tak jsme tedy vzal PC ke kamaradovi case a zkusil jsem to nahodit s jeho zdrojem. Vsechno nabehlo v poradku tak jsem si to vzal domu i se zdrojem a asi 2dny (ne v kuse) jel naprosto bez problemu... Tak jsme si mezitim objednal novy zdroj. dneska prisel, napojim to a pocitac ani nezacne bootovat, proste zadna aktivita. Vzal jsme tedy case zase ke kamosovi vyzkousim u nej zdroj a vsechno OK, vyzkousim u mne ten jeho a uplne to stejny.
Mam tam MB: MSI P35 Neo2-FR, takze koukam na ty ledky a sloupec je cervena, cervena, zelena, cervena. Nemohl jsme nikde najit manual ty LED diagnistiky, proto tu zadam o pomoc.

Konfigurace toho PC je:
MB: MSI P35 Neo2-FR
RAM: A-Data 2x 2G Kit na DCH
GPU: nVidia GeForce 8600 GT
HDD:SATA Samsung
Zdroj: Xilence 480W, ATX 2.0, pas. PFC
CPU: Intel Dual-Core E222O

Kdyztak muzete postnout odkaz, nebo ten obrazek ty LED diagnostiky[/quote]

Initializing Keyboard Controller
nebo
Memory Detection Test
Testing onboard memory size. The
D-LED will hang if the memory module
is damaged or not installed
properly

Podle toho z ktere strany se na to divas. Kdyztak to upresni


Tak jeste doplnim DrZelenku obrazkem jak ty ledky oznacuji na boardu
Msi.PNG
Sunshine (103)|29.12.2009 22:34
[quote=Richmond;332313]Jak na obe strany? :notsure [/quote]

Tak on to je 8pin, tak jsme zkousel 4pin dat jak na pravou tak na levou, i presto ze to pokazdy na 4pin fungovalo...

[quote=Jandaskunk;332311]Zkontroloval jsi všechny komponenty jestli někde nejsou vyteklý kondenzátory, případně ohořelé části apod.?? [/quote]

Vsechno vypada v poradku, ani nijak nezapacha... Tedy az na procesor na ktery jsem nekoukal, protoze tu nemam jinou pastu...


Jinak mi nejde do hlavy, ze 2 dny to proste slo, tak jak ma pak jsme to vypnul, za 5 dni zapnul a neslo to. Zkousel jsem to i nekolikrat prepojovat.

[quote=hl.hl;332318]Initializing Keyboard Controller
nebo
Memory Detection Test
Testing onboard memory size. The
D-LED will hang if the memory module
is damaged or not installed
properly

Podle toho z ktere strany se na to divas. Kdyztak to upresni[/quote]

Minutku, jen to zase napojim a reknu... :)
DrZelenka (2491)|29.12.2009 22:39
[quote=Sunshine;332319]Tak on to je 8pin, tak jsme zkousel 4pin dat jak na pravou tak na levou, i presto ze to pokazdy na 4pin fungovalo...



Vsechno vypada v poradku, ani nijak nezapacha... Tedy az na procesor na ktery jsem nekoukal, protoze tu nemam jinou pastu...


Jinak mi nejde do hlavy, ze 2 dny to proste slo, tak jak ma pak jsme to vypnul, za 5 dni zapnul a neslo to. Zkousel jsem to i nekolikrat prepojovat.



Minutku, jen to zase napojim a reknu... :)[/quote]

Podle diod to bude asi RAMka ... zkus zapojit pouze 1 ...
Richmond (8084)|29.12.2009 22:41
[quote=Sunshine;332319]Tak on to je 8pin, tak jsme zkousel 4pin dat jak na pravou tak na levou, i presto ze to pokazdy na 4pin fungovalo...[/quote]
No moment, vzdyt ma kazdej ten 4pin fyzicky jiny konektory :notsure
DrZelenka (2491)|29.12.2009 22:55
Ted koukam na starou desku co sem dneska vymontoval z PC (Gigabyte GA-N650SLI-DS4) a u toho 8pin pridavnyho napajeni ma upraveny diry, aby se to nedalo zapojit spatne. Jak to sakra zapojoval na obe strany? :D
Sunshine (103)|29.12.2009 23:20
Ono na tom 8pinu je "prodluzovacka" a tam ten levy 4pin neni bloklej... ;)

Jinak zkousel jsme ve slotu prvni ramku, dopadlo to tak, ze to to po2 LED probliklo a nakonec to skoncilo tak, ze:
LED20 - zelena
LED10 - bila
LED19 - bila
LED9 - cervena
LED18 - bila
LED8 - cervena
LED17 - bila
LED7 - cervena

A pocitac nenabehl, tak jsme vzal druhou ram do stejnyho slotu a zase to zacalo problikavat, ale nakonec to skocilo stridave zelena, bila takze to bylo vsechno OKa a pocitac nebehl...

Tak jsme to zkusi jeste do stejny barvy (B1, B2), jestli neni problem treba v DCH a bylo to stejny jako v tom prvnim pripade.
DrZelenka (2491)|29.12.2009 23:59
Pokud jsem to pochopil, tak jsi prohazoval RAMky a pomohlo to? Hod 1 RAM do 1. slotu a otestuj ji pomoci GoldMemory, pote to same s 2. RAM ...
Deee-aN (3834)|30.12.2009 11:59
[quote=DrZelenka;332331]Ted koukam na starou desku co sem dneska vymontoval z PC (Gigabyte GA-N650SLI-DS4) a u toho 8pin pridavnyho napajeni ma upraveny diry, aby se to nedalo zapojit spatne. Jak to sakra zapojoval na obe strany? :D[/quote]
V manuálech GB se píše, že je to řešený "foolproof" :). Ale třeba MSI přibaluje k MoBo i kladivo...:D