Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Slabý zvuk vypáleného DVD-RW v DVD přehrávači

Cev Cev je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Zdravím. Nevím jestli můj dotaz patří sem. Mám převedený film z AVI na DVD video a následně vypálený na DVD-RW. V mechanice v počítači je zvuk O.K., pouze nejdou v menu vybrat jednotlivé kapitoly. V DVD přehrávači připojeném k televizi jsou kapitoly O.K., ale zvuk je velmi slabý, musím ho v TV dát téměř naplno a stejně to není nic moc. Navíc je v DVD přehrávači po stranách mírně oříznutý obraz (tj. úzký proužek ho po stranách chybí) - v PC nikoliv. Ostatní DVDýčka tam jdou přehrávat v pohodě. Domnívám se, že problém by mohl být už při převodu z AVI na DVD video. Kde může být chyba? Dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Cev Zobrazit příspěvek
    Zdravím. Nevím jestli můj dotaz patří sem. Mám převedený film z AVI na DVD video a následně vypálený na DVD-RW. V mechanice v počítači je zvuk O.K., pouze nejdou v menu vybrat jednotlivé kapitoly. V DVD přehrávači připojeném k televizi jsou kapitoly O.K., ale zvuk je velmi slabý, musím ho v TV dát téměř naplno a stejně to není nic moc. Navíc je v DVD přehrávači po stranách mírně oříznutý obraz (tj. úzký proužek ho po stranách chybí) - v PC nikoliv. Ostatní DVDýčka tam jdou přehrávat v pohodě. Domnívám se, že problém by mohl být už při převodu z AVI na DVD video. Kde může být chyba? Dík.
    Napis jaky vsechen sw jsi pri prevodu a vypaleni pouzil.

Cev Cev je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Zkoušel jsem jak ConvertXtoDvd 3 (nastavena maximální hlasitost audia) převod +vypálení a WinAvi , následně vypáleno Nerem. V obou případech je výsledek stejný.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Zkoušel jsem jak ConvertXtoDvd 3 (nastavena maximální hlasitost audia) převod +vypálení a WinAvi , následně vypáleno Nerem. V obou případech je výsledek stejný.
    Víš ty vůbec co s tím děláš a čím? Jak je nastavená Normalizace a Gain? Zřejmě nikoli, neboť by jsi především věděl, že "audio" je velice široký pojem a má stejný význam asi jako "jídelní lístek".
    Až budeš vědět JAKÉ máš "audio" a co z něj chceš udělat, pak se ptej. Tipy na analytické nástroje máš všude, stačí se umět správně zeptat.

Cev Cev je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Úroveň audia - normalizaci u ConvertXtoDvd mám nastavenu hlasitou = 89.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Úroveň audia - normalizaci u ConvertXtoDvd mám nastavenu hlasitou = 89.
    No ale to je jako by jsi mi řekl, abych ten "jídelní lístek" četl nahlas, ale neřekneš, v jakém jazyce je. Jestli je to DolbyDigital, tak tam jednoduše ten tvůj konverzní zázrak nenastavuje Absolute Gain a Normalizaci pro film (tj. hodnoty něco kolem -3 dB a -27 dB) a následně to ve výsledku z toho paskvilu umí ještě s úspěchem přečíst jen jeden player. Tleskám za ten výkon.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Zkusil bych položit dotaz na sousední fórum https://www.tvfreak.cz/forum/

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...konkretně v této sekci (pokud se ví, o jaké "audio" jde).
    https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php?f=34

Cev Cev je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No ale to je jako by jsi mi řekl, abych ten "jídelní lístek" četl nahlas, ale neřekneš, v jakém jazyce je. Jestli je to DolbyDigital, tak tam jednoduše ten tvůj konverzní zázrak nenastavuje Absolute Gain a Normalizaci pro film (tj. hodnoty něco kolem -3 dB a -27 dB) a následně to ve výsledku z toho paskvilu umí ještě s úspěchem přečíst jen jeden player. Tleskám za ten výkon.
    Já potřebuju jednoduše vypálit film se zvukem a ne se pitvat v detailech. Koukám, že ty mi neporadíš.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Já potřebuju jednoduše vypálit film se zvukem a ne se pitvat v detailech. Koukám, že ty mi neporadíš.
    Ne, já si jen vyrábím filmy s audiem AC3, které má Gain (hlasitost) akorát a musím obvykle ubírat...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Zkus Allok Video to DVD Burner, pouzival jsem to dlouho a bez problemu

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-07-2012, 13:29
  2. WnFast DTV2000 H - slabý zvuk
    Od Devil... v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 31