reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Z cd/dvd nabootuje z HDD ne

Hribi (35)|1.1.2010 09:19
Mám problém chtěl jsem rozhchodit starý pc, abych ho mohl dát ségře na nějaký ty věci do skoly, ale nemůžu nabootovat.
V biosu všechno šlape v pohode... detekuje disk, i dvd mechaniku atd ...
Když chci nabbotovat z dvd, tak nabootuje, pak se napise neco jako stiknete libovolnou klavesu pro start instalace systemu, neco stisknu a konec ..jen blika kurzor ...
Kdyz dam bootovani z disku napise jen ze bootuje(searching boot from...) ale zasekne se.. a nic ..
nevite co s tim ?
StD (1963)|1.1.2010 09:49
:D:mistake
A) Máš to rozbitý.
B) Nauč se číst, co ti ta mašina píše.
C) Nabootuj z Hiren's BootCD a pak se teprve mohou "léčit nemoci".

;)
Hribi (35)|1.1.2010 10:07
[quote=StD;333013]:D:mistake
A) Máš to rozbitý.
B) Nauč se číst, co ti ta mašina píše.
C) Nabootuj z Hiren's BootCD a pak se teprve mohou "léčit nemoci".

;)[/quote]


Tomu říkam rada nad zlato :)

A) je to pravdepodobny
B) ctu a prave nevim kde je chyba
C) disk jinde funguje, takze to bude neco na desce nebo procesor ?

pise to :searching boot sequence from Ide ... ( nejsem ted primo doma ) ale zkusim to otestovat a uvidím...
StD (1963)|1.1.2010 10:10
[quote=Hribi;333015]...searching boot sequence from Ide ... ( nejsem ted primo doma ) ale zkusim to otestovat a uvidím...[/quote]
=Hledá zaváděcí informace na disku a hledá zřejmě marně. (MBR/MFT)
Hribi (35)|1.1.2010 10:11
[quote=StD;333017]=Hledá zaváděcí informace na disku a hledá zřejmě marně. (MBR/MFT)[/quote]

...ale když ten disk pripojim kamkoli jinam do jiného pc ...funguje absolutne bez problemu ....
StD (1963)|1.1.2010 10:14
[quote=Hribi;333018]...ale když ten disk pripojim kamkoli jinam do jiného pc ...funguje absolutne bez problemu ....[/quote]
A to je jak, "připojím" - co to je vůbec za disk - ATA/SATA/SCSI? Zase chybí základní informace...
Hribi (35)|1.1.2010 10:20
[quote=StD;333021]A to je jak, "připojím" - co to je vůbec za disk - ATA/SATA/SCSI? Zase chybí základní informace...[/quote]

obyčejný ATA Seagate 160GB

Připojení je : vezmu IDE kabel (zkousel jsem jich víc, tady chyba nebude) a píchnu ho do jineho pc. Tam normalne v biosu nastavim at nabootuje z tohodle disku a slape . Zkoušel jsem i oba kanaly jak Ide 0 tak 1 ..divný je, že z cd nebo dvd nabootuje.
astec (1823)|1.1.2010 10:55
[quote=Hribi;333011]Mám problém chtěl jsem rozhchodit starý pc, abych ho mohl dát ségře na nějaký ty věci do skoly, ale nemůžu nabootovat.
V biosu všechno šlape v pohode... detekuje disk, i dvd mechaniku atd ...
Když chci nabbotovat z dvd, tak nabootuje, pak se napise neco jako stiknete libovolnou klavesu pro start instalace systemu, neco stisknu a konec ..jen blika kurzor ...
Kdyz dam bootovani z disku napise jen ze bootuje(searching boot from...) ale zasekne se.. a nic ..
nevite co s tim ?[/quote]

Starší počítač. Co když je tak starší že deska a bios nepodporují takto veliké disky..
StD (1963)|1.1.2010 11:00
[quote=astec;333026]Starší počítač. Co když je tak starší že deska a bios nepodporují takto veliké disky..[/quote]
Taak, je v BIOSu vůbec zapnuté LBA atd.? To je zas' o ničem - napiš nejdříve co všechno o tom PC vůbec víš, jestli tam už ten hadr byl bootovací (jako 0 Master na primáru), je tak najumprovaný atd.

Edit: Pokud tam nebyl, tak zresetuj BIOS.
Hribi (35)|1.1.2010 11:08
[quote=astec;333026]Starší počítač. Co když je tak starší že deska a bios nepodporují takto veliké disky..[/quote]

Není to zase až takový pravěk. Soltek SL-75FRV https://www.svethardware.cz/recenze-ta-deska-je-solidni/7340

Athlon XP2000+
1GB RAMM atd atd ...
StD (1963)|1.1.2010 11:12
[quote=Hribi;333030]Není to zase až takový pravěk. Soltek SL-75FRV https://www.svethardware.cz/recenze-ta-deska-je-solidni/7340

Athlon XP2000+
1GB RAMM atd atd ...[/quote]
...no tak přesně s tímhle krámem jsem si už něco užil (=vnukův PC). Zresetovat BIOS po připojení správně najumprovanýho HDD, pak boot z CD, ověřit správnost MBR a Partition (Active) pro bootování, restart, znovu BIOS (přehodit boot-sequence) a teprve pak (v lepším případě) start, a to bych to ještě raději napoprvé "dráždil" jen v Nouzovém režimu"...
Hribi (35)|1.1.2010 11:13
[quote=StD;333027]Taak, je v BIOSu vůbec zapnuté LBA atd.? To je zas' o ničem - napiš nejdříve co všechno o tom PC vůbec víš, jestli tam už ten hadr byl bootovací (jako 0 Master na primáru), je tak najumprovaný atd.

Edit: Pokud tam nebyl, tak zresetuj BIOS.[/quote]


Disk je najumprovany dobře, jinak by ho to ani nenaslo ne ? Bios ho normalne detekuje s tim problem není. Bios jsem resetoval, dokonce jsem tam nahral i nejnovější, který vyšel. Flash v pohodě, ale žádná změna.

Bavil jsem se o tom s kámošem, on říkal, že se mu stalo něco podobného(tedy boot z dvd v pohode, ale z disku ne), když místo procesoru Athlon 1800+ dal do desky 2000+ ..ale nezda se mi ze by to bylo procesorem ...
StD (1963)|1.1.2010 11:22
[quote=Hribi;333034]Disk je najumprovany dobře, jinak by ho to ani nenaslo ne ? Bios ho normalne detekuje s tim problem není. Bios jsem resetoval, dokonce jsem tam nahral i nejnovější, který vyšel. Flash v pohodě, ale žádná změna.

Bavil jsem se o tom s kámošem, on říkal, že se mu stalo něco podobného(tedy boot z dvd v pohode, ale z disku ne), když místo procesoru Athlon 1800+ dal do desky 2000+ ..ale nezda se mi ze by to bylo procesorem ...[/quote]
Co to má za jádro (FSB). Tyhle desky braly pokud vím max. Thoroughbreda! Máš nastaveno jak? Ale to samo teoreticky nemá vliv na boot, pokud mašina (BIOS) žije, akorát v POSTu budeš mít CPU "unknown" atd. na XY Frequency...
Hribi (35)|1.1.2010 11:32
[quote=StD;333038]Co to má za jádro (FSB). Tyhle desky braly pokud vím max. Thoroughbreda! Máš nastaveno jak? Ale to samo teoreticky nemá vliv na boot, pokud mašina (BIOS) žije, akorát v POSTu budeš mít CPU "unknown" atd. na XY Frequency...[/quote]


Presně tak je to Athlon XP 2000+ Thoroughbred (1667 MHz, FSB 266 ) deska ho vidi jako athlon XP 2000 + ....tady je to v pořádku ...
StD (1963)|1.1.2010 11:53
[quote=StD;333033]...ověřit správnost MBR a Partition (Active) pro bootování...[/quote]
A tohle z bootCD zkontrolováno? Respektive když jsi ten HDD zkoušel v jiném PC, tam také bootoval, nebo jsi se jenom díval na obsah.
Hribi (35)|1.1.2010 20:00
[quote=StD;333052]A tohle z bootCD zkontrolováno? Respektive když jsi ten HDD zkoušel v jiném PC, tam také bootoval, nebo jsi se jenom díval na obsah.[/quote]

No jasně, jinde z něho nabootuju ...
StD (1963)|1.1.2010 20:05
[quote=Hribi;333169]No jasně, jinde z něho nabootuju ...[/quote]
...jaký OS? Co takhle instalační CD a Repair Console, ta ho (HDD) taky nevidí? :notsure
hl.hl (1387)|1.1.2010 20:06
[quote=Hribi;333169]No jasně, jinde z něho nabootuju ...[/quote]

A treba nabootovat nejaky Linux nebo Mini XP z Hiren's boot CD zkousels?
Hribi (35)|1.1.2010 20:34
[quote=hl.hl;333175]A treba nabootovat nejaky Linux nebo Mini XP z Hiren's boot CD zkousels?[/quote]

ne ale zkusim... ted jsem přišel na zajímavou věc. Zkusil jsem procesor 1800+ a jde to ....když tam dám stávající 2000+ Hdd nefunguje, ale dvd funguje (respektive nabootuje a pak už jen bliká kurzor.
hl.hl (1387)|1.1.2010 20:46
[quote=Hribi;333192]ne ale zkusim... ted jsem přišel na zajímavou věc. Zkusil jsem procesor 1800+ a jde to ....když tam dám stávající 2000+ Hdd nefunguje, ale dvd funguje (respektive nabootuje a pak už jen bliká kurzor.[/quote]

A co BIOS? Mas tam aktualni?
A jak mas nastaveno v BIOSU nastaveni pameti? Podle SPD nebo manualne? Neni mozne, ze se zvedne jejich frekvence se zvysenim frekvence procesoru?
Hribi (35)|1.1.2010 20:57
[quote=hl.hl;333201]A co BIOS? Mas tam aktualni?
A jak mas nastaveno v BIOSU nastaveni pameti? Podle SPD nebo manualne? Neni mozne, ze se zvedne jejich frekvence se zvysenim frekvence procesoru?[/quote]


Vsechno je automatika, taky mě to napadlo :(
...zkousel jsem všechny pamětový moduly, co jsem mel k dispozici. Jak 333MHz tak 400MHz ...bios je tam nejnovejsi a vypada, ze to funguje ( kdyz tam dam modul 400 ukazuje 400, kdyz 333 ukazuje 333). Samozrejme jsem zkousel treba 333, aby bezely na 266...ale to se vubec neprojevilo.
Hribi (35)|3.1.2010 21:45
Tak jsem provedl testy :

Procesor to opravdu identifikuje spravne jako Athlon Xp 2000+, ramka v poradku, disk v pořádku, cd-rom taky to mam odzkouseno.

Vypálil jsem si Hiren's BootCD ..(samozrejme funkcni) dal jsem nabootovat ..napsalo to ze bootuje z cd, ale pak nic jen v levem rohu nahore blika kurzor a pc zatuhne ...musim ho na tvrdo restartovat!
hl.hl (1387)|3.1.2010 21:54
[quote=Hribi;333967]Tak jsem provedl testy :

Procesor to opravdu identifikuje spravne jako Athlon Xp 2000+, ramka v poradku, disk v pořádku, cd-rom taky to mam odzkouseno.

Vypálil jsem si Hiren's BootCD ..(samozrejme funkcni) dal jsem nabootovat ..napsalo to ze bootuje z cd, ale pak nic jen v levem rohu nahore blika kurzor a pc zatuhne ...musim ho na tvrdo restartovat![/quote]

A co zavada procesoru? Zkousel jsi ho jinde? Nebo zkusit jiny 2000+ v tve desce. Nebo mas vubec moznost to nejak otestovat zda neni problem v procaku? Protoze kdyz to ani nanabootuje do Hirensu, tak bude problem v hw. Co treba spatne nasazeny chladic?
Mozna bych jeste pro jistoru zkusil na cd-rw vypalit nejaky linux nebo treba goldmemory (to je male na objem dat) jestli ani z techto nepujde uspesne nabootovat.
Hribi (35)|3.1.2010 22:00
[quote=hl.hl;333970]A co zavada procesoru? Zkousel jsi ho jinde? Nebo zkusit jiny 2000+ v tve desce. Nebo mas vubec moznost to nejak otestovat zda neni problem v procaku? Protoze kdyz to ani nanabootuje do Hirensu, tak bude problem v hw. Co treba spatne nasazeny chladic?
Mozna bych jeste pro jistoru zkusil na cd-rw vypalit nejaky linux nebo treba goldmemory (to je male na objem dat) jestli ani z techto nepujde uspesne nabootovat.[/quote]

Prave procesor je to jediny co nemuzu vyzkouset jinde ...myslel jsem si, ze procesor bud jde nebo ne ..ale asi to vazne bude procak ...
Na druhou stranu tvari se v poradku, deska ma nejaky redstorm overclocking utility ..proste nejaky automaticky pretaktovani a kdyz to zapnu dokaze toho 2000+ na 133 vytahnout az na 152 Mhz. ...
hl.hl (1387)|3.1.2010 22:19
[quote=Hribi;333971]Prave procesor je to jediny co nemuzu vyzkouset jinde ...myslel jsem si, ze procesor bud jde nebo ne ..ale asi to vazne bude procak ...
Na druhou stranu tvari se v poradku, deska ma nejaky redstorm overclocking utility ..proste nejaky automaticky pretaktovani a kdyz to zapnu dokaze toho 2000+ na 133 vytahnout az na 152 Mhz. ...[/quote]

No a co zkusit donest desku do nejakeho SLUSNEHO bazaru at ti to vyzkousi. Treba u nas je jeden bazar kam jsem donesl od znamych desku s procesorem a pameti (protoze stejny hw jsem nikdy nepouzival) aby me pomohl zjistit zda je spatna deska nebo procesor. On vyndal procesor do sve desky, tam to slo, dal jeho procesor do moji a to neslo. Otazka 5 minut, nic za to nechtel. Nakonec jsem pak u nej koupil nahradu za ten board.