reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Formát externího 3,5" HDD

lape (109)|2.1.2010 11:04
Zdravím.Chtěl bych si koupit externí HDD k nahrávání ze satelitního dekodéru.Bohužel musí mít externí napájení,takže musím koupit 3,5" disk.Ale jak se tak dívám na netu,tak všechny jsou formátovány na NTFS a problém je v tom,že dekodér pozná jen disky a flashky ve formátu FAT32.Takže bych se chtěl zeptat,jestli se to dá bez problémů přeformátovat z NTFS na FAT32,nebo jestli u některých značek ano u některých ne atd.V jednom obchodě člověku řeknou,že bez problémů,ve druhém,že ano,ale může to dělat problémy no a ve třetím neví nic.Takže bych byl vděčný za rady.Díky
petr.svec (320)|2.1.2010 11:11
lze to bez problémů

partition magic nebo ping atp.

jenže ten ntfs má svůj důvod!!!

fat32 má maximální velikost disku tuším 65GB
ale to nejdůležitější maximální velikost souboru 2GB (pokud si pamatuji dobře)

takže ten tvůj rekordér... asi nebude moc funkčí, protože až budeš chtít nahrát film... zjisitíš... že výsledný soubor by byl delší než 2GB a tudíš nahraješ jen to, co je do této velikosti a zbytek ti sám systém uřízne
lape (109)|2.1.2010 11:19
No tak to teda neni moc potěšující.Ještě se teda zeptám.Pokud teda ten fat32 umí jen 2GB soubory,jak je možné,že na 16GB flashku nahraju 3 filmy a každý má kolem 3GB?Některý víc,některý míň,ale ja tam celý,bez nějakého ořezávání.A když jsem před x lety měl v PC všechny HDD ve fatu taky nebyl problém s velikostí souborů,ani s tím,že by ukazoval velikost disku jen 65GB?Asi se ptám jak trubka,ale nejsem žádný Bill Gates,jen normální uživatel :)
hl.hl (1387)|2.1.2010 11:42
[quote=lape;333450]No tak to teda neni moc potěšující.Ještě se teda zeptám.Pokud teda ten fat32 umí jen 2GB soubory,jak je možné,že na 16GB flashku nahraju 3 filmy a každý má kolem 3GB?Některý víc,některý míň,ale ja tam celý,bez nějakého ořezávání.A když jsem před x lety měl v PC všechny HDD ve fatu taky nebyl problém s velikostí souborů,ani s tím,že by ukazoval velikost disku jen 65GB?Asi se ptám jak trubka,ale nejsem žádný Bill Gates,jen normální uživatel :)[/quote]

Maximalni velikost souboru ve FAT32 je 4GB. Velikost oddilu je max 2TB.
lape (109)|2.1.2010 11:49
Tak to už je víc potěšující zpráva.Takže nějaký 500GB HDD by měl jít přeformátovat z NTFS do FAT 32 bez problémů a film se do těch 4GB taky v pohodě vejde,pokud to není zrovna nějaký Pán prstenů,který má i s reklamama 5 hodin :) Díky za odpovědi
hl.hl (1387)|2.1.2010 11:55
[quote=lape;333464]Tak to už je víc potěšující zpráva.Takže nějaký 500GB HDD by měl jít přeformátovat z NTFS do FAT 32 bez problémů a film se do těch 4GB taky v pohodě vejde,pokud to není zrovna nějaký Pán prstenů,který má i s reklamama 5 hodin :) Díky za odpovědi[/quote]

Je otazka v jakem to je ulozeno formatu. Mam takovy dojem, ze ty 2GB bylo omezeni formatu AVI pokud splnoval normu pro AVI. Ale nejsem si uplne jisty.
Dale je mozne, ze pokud by rekorder narazil pri ukladani na omezeni, tak by zacal ukladat do druheho souboru. To zalezi tom jak dobry sw v rekorderu je.
StD (1963)|2.1.2010 12:08
[quote=hl.hl;333468]Je otazka v jakem to je ulozeno formatu. Mam takovy dojem, ze ty 2GB bylo omezeni formatu AVI pokud splnoval normu pro AVI. Ale nejsem si uplne jisty.
Dale je mozne, ze pokud by rekorder narazil pri ukladani na omezeni, tak by zacal ukladat do druheho souboru. To zalezi tom jak dobry sw v rekorderu je.[/quote]
To omezení 2 GB bylo (je) jen u některých typů souborů - například WAV (PCM audio) zapíšeš klidně i 10 GB, ale aplikace umí pracovat jen s max. 2 GB, tudíž s tím už nic neuděláš ani nepřeuložíš. U Avi se to týká starého avi 1.0; Avi 2.0 už tímto neduhem netrpí, a opět šlo jen o softwarový problem, ne že by nešlo "vyrobit" větší avi 1.0, ale měly s tím problemy staré aplikace VfW. (viz tu:)
http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Video_Interleave
lape (109)|2.1.2010 13:34
No ten satelit dekodér ukládá ve formátu .ts.V PC se mě to zatím nepodařilo přehrát žádným přehravačem,ani převést do čehokoliv jiného.Ale abych pravdu řekl,tak jsem po tom zatím nějak intenzívně nepátral po těch převodech.Přehrávám to zpátky přes ten dekodér.Jinak ten dekodér je Optibox CX PVR Ready Extra
Richmond (8084)|2.1.2010 14:12
[quote=lape;333496]No ten satelit dekodér ukládá ve formátu .ts.V PC se mě to zatím nepodařilo přehrát žádným přehravačem,ani převést do čehokoliv jiného.[/quote]
A neni to klasickej MPEG2? Zkusil bych to prehrat treba VLC :thumb http://www.videolan.org/vlc/
Dojigiri (1629)|2.1.2010 14:13
Jenom doplním, co se týká formátování, pokud je disk větší než myslím 32 GB, Windows vůbec nenabídne naformátování na FAT32, pouze na NTFS. Nelze to provést ani z příkazový řádky přes format. Naformátování na FAT32 je nutno provést nějakým jiným nástrojem, např. Easeus (free), PQmagic, Acronis apod. (Windows poté s jednotkou pracovat umí, pouze jí nedovolí naformátovat, protože FAT32 je pro větší jednotky pokládán microsoftem za neefektivní).

Jinak .ts (transport stream) mi myslím šel přehrát v MPC-HC. Anebo by měl jít přehrát po nainstalování Matroska splitteru.
lape (109)|4.1.2010 13:16
Ve VLC jsem to zkoušel přehrát hned jak jsem to dal do PC,ale nic.Ale to je celkem jedno.Časem něco určitě najdu,to mě netrápí.