reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nízkolatenčí USB zvuková karta

mspirit (2)|2.1.2010 11:57
Ahoj:)

Sháním nízkolatenční ASIO zvukovku na USB s alespoň dvěma nezávislými stereo výstupy.
Jsem bubeník. Hraju s hudebním podkladem vytvářeným v Propellerhead Reasonu 4, používám zvukovou kartu Esi Maya 44 USB. Vyhovuje mi, protože potřebuju alespoň dva nezávislé stereo výstupy. Jeden pro sampl, jeden pro click.
Používám akustické bicí a vše funguje v pohodě.

Pořídil jsem si Triggery od Rolandu a Alesis IO Trigger, který používám v Reasonu jako Masterkeyboard. Výhodou je, že zvuk jednotlivým bubnů se dá v průběhu skladby měnit a libovolně efektovat a modulovat.
Problém ale nastal v latenci, nemohu se dostat pod 18ms, jinak dochází ke zkreslení výstupního zvuku.

Uvažuji o ESI U46 XL USB nebo o Novation NIO 2/4.
Nevím, ale jestli se tím problém latence vyřeší. Chtěl bych vědět na čem to závisí.
Mnozí mi radí zvukovku na FireWire, ale to bohužel na NTB nemám.

Můj Notebook Compaq presairo cq60 120 ec, AMD Athlon X2 QL-60 1,9 GHz, 3GB DDR2.

Díky moc za radu.
Richmond (8084)|2.1.2010 12:03
Mozna by ten firewire sel obejit zvukovkou do ExpressCard (XFI pro to urcite je, pro vic vystupu je nutne ovsem prikoupit kabel, ktery "rozmnozi" pocet vystupu). Jestli si to bude rozumet s Reasonem netusim, Fruity Loops na tom ovsem bezely slusne
mspirit (2)|2.1.2010 17:10
[quote=Richmond;333473]Mozna by ten firewire sel obejit zvukovkou do ExpressCard (XFI pro to urcite je, pro vic vystupu je nutne ovsem prikoupit kabel, ktery "rozmnozi" pocet vystupu). Jestli si to bude rozumet s Reasonem netusim, Fruity Loops na tom ovsem bezely slusne[/quote]

Díky.

ExpressCard je do PCMCIA tušim a to já bohužel taky nemam :(
Teď jsem slyšel o NI Audio 2 DJ, uvažuju o ní. Nevíš o níc něco?

Ještě bych se chtěl zeptat, co vlastně ovlivňuje tu možnost nastavit nízký buffer a tím i latenci, je to procesorem v té dané kartě?
Logout (4018)|2.1.2010 20:27
Problém je imho v samotnym USB - to funguje na principu ciklycké výzvy zařízením na USB, jestli chtěj něco dělat - zvukovka teda nemá prostor když sama chce, ale jen když ji zrovna přidělej čas.
(btw. proto taky USB s teoretickou rychlostí 60MB/s zvládne skrz sebe protlačit max cca 30MB/s - levnej návrh aby výroba klientů stála co nejmíň....)

Do zvuku přímo nedělám, takže nevím, jak moc je to velkej problém a nakolik tadle vlastnost zkriplí možnosti zvukovky, ale z principu přes USB nemůžeš dostat takovou odezvu jako přes firewire.
V každym případě bych zkusil zvýšit frekvenci USB sběrnice - karta tak dostane výzvu častějc a bude tak moct dosahovat lepší odezvy:
http://www.overclock.net/faqs/73418-how-improve-mouse-response-accuracy-changing.html
- standardní frekvence je 125Hz, což znamená jedna výzva za 8ms, což může způsobovat to kriplení zvuku při nižších latencích. Neni problém nastavit 500Hz i víc...
speedsnail (4876)|2.1.2010 20:34
Wau, Logoute, klobouk dolu. Přetaktováni USB portu používám leta (zlepšuje to odezvu USB myši), ale tady mě to vůbec nenapadlo.

Používám na to výše uvedené usbmsr a taky mám nastaveno 500Hz. Ty jsou většinou bezpečné. U 1000Hz už některá USB zařízení (tiskárny apod.) nemusí fungovat korektně.

A ještě k použití.. s SP2 mi to fungovalo i normálně v systému, ale s SP3 to trochu blbne a rozhodně to dělej dle návodu, tedy v "safe mode"
Logout (4018)|2.1.2010 20:45
Jo - taky jsem slyšel, že s každym servicepackem šla odezva nahoru (teda čim dál tim hůř), stejně jako Vista i W7 (mezi nima poměr nevim) má prej odezvy horší než starý dobrý XP