reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zrcadlení Obrazovky z NTB na TV Windows XP

m1ch3l (134)|2.1.2010 17:20
Zdravím,mám Asus notebook s Windows XP propojený VGA Kabelem s LCD Televizí Samsung a chtěl bych zrcadlit plochu na televizi...Už jsem zprovoznil jakoby 2 obrazovky,ale když chci přepnout televizi jako hlavní panel tak to nejde,je to šedý,že to nejde zaškrtnout.A nevím jak dál...
Dojigiri (1629)|2.1.2010 17:58
Primární monitor lze pokud vím volit pouze v režimu rozšíření plochy (= každá plocha je zvlášť, lze přejíždět z jedný plochy na druhou přes okraj) ale nikoliv v režimu zrcadlení (= na obou plochách to samý - kopie jedný plochy na druhý ploše).
m1ch3l (134)|2.1.2010 19:04
A nějak vypnout obrazovku na ntb a použít Televizní jako primární nejde?
speedsnail (4876)|2.1.2010 19:06
To by mělo jít normálně přepínáním výstupů. ALE, copak má notebook a TV stejné rozlišení že máš klonování? Měl by si používat rozšířenou plochu, kde si u každé můžeš zvolit rozlišení i obnovovací frekvenci. Pokud pak v tomto režimu zaklapneš NTB (a nemáš nastaveno aby se při zavření vypnul), tak se ti deaktivuje displej na NTB a vše se přesune na TV.
m1ch3l (134)|2.1.2010 19:20
Bohužel zavřel jsem u ntb displej avšak plocha se nepřesunula...
speedsnail (4876)|2.1.2010 19:22
A nastavil si rozšířenou plochu? Můžeš okna přesouvat mezi NTB a TV? Co se stalo když si zavřel NTB?
m1ch3l (134)|2.1.2010 19:24
[quote=speedsnail;333635]A nastavil si rozšířenou plochu? Můžeš okna přesouvat mezi NTB a TV? Co se stalo když si zavřel NTB?[/quote]

Rozšířenou plochu mám...Aplikace mohu přetahovat na plochu(TV)
Když sem zavřel NTB nic se nestalo..
speedsnail (4876)|2.1.2010 19:31
Hm.. můj ntb vypne interní LCD a vše přesune na externí monitor.. Mám tam grafiku intel a WinXP. Jakou grafiku má ten tvůj NTB?
vital (9)|2.1.2010 21:13
casto to lze pohodlne vyresit i na strane ovladacu graficke karty, ktera mnohdy umi vic (obzvlast novejsi ovladace), nez samotny OS
m1ch3l (134)|3.1.2010 00:07
Nvidia Geforce GO 8800
Dojigiri (1629)|3.1.2010 12:07
Ono asi záleží hodně i na konkrétní verzi ovladačů (i rozhraní nvidie se v posledních verzích měnilo); co se týká automatickýho vypnutí a přesunu při zavření NB to mi sice funguje, ovšem dost pofidérně (např. některý hry pak spadnou, ačkoliv když to udělám přes ovladače a vypnu LCD v nich, abych používal jenom ext. monitor, tak nespadnou; navíc při opětovným otevření mi občas svévolně prohodí pořadí monitorů a nastavení primárního monitoru), takže je IMHO lepší to vypínat v ovladačích ... někde by to tam mělo být, já to dělám přímo v nastaveních zobrazení Windows, mám tam zatržítko "Rozšířit plochu na tento monitor" u ext. monitoru, to zaškrtnu, a pak se mi povolí zatržítko "Toto je můj hlavní monitor", tím se nastaví ext. monitor jako primární. A pak můžu ručně odtrhnout "Rozšířit plochu na tento monitor" u LCD notebooku (vždycky se musí pro volbu monitoru, kterej chci nastavovat, klepnout na obrázek patřičnýho monitoru nahoře). Dokud je LCD notebooku nastaven jako primární, odškrtnout to nelze, protože je to zašedivělý, předtím je jak jsem říkal nutno nastavit u ext. monitoru že je primární a pak lze zrušit LCD notebooku. Aspoň u mě to tak funguje, mám grafiku 9300M.
m1ch3l (134)|3.1.2010 12:23
Zkusim jsi s tim pohrát ještě...