reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Utáhne Corsair HX520 tuto sestavu?

AlbiDC (81)|3.1.2010 00:22
Dobrý den,

mám zdroj Corsair HX520 a brzo upgradnu grafickou kartu na GTX 280 OC edice z 607Mhz jádro na 670Mhz.
V počítači mám 2 pevné disky, 1 DVD a dva 12cm větráky.

Momentálně mám procesor C2D E6550 taktnutý na 2,8Ghz.

Jak jsem se dočetl s grafickou kartou by si snad můj zdroj Corsair HX520 měl poradit, rád bych ale koupil i lepší procesor a rozhoduji se mezi dvoujádrem E8X00, které bych podle možností zdroje nechal na cca 3Ghz ale raději bych ho taktnul na cca 3,2-3,6Ghz nebo čtyřjádrem, se kterým bych se rád dostal na cca 3-3,2Ghz.

Zajímalo by mě, jak by si zdroj s tím přetaktovaným dvoujádrem případně čtyřjádrem poradil.

Předem díky za každou radu.
jrx (1880)|3.1.2010 00:33
Zdroj to utáhne s prstem v nose jak po přetaktování, tak i výměně za žravější procesor či kartu ;) Ovšem tu kartu bych si rozmyslel a stejně tak bych se poradil ohledně upgradu procesoru. Na upgrade sestav zde máme speciální vlákno.
AlbiDC (81)|3.1.2010 00:49
Díky za odpověď, karta už je koupená jen čekám až příjde. Vím, že teď frčí Ati 58xx, ale pořád jsou dost drahé a mě šlo taky o fyziku a čekat na Fermi za 8000,- se mi nechtělo, když se mi naskytla příležitost mít tuhle OC verzi 280ky za dobrý peníz. :)

Vzpoměl jsem si, že existují kalkulátory a našel tento http://extreme.outervision.com/PSUEngine
když tam dám čtyřjádro a přetaktuju ho na 3,2Ghz, tak se mi to v 90% peaku dostane na cca 413W s dvoujádrem na 3,6Ghz jsem na 381W. S 80% garancí Corsairu bych měl mít garantovaných 416W, to 4 jádro by bylo úplně na hraně, mám z toho trochu obavy.. při 100% peaku přetahuju s obojím. Netuším jak často se počítač dostane do peaku. Ten jeden disk v podstatě pořád zahálí, dvdčko taky, větráky se točí tak napůl ale při přetaktování by se asi provětraly víc a grafická karta bude dostávat taky zabrat.
jrx (1880)|3.1.2010 00:56
Na ten kalkulátor nemůžeš spoléhat, vyhazuje blbosti. Jestli mi nevěříš, najdi si testy kde se tento procesor a karta objevuje ;) Zdroj to zvládne levou zadní.
scratchy27 (315)|3.1.2010 01:24
Přesně tak, ty kalkulátory jsou hodně informační, jinak řečeno jsou hooooodně naddimenzovaný...
AlbiDC (81)|3.1.2010 04:02
OK pánové, děkuju za rady a zkušenosti, dám na vás. Něměl jsem čas víc hledat v sestavách, tak jsem se raději zeptal. Nebyl jsem si jistý, jestli jednoho rána nenajdu kompu bez zdroje a s cedulkou "Tohle napájet nebudu, sbohem!" :D