reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záleží Vám na kvalitě klávesnice a myši?

husky14 (4214)|4.1.2010 05:26
  • Ano, chci jen to nejlepší
  • Ano, rád si za kvalitnější připlatím
  • Ne, stačí mi obyčejné levné modely

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
jrx (1880)|4.1.2010 06:49
Ano, záleží, ale svým způsobem rozhoduje taky cena a ergonomie. Takže zase ten kouzelný poměr cena/výkon. :slug
petr.svec (320)|4.1.2010 06:53
klávesnice, myš a monitor jsou 3 věci na kterých se nesmí šetřit

na všem ostatním lze ušetřit... protože to neohrožuje vaše zdraví

bohužel dodnešní doby to pochopilo velmi málo lidí...
Tifosi (15)|4.1.2010 11:49
  • Ano, rád si za kvalitnější připlatím

A v soucasnosti nemuzu najit lepsi klavesnici, nez je Logitech Wave... mam ji doma i v praci. Na mysce mi zas tak nezalezi. Pri praci s pocitacem na mys saham daleko mene, nez je bezne.
Sommer (384)|4.1.2010 15:58
Já si určitě rád připlatím. V tomto ohledu už dlouhou dobu upřednostňuji firmu Logitech.
Logout (4018)|4.1.2010 21:14
Já teda stavím na první místo (aspoň co se týče klávesnic) microsofft. Jejich klávesnice natural keyboard je sice drahá, ale lepší klávesnici jsem ještě v ruce neměl.
aumirek (166)|4.1.2010 21:20
petr.svec souhlasím jen s monitorem s klávesnicí a myší jen částečně.Jelikož nejsem PC maniak a používám jen na internet občas nějakou hru tak mí meublíží ani to levné.A za druhé ono se lehko řekne na tom se nesmí šetřit ale v dnešní době je dost lidí co těžce a hodně pracují teda pokud maj vubec možnost pracovat a na to kvalitní jim přesto schází peněz na druhou stranu si to nechtěj odepřít.
robky (3195)|4.1.2010 21:25
- Ano, rád si za kvalitnější připlatím

... a zdieľam názor Logout-a - hw od microsoftu patrí k tým kvalitnejším ...
CRYSIS (0)|4.1.2010 21:54
Klavesnice pusobi i znacne z estetickeho hlediska. Microsoft a Logitech s cenou 1000-2000kc a nejakou slusnou podlozku koupit za 1000 at to vydrzi. Jinde s tim nebude problem, jen tady se na to tak blbe vseci divame z jistych duvodu.
Logout (4018)|4.1.2010 21:57
Ještě doplnění - samozřejmě, dlouho jsem pracoval na klasický chicony za stovku a taky ok, pro občasný napsání něčeho, internet a tak je to naprosto dostatečný. Dražší klávesnice a myš má samo smysl u lidí, který se prací s počítačem živěj...
czhunter (775)|4.1.2010 22:05
Já mám od MS klávesnici i myš. Na jejich myších se mi líbí, že jsou [SIZE="4"]velký[/SIZE] (the bigger the better, já mám jednu z největších myší vůbec - MS Natural Wireless Laser 6000 - a snesl bych i větší) a jejich klávesnice mají dobrej poměr cena výkon.
Věřím že třeba Wave je dobrá ergonomicky tvarovaná klávesnice, ale já stejně 10ti prstama nepíšu (spíš tak 6ti), tak bych to asi neocenil.
Logout (4018)|4.1.2010 22:23
No, ona ta ergonomic právě i to psání všema deseti učí - teda pravej malíček asi nepoužívam úplně správně, ale ty ruce seděj nad tou klávesnicí tak, že je to pak mnohem přiřozenější než na klasické klávesnici.
lexxxa (714)|5.1.2010 00:33
Ano, rád si za kvalitnější připlatím

klavesnici pouzivam G15 logitech-hlavne z duvodu podsviceni klaves a display pouzivam na everest-mam prehled napr. pri hrani her co kolik a jake teploty ;)

mys- mam rad kdyz se mi libi designove a dobre sedne do ruky,radeji vetsi mysky- coz mi bezesporu moje steelseries ikari splnuje;)
xmarek (1676)|5.1.2010 07:53
  • Ano, rád si za kvalitnější připlatím
Co se týče myši, tak jsou situace, kdy je pro mě kvalita a ergonomie rozhodující (doma :D). Proto dávám přednost laserovým bezdrátovým myším. Zkušenost mi bohužel říká, že drahé ještě neznamená výdrž. :(
U klávesnice je pro mě rozhodující jak dobře se mi na ni píše. Velké množství funkčních kláves je pro mě spíše kontraproduktivní.
Logout (4018)|6.1.2010 16:14
To já naopak doma od bezdrátu utek spátky k drátu - když si člověk dobře udělá pracoviště, tak ten drát vbec nevadí (naopak zamezí dceři, aby tu myš ukradla docela :-)), odezva je lepší a člověk se nemusí štvát s baterkama či dobíjenim.
Na klávesnici oceňuju ovládání zvuku a přehrávače, ještě jsem si zvyknul na klávesu rychlýho spouštění kalkulačky. Zbylejch x kláves nepoužívam.
Misacek (18)|6.1.2010 22:52
No, moje odpověď nemá kolonku. :-)

Na kvalitě mi záleží, ale spokojím se s kvalitou zpracování. U obojího pohodlí užívání a aby to vydrželo, u myši aby taky padla do ruky a u klávesnice aby měla dobrý chod tlačítek (mám nerad superploché, plechové a podobné věci, taky nesmí být příliš lehká aby při psaní nelítala po stole, a líp se mi píše se zvednutýma nožičkama (na klávesnici, ne svýma vlastníma, to by šlo dost blbě:D), tak aby to vůbec nějaké nožičky mělo).

Ovšem pro mne tyto požadavky splňuje i obyčejná myška Logitech s drátem za tři sta, která mi věrně slouží už šest let. Střílečky nepařím, ale ve všem ostatním mi jejích 600 dpi bohatě stačí. A klávesnici mám taky Logitech, taky s drátem, taky základní model za podobnou cenu jako ta myš, už nevím přesně. Taky mi zcela vyhovuje.

Osobně na myši a klávesnici dvacet dalších butónů a LCD displej nepotřebuji a upřímně mi některé ty fíčury i vadí. Např. ty multifunkční myši co jsou myslím od Microsoftu se mi skoro nevejdou do ruky, a to jí mám řek bych na chlapa průměrně velkou, plus dlouhé prsty. U klávesnice mi to zase přijde jako vyhazování peněz, neboť nejsem pro-gamer a tedy mi stačí hot-key klávesa na kalkulačku, hlasitost a pauzu videa. Taky by se mi taková ta bestie veliká s tím displejem doma asi ani nevešla na stůl. :-)

Na bezdrátu netrvám. I když nové bych asi kupoval wireless, alespoň myš, tak moje starší drátové vybavení mě nijak neomezuje v rozletu.

Pravda, u notebooku mám dražší myš, ale to proto že je to bluetooth minimyš (Microsoft tuším), loni byly na trhu takové asi jenom dvě. Je to taková ta co nezabírá žádný port vysílači, adaptéry ani dráty, proto ji taky mám. Kromě toho je šikovná a krásně sedne do ruky. Ta teda stála asi tisícovku, ale to mělo výše uvedené důvody.
pavel_p (993)|9.1.2010 10:52
No u klávesnice mi dělá docela problém nějakou vyhovující vybrat. Mám MS Digital Media Pro, která se dnes nedělá snad u žádného Logitechu mi nevyhovuje rozložení (úzký shift, enter vzhůru nohama a často experimenty s klávesami ins/home/pgup/...). Pak nevím jak jsou na tom ostatní výrobci s kvalitou, on i Logitech za 200-250 pěkně klouže po stole a nepíše se mi na něm dobře.
ICEBOSS (3435)|9.1.2010 11:37
Ano, zalezi mi hlavne na mysi a monitoru, i kdyz nejsem zadny velky hrac. Ono kdyz mi geniuska 3x za minutu ustreli i na plose a netrefim tak odkaz nebo neco, je to k vzteku. Nicmene uz dlouho jedu na Logitechu G5 + Logitech B58 na mechwarriora a k tomu mam DELL RT7D50. Monitor mam 22" CRT od IBM a zadne LCD do 13000 me zatim nepresvedcilo, ze bych ho mel vymenit. Da se rict, ze nepotrebuju to nejdrazsi, takze moznost 2. rad priplatim.
meeee (1110)|9.1.2010 11:57
[quote=ICEBOSS;335791]Da se rict, ze nepotrebuju to nejdrazsi, takze moznost 2. rad priplatim.[/quote]

Ono málokdy to nejdražší je i nejlepší (což je uvedeno v té první možnosti...;)).


Jinak překvapuje mě, kolik lidí hlasovalo pro tu druhou možnost. Mně přijde, že většina lidí má na stolech Geniusy, Trusty a podobné a že by zrovna tohle bylo kvalitnější...:notsure
ICEBOSS (3435)|9.1.2010 15:54
Jenze to sou BFU co sem asi moc nechodi :-)
meeee (1110)|9.1.2010 16:23
No, IMHO i z těch lidí, co chodí sem. Mi neříkej, že 86% lidí tady má slušnější klávesnici a myš.:)

//ale možná na to koukám zase z blbýho úhlu. I když, třeba takovej A4Tech a jeho X7 krysy bych do druhý skupiny určitě pustil, ale pořád...:notsure
Deee-aN (3834)|9.1.2010 18:24
Myslím, že se vejdu do druhé kategorie. Nemám vybavení za tisíce, ale občasný kontakt s vybavením známých pocházejícím z té nejlevnější kategorie mě utvrzuje v tom, že totální šetření není na místě.
Až na mírný otěr stříbrné barvy jsem spokojený s Logitechem UltraX Keyboard a myškou A4-Tech (jednou z těch větších). I když....nedávno jsem si prohlížel Roccat Kone a ....:inlove
Jandaskunk (2330)|9.1.2010 18:47
Ano, rád si za kvalitnější připlatím

I když tady bude mít asi každý svoji skupinu....každopádně nedávno jsem si koupil A4-Tech X7 myš a plánuju koupit i lepší klávesnici, ale zatím na to nejsou peníze a tak mám nějakou obyč, hlavně že jde, ale někdy ty tlačítka jdou dost ztuha a kvalitou to taky moc neoplývá (ale znám i horší)
VLAN (656)|10.1.2010 18:30
Taky si rád připlatím, ale nejvíce mi záleží na myši. Tu mám Logitech G9, klávesnici Logitech Media 600. S obojím jsem spokojen, hraju dost často hry a tak je pro mě důležitější myš než klávesnice(myslím v akčních hrách).