reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezpečné odpojení od Win 7

Wolverine4 (1)|4.1.2010 16:27
Dobry den,

pouzivam Win 7, ale stejny problem vidim i u Vista. Kdyz pripojim Flash disk, tak se mi rosviti kontrolka. Kdyz zapisuju nebo pracuju s flash, tak kontrolka blika. Coz je normal, ale problem nastava pri odpojovani. Odpojuji bezpecne pomoci ikony u hodin, ale po napsani textu ,,nyní lze hardware bezpecne odebrat,, kontrolka sviti dal. U Win XP mi kontrolka zhasla po bezpecnem odpojeni a nebyl sliset ani ton ktery slichame pri pripojeni nebo rychlem ne bezpecnem odpojeni. Hledal jsem na ruznych forech, ale bez nadejne. Jeste bych mel jeden dotaz ohladne ZAPISU NA FLASH. Cetl jsem ze se pri kopirovani na flash ukladaji nejake soubory do CACHE a po odpojeni se soubory dohraji. Ale jde to pry i naprimo. Ale zase nekde to nedopucovali. Prosim jeste o tuto radu. Dekuji za pomoc
Logout (4018)|4.1.2010 16:47
Tak to někdy zkus, párkrát zapoj flashku, zapiš tam hodně souborů, odpoj a hned vytáhni a zase připoj a zkontroluj jestli je tam všechno a filesystém pomocí fsck.
Je pravděpodobný, že windows flashku odpojej a všechny data zapíšou, ale něco "bezpečnýho" s ní ještě dělaj a proto svítí (byť mě nenapadá co, ale třeba jen ji korektně neuspěj).

Tušim někde ve vlastnostech disku se dá dohledat volba optimalizovat pro rychlost nebo pro bezpečnost. První z nich zapisuje až když nemá co dělat (je rychlejší, ale vyžaduje korektní odpojení), druhá z nich zapisuje okamžitě (pomalejší, ale při nesprávnym odpojení je daleko menší pravděpodobnost poškození filesystému).
Která z těch možností je lepší se nedá říct, prostě někomu vyhovuje to a někomu to. Defaultně to bejvá nastavený na tu bezpeščnější variantu.