reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá obrazovka, PC normálně běží

vaclav1975 (1)|5.1.2010 13:42
Dobrý den mám následujicí problém a žádné řešení zatím nevedlo k vyřešení, proto vás touto cestou žádám o radu :)

PC naběhne, ale na LCD nic není, ani se neukáže POST obrazovka. To, že PC běží je ověřeno přes Logmein. Do PC se dostanu přes web z jiného počítače.
V event logu nic neni pouze vyskočí hláška, že není nainstalován ovladač pro ATI. Po odinstalování PC normálně naběhne.
Ozkoušel jsem jinou grafickou kartu ... chová se stále stejně
Jiný HDD s instalací WIN7 nepomohlo ... chová se stejně
Reset BIOSU .... nepomohlo

Po té, co odstarním ovladače ... PC běží. Restartuji, funguje. Druhý den se situace znovu opakuje....

Konfigurace:
MicroStar K8N Neo4-FI - nForce4 Ultra
Arctic Silentium T3 - Middletower 350W
AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX, 939
Sapphire Atlantis ATI Radeon X800 GTO 256MB, PCI-E
3 GB RAM

OS: WIN XP SP3

Diky, za radu
hl.hl (1387)|5.1.2010 13:49
Ale to ze se nezobrazi ani POST nema nic spolecneho s ovladacema ve Windows. Vyzkousel jsi grafiku v jinem PC? Co vyzkouset odpojit disk pred prvnim spustenim, nechat to nejakou dobu bezet a pak zkusit restartovani. Jestli se nejedna o hw problem ktery zmizi po zahrati nektere komponenty.
DrZelenka (2491)|5.1.2010 13:49
[quote=vaclav1975;334349]Dobrý den mám následujicí problém a žádné řešení zatím nevedlo k vyřešení, proto vás touto cestou žádám o radu :)

PC naběhne, ale na LCD nic není, ani se neukáže POST obrazovka. To, že PC běží je ověřeno přes Logmein. Do PC se dostanu přes web z jiného počítače.
V event logu nic neni pouze vyskočí hláška, že není nainstalován ovladač pro ATI. Po odinstalování PC normálně naběhne.
Ozkoušel jsem jinou grafickou kartu ... chová se stále stejně
Jiný HDD s instalací WIN7 nepomohlo ... chová se stejně
Reset BIOSU .... nepomohlo

Po té, co odstarním ovladače ... PC běží. Restartuji, funguje. Druhý den se situace znovu opakuje....

Konfigurace:
MicroStar K8N Neo4-FI - nForce4 Ultra
Arctic Silentium T3 - Middletower 350W
AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX, 939
Sapphire Atlantis ATI Radeon X800 GTO 256MB, PCI-E
3 GB RAM

OS: WIN XP SP3

Diky, za radu[/quote]

Podobny problem nedavno mel nekdo s intel grafikou a bylo to tim, ze mel zapojeny monitor pred DVI a grafika posilala signal pouze pres VGA.

Mas moznost vyzkouset kdyztak i jinou GK? Jestli u ty tvy neodeslo neco co se stara o vystup na monitor.

EDIT- chybka ,prehlidl jsem, ze se neukaze ani POST. Vzhledem, ze s jinou GK to samy, tak bych se priklonil k hl.hl a problemem se studenym startem nejake komponenty.