reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením externího disku

galadhrim (4)|5.1.2010 14:59
Dobrý den v novem roce

Zakoupil jsem externi disk Verbatim 3.5" Portable USB HDD 2000GB (2x1TB), RAID 0,1

Zkousel jsem disk pripojit ke trem pc se systemy win xp pro,win vista home,ultimate.

A vzdy stejny problem. Disk se zobrazi ve spravci zarizeni jako "raid disk" zazni znamy zvuk, ze disk byl nalezen. Ale nezobrazi se nikde jednotka, nemuzu se k disku dostat.
Disk jsem zkousel mit nastaveny ve vsech 3 polohach - raid 0,1 ,

Jelikoz by mely byt na disku dodavany sowtware, tak predpokladam, ze je naformatovany.

Nemel by nekdo nejaky napad, jak vyresit tento problem?
Za kazdou radu jsem predem vdecny.

S pozdravem Michal.
Zoidik (1405)|5.1.2010 15:06
A zkoušel jsi ho naformátova? Předpokládat je pěkné, ale neni nad to si to ověřit. Osobně bych tipoval že naformátovaný není. Protože aby se nezobrazil na třech strojích je víc než divné.
hl.hl (1387)|5.1.2010 15:15
Co se zobrazi ve spravci disku? Kdyztak sem prihod screen.
galadhrim (4)|6.1.2010 10:39
Nevim jak zjistit zda je disk naformatovany, kdyz neznam jeho oznaceni..

Prikladam screen spravce zarizeni.(v priloze) - pokud bych mel udelat podrobnejsi dejte vedet.
screen1.GIF
Zoidik (1405)|6.1.2010 10:48
Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků

podívej se tady. Měl by jsi vidět v jakém stavu ten disk je, případně ho naformátovat a zavést do systému
galadhrim (4)|6.1.2010 13:29
Vyborne,

Velmi diky za radu, opravdu nebyl naformatovany, coz je docela zavazna chyba, jak muzou dodavat software a dalsi utility na disku, pokud neni naformatovany..

Kazdopadne jsem nastavil disk do polohy RAID 1 - tudiz zrcadleni - zobrazilo se mi to jako jedna jednotka s kapacitou 1TB coz odpovida.

Mel bych jeste jeden dotaz, asi mimo vlakno, takze necekam odpoved - pokud by mi odesel jeden z disku (v tomto verbatimu by mely byt dva) nevite jak se dostanu k zrcadlenym datum? Rozebrat to a pripojit jednotlive?Nejak mi to nejde o hlavy

Chtel bych na disk hlavne zalohovat velmi draha data a asi jsem koupil spatne:/

Kazdopadne jeste diky za minulou odpoved, aspon ze to bezi.
hl.hl (1387)|6.1.2010 13:41
[quote=galadhrim;334709]Vyborne,

Velmi diky za radu, opravdu nebyl naformatovany, coz je docela zavazna chyba, jak muzou dodavat software a dalsi utility na disku, pokud neni naformatovany..

Kazdopadne jsem nastavil disk do polohy RAID 1 - tudiz zrcadleni - zobrazilo se mi to jako jedna jednotka s kapacitou 1TB coz odpovida.

Mel bych jeste jeden dotaz, asi mimo vlakno, takze necekam odpoved - pokud by mi odesel jeden z disku (v tomto verbatimu by mely byt dva) nevite jak se dostanu k zrcadlenym datum? Rozebrat to a pripojit jednotlive?Nejak mi to nejde o hlavy

Chtel bych na disk hlavne zalohovat velmi draha data a asi jsem koupil spatne:/

Kazdopadne jeste diky za minulou odpoved, aspon ze to bezi.[/quote]

Pokud je nejaky problem s jednim diskem, tak by to melo oznamit zpravu o tomto stavu, ale data jsou porad pristupna jako by se nic neporouchalo (jede to z toho zdraveho disku). Spatny disk se pak vymeni za novy a data z prvniho se automaticky naklonuji na novy disk. Nesmis ale ignorovat hlasku a cekat az padne i druhy disk.

Kazdopadne ale to asi bude chtit mit nainstalovany sw od vyrobce, protoze kdyz je raid primo na mainboardu, tak toto hlaseni se zobrazi pri startu pocitace a do spravce raidu se dostanes pres nejakou klavesu. A jelikoz tento je pres USB, tak predpokladam, ze vse toto musi zabezpecit sw az ve Windows.




Edit: Tak jeste neco z manualu pro tvuj disk, jsou trochu blbe ceske znaky ale snad to nevadi:
A ten manual by mel byt tady: http://www.verbatim-europe.cz%2Fincludes%2Fbinary_details.php3%3Fid%3D5771&rct=j&q=jak+funguje+raid+na+usb+disku&ei=gIZES-fJJInInAOD6ZCNBg&usg=AFQjCNG1Ln64c9XjjWcp5rSbLFKRFsa5Eg&sig2=QJvcgzXoV3zx1NiypmBkUw

Obsah jednotky: D?ležité upozorn?ní
V jednotce RAID jsou následující soubory a software:
• software Nero BACKITUP 2 ESSENTIALS
• soubor Verbatim_FAT32_tool.exe
• soubor Formatting to FAT32.pdf
Než zm?níte nastavení režim? pole RAID pomocí p?epína?e na zadním
panelu jednotky, uložte tyto soubory na jiné místo. Nap?íklad na pevný
disk po?íta?e.
2diskové pole RAID Verbatim 2 s externími jednotkami je dodáváno s
výchozím režimem spojení disk?. Nastavení p?epína?e pro režim spojení
disk? je ozna?eno slovem „BIG“ (Velký) na zadní stran? jednotky.
Než zm?níte režim pole RAID poté, co budete za?ízení používat v n?kterém z
t?chto režim?, p?eneste nebo uložte všechny soubory na jiné místo.
hl.hl (1387)|6.1.2010 14:02
Tak jeste doplneni a kvuli prehlednosti radeji do noveho postu. Snad to nebude nekterym vadit. :)

Takze sw neni potreba, status to ukazuje prostrednictvim diod na disku. Vice viz manual nebo vynatek oRAID1 dale. Jeste upozorneni, nevim jak moc maji ten vypinac zabezpeceny, ale pokud bys mel v RAID1 poli uz nejaka dulezita data a zmenil bys polohu na RAID0 (tusim ze to nazyvaji poloha BIG), tak pisou, ze o veskera data prijdes. Prijde me to trochu podivne ze tak snadno jde prijit o data v RAID1 ktery je prave kvuli bezpecnosti. Mohli udelat to, ze kdyz nekdo prepne z RAID1 na RAID0, tak by to zacalo nejak jinak blikat a vyzadovalo by to treba na 10 sekund zmacknout nejake tlacitko. Kazdopadne bys to mohl zkusit a napsat sem zkusenost.


Režim RAID 1
(také nazývaný zrcadlení) ukládá stejná data na oba disky, takže v případě
selhání jednoho z disků bude možné data obnovit z druhého disku.
Dostupná kapacita se rovná kapacitě jednoho z dodaných disků.
Pokud jeden z disk? pole RAID 1 selže, kontrolka p?íslušného disku
bude svítit ?erven?. Druhý funk?ní disk budete moci používat do vým?ny
disku, který selhal. V tomto p?ípad? již nebude ochrana dat zajišovaná
poškozeným diskem fungovat.
Pokud používáte režim pole RAID 1 a dojde k selhání jednoho ze dvou
disk?, sk?í? m?žete sejmout a nahradit poškozenou jednotku novou
jednotkou. Po sestavení sk?ín? ponechejte jednotku odpojenou od po?íta?e
a zapn?te ji. Jakmile bude nová jednotka zjišt?na b?hem zapínání, veškerá
data na p?vodní jednotce budou zkopírována na novou jednotku. Tento
proces m?že trvat n?kolik hodin (5 i více). B?hem vytvá?ení obsahu bude
kontrolka p?vodní funk?ní jednotky blikat mod?e, zatímco kontrolka nové
náhradní jednotky bude blikat ?erven?. Po op?tovném vytvo?ení pole budou
ob? kontrolky svítit mod?e.
galadhrim (4)|6.1.2010 14:08
Diky za snahu hl.hl

timto to muzeme ukoncit


Zkusenost s prepinanim Raidu.

Opravdu u tohoto disku je to spatne resene.

1. Pokud chcete docilit zmeny raidu, tak jedine tehdy pokud je disk vypnuty. Za behu kdyz se zmeni pole se nic samozrejme nestane.
2. Pozor, pokud prejdete na jiny RAID, automaticky prijdete bez varovani o vsechny data, disk se bude jevit opet jako nenaformatovany!
zzuzzka (2)|24.3.2011 21:02
Dobrý den!

Mam problém s koupenym externím diskem ADATA Classic CH94.připojuji jej přes USB. nejde mi připojit k memu pocitatci . u vsech ostatnich pocitacu to jde zcela bez problemu.
jedine co se stane kdyz ho pripojim ozve se jen zvokov signal že bylo neco pripojene. nikde se mi ale nezobrazi...
prosim tedy o radu co s tim mohu delat

moc dekuji
DrZelenka (2491)|24.3.2011 21:44
[quote=zzuzzka;443041]Dobrý den!

Mam problém s koupenym externím diskem ADATA Classic CH94.připojuji jej přes USB. nejde mi připojit k memu pocitatci . u vsech ostatnich pocitacu to jde zcela bez problemu.
jedine co se stane kdyz ho pripojim ozve se jen zvokov signal že bylo neco pripojene. nikde se mi ale nezobrazi...
prosim tedy o radu co s tim mohu delat

moc dekuji[/quote]

Jak je disk napájen? Z 1, nebo 2 USB? Nebo má externí napájení?
Dojigiri (1629)|24.3.2011 21:50
Podívat se do Správce zařízení, jestli u něj není žlutej vykřičník, pokud ano, tak jakou ve vlastnostech zařízení zobrazuje chybu.
Zoidik (1405)|25.3.2011 07:36
zapoj ho do usb přímo do desky na zadním panelu. Pokud nepomůže, flash biosu a nové ovladače chipsetu
zzuzzka (2)|25.3.2011 17:52
[quote=DrZelenka;443053]Jak je disk napájen? Z 1, nebo 2 USB? Nebo má externí napájení?[/quote]
napajeni z 1 USB.
DrZelenka (2491)|25.3.2011 18:57
[quote=zzuzzka;443208]napajeni z 1 USB.[/quote]

Tipoval bych, že tvoje deska přes to 1 USB nedodá dost šťávy ... Zapojuješ ho přímo do desky zezadu? Různé prodlužky, rozbočovače, ... si vezmou taky něco málo z napájení a disku to může chybět.

Nemáš možnost ten disk zkusit s "Y" USB kabelem (tzn 1 konec do HDD, 2 konce pro PC). To by mělo zajistit dostatek energie.
Georginek (2957)|25.3.2011 19:02
Napajen z jednoho USB, tzn. ze ma 1 USB kabel na napajeni a 1 USB kabel na DATA? Nebo jen jeden pro vsechno....
Napajeni poznas podle toho, ze se disk rozjede, rozsviti a zustane se tocit..... Muzes zkusit vymenit kabel....
Tez to muze byt nedostatecnym napajenim treba rozbocovace USB, ale na to vetsinou vyskoci hlaska.....
Dale pak se zaposlouchej, kdyz ho pripojujes, jaky to udela zvuk. Obcas se stava, ze se pripoji, odpoji a to muze byt klidne i spatnym ovladacem disku.....
Jestli je disk ve spravci, odinstaloval bych ho a zkusil restart......
honza97 (1)|3.1.2013 20:09
Dobrý den,

mám podobný problém jako zzuzzka.
Na některé počítače se bez problému připojí a některé ne. Vždy poznám (sluchem) že se zapíná a hned se zase vypne. Při tom přeblikává mezi zelenou a červenou barvou.

Děkuji za radu.