reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnovení dat

Pan.U (21)|5.1.2010 16:03
Zdravím,
nedávno se mi smazal Flash disk Voyager 16GB (způsobené nejspíš poškozením dat při vypnutí notebooku během kopírování z něj na flash disk)
Vyzkoušel jsem dva programy:
Restoration 3.2.14 - po spuštění program neodpovídá
SoftPerfect File Recovery - ten běží a data mi obnovil (cca polovinu) , obnovil je ovšem v neznámém formátu viz foto...
Jak na to dále aby byla čitelná?
obnova.JPG
hl.hl (1387)|5.1.2010 16:30
Nechci ti brat iluze, ale to urcite nejsou obnovena smysluplna data. To je jen nejaky zmatek.
Pan.U (21)|5.1.2010 16:47
Což znamená?
Zkoušet další programy?
hl.hl (1387)|5.1.2010 16:59
[quote=Pan.U;334405]Což znamená?
Zkoušet další programy?[/quote]

Ano zkouset dal. Obnovujes to doufam na jiny disk nez je ta flashka. Je divne, ze ten Restoration nezabral. Nemel jsem s nim zatim problem. Zustal ti ten flashdisk uplne bez oddilu nebo je tam prazdny oddil?
Logout (4018)|5.1.2010 17:02
Ještě mam dobrý výsledky s pc inspector file recovery.
Pan.U (21)|6.1.2010 08:41
Použil sem pc inspector file recovery.
Výsledek je takový že ve výpisu "deleted" jsou sice dle "stavu" ve stavu dobrém, ale jsou ve stejně zmateném formátu a stavu jaký mi pro tyto soubory zobrazil už SoftPerfect File Recovery (viz foto)
Ve výpisu pro "Lost" jsou rozepsány jedn.clustery sice s vypsanými konkrétnímy a reálnými formáty souborů, ovšem všechny mají totožnou velikost 14MB. (viz foto)
Při jejich obnovení a následném otevření u fotek - ,,vykreslení se nezdařilo" , u textových dokumentů - klikiháky.

Mám tedy zkoušet další programy na obnovu dat nebo jsou nějaké programy které toto vyléčí nebo si vytáhnou to co mají?

Připomínám že program Recuva mi našel vpořádku 19 fotek (že ty fotky byly puvodně 1 video v tomto připadě vubec nevadí), takže ještě věřím že to jde.
Bez názvu.JPG Lost.JPG
StD (1963)|6.1.2010 08:58
Na tohle jsem vždy s úspěchem používal EasyRecovery Professional. Pokud nebyly soubory zapsány přes sebe, neměl problem.

Příklad: má flashka - obnovení vymazaných souborů. V Advanced jde samozřejmě i ze zformátovaného...
EasyRecovery_flash_deleted_files.jpg
Zoidik (1405)|6.1.2010 09:15
Osobně používám na obnovu FileScav jestli si poradí s flash diskem nevim, ale na HDD yl úspěsný.
Logout (4018)|6.1.2010 09:56
Obnovovat ty osubory s jednotnou velikostí nemá smysl. Pokud Ti to najde nějaký soubory s jinou velikostí, popř. podsložky, tak ty maj smysl, tydle ne.
Zkusil bych ještě to, co radí std, ale bojím se, že se s daty asi budeš muset pomalu loučit...
Zoidik (1405)|6.1.2010 10:05
[quote=Logout;334638]Obnovovat ty osubory s jednotnou velikostí nemá smysl. Pokud Ti to najde nějaký soubory s jinou velikostí, popř. podsložky, tak ty maj smysl, tydle ne.
Zkusil bych ještě to, co radí std, ale bojím se, že se s daty asi budeš muset pomalu loučit...[/quote]

Zkusil bych ten softik co jsem psal, adresářovou strukturu obnovuje myslim že taky. měl jsem s ním 95% dat zpět.
Pan.U (21)|8.1.2010 18:07
[quote=Zoidik;334627]Osobně používám na obnovu FileScav jestli si poradí s flash diskem nevim, ale na HDD yl úspěsný.[/quote]

Vyzkoušel jsem už takřka vše ale dospěl sem jen do te fáze že sem si tenhle program stáhl s tím že mi ještě chybí heslo na rozbalení.
Nemáš radu, kde bych jej sehnal funkční??
Zoidik (1405)|8.1.2010 20:40
[quote=Pan.U;335591]Vyzkoušel jsem už takřka vše ale dospěl sem jen do te fáze že sem si tenhle program stáhl s tím že mi ještě chybí heslo na rozbalení.
Nemáš radu, kde bych jej sehnal funkční??[/quote]

Mam ho u sebe... stačí mi dát mejl....
Pan.U (21)|10.1.2010 18:44
Zítra už flashku potřebuju, dnes ji naformátuju.
Zkusím ještě poslední program-poslední možnost-ouha fíha!
Naděje umírá poslední. At žijí poslední šance!
Kompletně obnovil všechny soubory (hudbu,text,foto! )

Chtěl bych ti poděkovat a proto - díky díky díky ;)
speedsnail (4876)|10.1.2010 20:07
Možná by nebylo od věci napsat KTERÝ program ty data úspěšně obnovil!?
hl.hl (1387)|10.1.2010 20:32
[quote=speedsnail;336370]Možná by nebylo od věci napsat KTERÝ program ty data úspěšně obnovil!?[/quote]

Podle konce threadu to byl na 99% FileScav. Tyhle vlakna bez popisu reseni taky miluji.