reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ROUTER s print serverem

TomasOxx (230)|13.2.2007 01:02
Ahoj, mame doma vice PC a chystam se kupovat novou tiskarnu a tak uvazuji i o novem routeru co by mel integrovany i print server. Tak se chci jen zeptat, ma li stim nekdo zkusenosti, na co si davat pozor, atd. Tiskarnu mam vybranou HP LaserJet 1018 a router Edimax BR-6104KP, coz by pro domacnost melo bohate stacit. Tak me kdyztak varujte vcem byvaji problemy nez bude pozde :) dik
pas!k (3765)|13.2.2007 10:37
Problemy bys mit nemel .. jen treba zkus zauvazovat jetsli by nemelo smysl zainvestovat i do routeru co ma v sobe ap .. Je to vyhoda treba kdyz budes mit doma nejaky notebook s wifi a budes si s tim chtit sednout treba na zahradu :) Ale pokud nemas zadne bezdratove zarizeni je to samozrejme zbytecne ..
TomasOxx (230)|13.2.2007 12:16
O notebooku se mi zatim jen zda a o domecku se zahradkou uz se mi zdat prestalo :(, bydlim v panelaku a kdyz to nini nutne neopoustim pokoj.
No z5 k tematu :), nevi nekdo nahodou o nejakem routeru s printserverem komunikujicim s tiskarnou pres usb v2.0 ?
Petr S. (1220)|13.2.2007 19:58
No, routerů je s USB 2.0 zatím celkem málo, moc jsem jich nenašel - většina měla pouze starší standard USB 1.1. Ale co třeba U.S.Robotics 125Mbps MAXg Wireless. Je to teda Wi-Fi router...

Pokud budeš chtít tak se pak ještě mrknu, teď už ale pomalu jdu zas o dům dál...

apropos. Přes co se připojuješ na net?
TomasOxx (230)|13.2.2007 21:33
Internet WIFI, ale nahore na strese kde je AP a hromada switchu a ke me jde normal po siti. Ja wifi vubec nepotrebuju, spis potrebuju poradit a ujistit s provozem, kompatibilitou, atd print serveru a tiskaren. V tiskarnach se vubec nevyznam, tak se prave obracim sem. Dnes mi bylo receno, ze tato levna tiskarna s print serverem nepojede a nebo pojede ale s obtizema, ze do site jsou urcene jakesi post scriptove tiskarny, ktere maji vlastni sadu fontu atd...
A ja vubec nevim o cem je rec...pokud je rec okolo tiskaren.
pas!k (3765)|13.2.2007 21:48
idealni reseni pro sitovy tisk je samozrejme tiskarna se sitovou kartou ale to je s cenou trosku nekde jinde ..
TomasOxx (230)|19.2.2007 21:56
tak jsem po nakem case hledani nasel, asi nejlevnejsi tiskarnu vhodnou pro sitovy provoz a to Konica Minolta 1350E. Mela by to byt vylepsena Konica Minolta 1350W na kterou tu byly testy a nedopadla nejhur, jen se bojim rozmeru a hlucnosti :)