reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Video na druhem PC soucasne

)aguar (235)|6.1.2010 15:31
Ahoj. Takže stručně :)
Chtěl bych se zeptat jak udělat, abych mohl vidět na PC1 co se děje na PC2. Je k tomu potřeba nějaký program? Nebo to jde hardwarově přes kabely. Nechci to ke šmírování, ale k něčemu jinýmu.
Určitě jste to už viděli na nějakých akcích že na jednom PC hraje, dělá prezentaci atd.. a na druhém PC se jenom dívá.
Je to něco jako propojení PC s TV což mám, ale mě by zajímalo jak to udělat u dvou PC.
Pokud to nepatří do tohoto topicu, tak se omlouvám.
hl.hl (1387)|6.1.2010 15:45
Popis na co presne to chces? Kvuli navrhu reseni, jine to urcite bude pro hry a jine pro prezentaci ve wordu.

Jde to udelat treba pres vzdalenou spravu (http://www.logmein.com) ale to si vezmes obrazovku a ovladani druheho PC na svuj PC, ale vsechno se vykonava na tom druhem. Nevim, ale jestli je toto to co potrebujes. Proto napis co presne chces.
matyyy (2527)|6.1.2010 15:46
s vnc by to šlo(akorát se na druhým pc nemusí jen dívat ale může s ním normálně pracovat)

v případě videa vlc umí exportovat video sream po síti
thomas_a_anderson (18)|6.1.2010 15:49
[quote=matyyy;334799]s vnc by to šlo(akorát se na druhým pc nemusí jen dívat ale může s ním normálně pracovat)

v případě videa vlc umí exportovat video sream po síti[/quote]

VNC se dá nastavit i tak, aby na druhým PC zakázalo všechny inputy. Jinak ještě kromě zmíněných třeba TeamViewer.
)aguar (235)|6.1.2010 16:57
Zapomněl jsem podotknout že obě PC jsou v jedné místnosti.
Bylo by to na hry. Chtěl bych zkusit něco s frapsem natočit. Protože strašně žere výkon na jednom PC.
Samozřejmě můžete rozvést i ty ostatní způsoby. Rád se přiučím něčemu novému :)

Příklad: Na PC1 zapnu hru a hraji nebo pustím video atd. a na druhém se chci jen dívat. Popřípadě normálně pracovat. Je to možné?
thomas_a_anderson (18)|6.1.2010 17:02
No pokud je to v jedné místnosti/v jedné síti, pak jsou věci typu TeamViewer zbytečný. Z navrhovaných řešení asi jedině to VNC ve správné konfiguraci, nicméně nemám zkušenost s tím, jak to bude fungovat ve hrách. Dost to bude záležet na rychlosti sítě.

Myslím, že určitě bude existovat i jiná, lepší, možnost, já ji ale neznám (resp. nikdy jsem nepotřeboval).
)aguar (235)|6.1.2010 17:04
[quote=thomas_a_anderson;334843]No pokud je to v jedné místnosti/v jedné síti, pak jsou věci typu TeamViewer zbytečný. Z navrhovaných řešení asi jedině to VNC ve správné konfiguraci, nicméně nemám zkušenost s tím, jak to bude fungovat ve hrách. Dost to bude záležet na rychlosti sítě.

Myslím, že určitě bude existovat i jiná, lepší, možnost, já ji ale neznám (resp. nikdy jsem nepotřeboval).[/quote]

Taky to nepotřebuji nutně ,ale prostě pro zajímavost bych to chtěl vědět a zkusit. Už dlouho nad tím přemýšlím a až teď jsem se rozhoupal.