reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

POWER SAVING MODE - monitor nenaběhne

vincik (136)|6.1.2010 18:31
pokračování z topicu: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=334869&posted=1#post334869

Vylíčím stručně oč jde. Při zapnutí mi nenaběhne monitor. Jen mi při zapojení kabelu do pc nahlásí ANALOG:POWER SAVING MODE a je tma. Zkoušel sem už všechno možný a zatím sem přišel na pár možných příčin.

1. LG je shit - kdyz vygooglite POWER SAVING MODE tak máte skoro všude nějaké diskuze o pos**** LG monitorech

2. Je poškozené PC - předtím než sem spustil pc sem měl zdroj na reklamaci. Je tedy možné, že spolu s vyhořelými kondíky ve zdroji odešla buď deska nebo grafika

3. Problém je v softu - buďto to může být fortemanager (správce LG monitorů) nebo ovladač ATI grafiky a nebo chyba někde ve widlich. Slyšel sem i něco o problému v souvislosti s SP3

4. Problém je v napájení - tenhle model má vlastní napájení....žeby se snad rozbila ta krabička? Podle mě ne, jinak by nesvítila dioda a neblikal napis POWER....atd

5. Propojení s notasem - předtím než sem spustil pc sem ho měl zapíchnutý do notasu. Místo obrazovky u notasu sem mel nastaveny obraz na LG. Notas slapal pod Vistama kdezto ja mam XP...zeby vtom byl zakopany pes?


no tak to je asi tak vse co me napada....jeste co sem uz zkusil

a) zkusil sem resetovat, vypinat a vypojovat ze zasuvky pc i monitor

b)zkusil sem jinou verzi forte manageru

c)zkusil sem tri ruzne ovladace Ati grafiky ( mam radeon x3850 )

d)zkusil sem zapojit do pc jiny monitor - slo to!

e)zkusil sem k monitoru zapojit jine pc - slo to!

f)zkusil sem vymenit kable - zadna zmena!

g)zkusil sem nastavit zobrazeni na 2 obrazovky - neslo to!


nakonec jeste odkaz na specifikace meho monitoru: http://www.czechcomputer.cz/product_doc-30854474995387A8C125725E004F693C.html

no a to je tak vsechno...ptejte se a radte prosim
vincik (136)|6.1.2010 18:58
uz mi to funguje.... a ani nevim cim to nakonec bylo... DVI kabel sice stale nefunguje ale ja stejne mezi tema dvema nevidim rozdil.....ponauceni na zaver nemam...snad jen resetovat resetovat a ...... mozna zkusit graf. ovladace a pak zas resetovat...fakt nevim...asi zazrak...takze modlit se :D
DrZelenka (2491)|6.1.2010 19:31
Takze jen par tipu pro priste.

Pokud v ntb neco nastavis (zobrazovani na ext. monitoru, nebo na ntb), tak to je nastaveni ntb a monitor si to nijak nepamatuje.
Rozdil mezi sw a hw problemem vetsinou poznas podle nabihani PC. Pokud nabehne POST a monitor se vypne az pri nacitani win/prihlasovani, tak je to vetsinou sw chyba. Pokud nevidis ani post, tak to byva hw chyba.
Co se tyce napajeni monitoru, tak pri poruse by se pravdepodobne opravdu nezobrazil ani ten napis power saving mode (coz je podle me asi funkce, ktera vypina monitor v pripade, ze neprijima zadny signal z PC)

Btw monitor si pripojoval pres DVI? Nemusi se napr. primo v monitoru nastavit rucne kterym kabelem je pripojenej k PC? Neob prip. zkus zapojit monitor pres VGA a koukni jestli v ovladacich ATI neni nejaka nutnost prepnout na DVI (ale me vzdycky jely oba vystupy bez nastavovani, ted uz mam jen 2xDVI, takze to nevyzkousim).
vincik (136)|6.1.2010 20:10
laicky dotaz...kdyz mam zapojeni tak, ze u monitoru mam DVI vystup a do pc mi vede analog s redukci na DVI a na grafice mam jen dve DVI....znamena to ze mam digital? znamena DVI digital ne? a kdyz se mi zapina monitor tak se tam ukaze "ANALOG" a to je opak digitalu hej? tak co to vlastne mam? :D
DrZelenka (2491)|6.1.2010 21:12
[quote=vincik;334941]laicky dotaz...kdyz mam zapojeni tak, ze u monitoru mam DVI vystup a do pc mi vede analog s redukci na DVI a na grafice mam jen dve DVI....znamena to ze mam digital? znamena DVI digital ne? a kdyz se mi zapina monitor tak se tam ukaze "ANALOG" a to je opak digitalu hej? tak co to vlastne mam? :D[/quote]

Moc sem to nepochopil. Z monitoru vede podle tvych slov DVI a pak pises, ze to mas zapojeny jako analog do PC (kde je opet redukce na DVI)???
Jiziii (796)|6.1.2010 22:10
kerej konektor je kde?
01mini_dsub15-box-l.jpg dvi.jpg
vincik (136)|7.1.2010 09:23
mam kabel s jednim koncem DVI a druhym VGA a na tom VGA mam redukci, takze jsou oba konce DVI
didaktik (132)|7.1.2010 10:33
Tak je to analog (VGA). Ten DVI - VGA kabel je v podstate redukce z DVI na VGA to ze se na nej pripoji redukce z VGA na DVI z nej digital nedela.
Kazdy plny DVI konektor obsahuje i klasicky analogovy VGA, jde jen o to pouzit odpovidajici PINy . . .