reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

multimediální domácí síť

okty (1)|6.1.2010 21:38
Ahoj, asi už jsem moc starý, ale potřeboval bych poradit s zprovozněním domácí sítě. Opatřil jsem si router s modemem ASUS WL-600g. Po připojením síťovým kabelem se v pohodě připojuji na net, v případě potřeby i notesem přes WiFi v celkem dostatečné vzdálenosti. V poslední době jsem si pořídil MM centrum Umax EG-M33H-DVBT,Media Tank DVBT/HDMI1.3/ s vestavěným 1T HDD a satelitní přijímač Vantage 7100 HD. Oba tyto přístroje mají LAN přípojku.
Bláhově jsem si myslel, že připojením do routeru získám možnost používat všechny HDD připojené v těchto přístrojích, případně pomocí PC různě přesouvat a kopírovat MM sooubory. Ale jak říkám, asi už jsem na to moc starý... Má někdo v tomto problému nějakou zkušenost? Moc dík ... a prosím se mnou se musí polopaticky...
hl.hl (1387)|6.1.2010 23:15
[quote=okty;335008]Bláhově jsem si myslel, že připojením do routeru získám možnost používat všechny HDD připojené v těchto přístrojích, případně pomocí PC různě přesouvat a kopírovat MM sooubory.[/quote]

No ale to je spis otazka, co umi ty pristroje a ne jestli jen maji lan zastrcku a ze to mate pripojeno pres router. Napriklad u toho UMAXu se pise mimo jine toto: "Multimediální soubory lze přehrávat z vestavěného disku nebo ze zařízení v lokální počítačové síti (podpora SMB a NFS protokolů, uPnP)."
Takze pristup po siti na ten disk na 99% ne, ne, ne. To by musel mit navic funkci NAS serveru. Treba jako Xtreamer-320GB,Media Player MKV/LA
Nebo neco z jejich serie QNAP přehrávače.

Podobne to bude asi i s tim Vantage.
EditorPO (2819)|6.1.2010 23:20
V prvom rade je potrebne tieto dva pristroje nakonfigurovat pre pracu v sieti. Urcite to je v manuale.
Pokial viem, tak Umax EG-M33H-DVBT neumoznuje priamu manipulaciu so subormi na disku v inom PC a opacne. Dokaze prehravat multimedia so zdielanych adresarov v sieti. Tieto musia byt pomenovane nazvom "SHARE", pristroj si ich sam najde a dovoli prehravat obsah. Nieco blizsie najdes TU, pripadne v inych castiach fora.
Vantage 7100 HD ma tiez svoje stranky a forum. Tam najdes skor odpoved.

U toho UMAX bolo asi vhodnejsie ist do modelu M35A, ma totiz viac sietovych funkcii a moznost priameho prenosu suborov medzi nim a PC v sieti. Cena je dokonca rovnaka.