reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta k M-AUDIO BX 5-A Deluxe

NHKG (1136)|7.1.2010 09:56
Zdravím,
mám objednané k PC Studiové monitory M-AUDIO BX 5-A Deluxe a chtěl bych k nim poradit vhodnou zvukovou kartu.
Doma mám starý Creative Sound Blaster Audigy a integrovanou zvukovku (ALC889A) a na současném audiu (15 let stará Hi-Fi věž) mezi nimi není rozdíl. Má smysl kupovat něco lepšího a když tak co? Využití je pouze domácí poslech hudby, filmy a částečně i hry. Limit nemám, ale nechci zbytečně kupovat zvukovku za 2k, když pak ve zvuku nebude žádný rozdíl ...
meeee (1110)|7.1.2010 10:07
K těm BéiXpětkám bude IMHO v pohodě klasika - Xonar DX/XD (D1).
Nulovej šum, hutnější, teplej zvuk, k těmhle menším NFM podle mě vhodnej druh.

//a rozdíl oproti Audigy SE rozhodně poznáš.
xmarek (1676)|7.1.2010 11:47
[quote=NHKG;335119] Má smysl kupovat něco lepšího a když tak co? Využití je pouze domácí poslech hudby, filmy a částečně i hry. Limit nemám, ale nechci zbytečně kupovat zvukovku za 2k, když pak ve zvuku nebude žádný rozdíl ...[/quote]Smysl to rozhodně má. Moje zkušenost s běžnými zvukovými kartama je vesměs špatná. Brum, šum, který nelze žádným způsobem odstranit. Doporučuji Vám poohlédnout se po nějaké profi zvukové kartě vybavené výstupem pro studiové monitory. Investice do zvukových karet Creative (z vyjímkou EMU) a Asus je pouhé mrhání penězmi.

Např. něco takového: http://www.audiotek.cz/ESI-Maya-44e/Zvukové-karty-PCI/:3:35935
NHKG (1136)|7.1.2010 14:31
Díky za info, nakonec jsem i po poradě s kolegou v práci objednal tu ESI-Maya-44e.
NHKG (1136)|18.1.2010 16:37
Tak mám doma bedničky a zvukovku a nastal problém jak to zapojím. Původně jsem myslel že použiji 2 Mono kabely, ale toto zvuková karta neumožňuje. Karta má v manuálu napsaný kabel jack stereo - 2x jack mono Například tento.
Na bednách je jako vstup zakreslený stereo vstup. Můžu tento kabel použít?
Omlouvám se za asi stupidní dotaz, ale audio není můj obor.
Logout (4018)|18.1.2010 17:42
Jestli jsem to dobře pochopil, tak bedničky potřebujou dva monojacky. Takže potřebuješ něco co ti rozdělí stereojack na dva monojacky, což by ten kabel cos postnul dělat měl, ale popis má dosti skoupý.