reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Různá rychlost internetu na více počítačích v jedné wifi síti

veltrusk (1)|7.1.2010 16:47
Dobrý den,

doma mám několik počítačů (všechny připojené k internetu přes jednu síť wifi) - u prvního mi server dsl.cz naměřil 1,518 Mbit/s, u druhého podobně, avšak u třetího, který mam druhý den, nastal problém - dsl.cz mi naměřil rychlost připojení pouhých 15,12 kbit/s. Na počítači mám Windows 7 Ultimate, k wifi se připojuji přes wifi kartu Air Live WT-2000 PCI a router mám ASUS AM200G. Nemáte nějaké rady?

Předem díky
Logout (4018)|7.1.2010 21:16
Zaprvý zopakuj měření několikrát, moh bejt zrovna nějakej problém při tom měření.
Pokud se to opakuje, tak si stáhni program
netio
a spusť ho na jednom dobrym PC s parametrama
netio -t -s
a pak spusť na druhym dobrym a na špatnym příkaz
netio -t
a výsledky dej sem....

Pak sem dej taky výpis z programu
tracert seznam.cz
ze špatnýho i dobrýho PC.
petr.svec (320)|8.1.2010 11:39
nepleď pojmy a dojmy

tj. o co ti jde? o rychlost tvojí síte wifi nebo připojení k internetu???

to že z jednoho pc to bylo rychlejší a z druhého pomalejší nemusí mít vůbec nic poslečného s domácí sítí ale s faktem že máš vytížené připojení k internetu :(

takže nejdříve si otestuj přenosy v rámci své sítě a pak teprve ven...
Michal001 (1)|27.1.2013 17:25
Zdravím všechny,
mám obdobný problémek s rychlostí internetu na noťasech (poskytovatel UPC přes kabel 30 MBit, měřeno na serveru dsl.cz).

Pro shrnutí mám Wifi router AIRLIVE WL 1600GL, síť v mode 802.11 g, šifrování WPA V síti Wifi mám dva notebooky v jedné místonsti s routerem (signál Vynikající). starší LENOVO s Windows XP a o něco mladší Acer extensa s Windows Vista.
Můj problém:

Pokud se s notebokem Lenovo připojím do sítě Wifi , tak je rychlost internetu cca 10 MBit.

Pokud se s notebokem Acer připojím do sítě Wifi , tak je rychlost internetu cca 22 MBit.

Rychlost připojení v síti Wifi je v obou případech plných 54 MBit. Pokud připojím notbook přímo kabelem přes LAN Ethernet k UPC modemu pak jsem naměřil rychlost internetu cca 28 MBit.

Nevíte proč je rychlost internetu přes wifi o tolik pomalejší a především proč je tak rozdílná na těch noťasech?

Dáky za tipy. Zatím jsem zkoušel jen dát oba kompy na stejné místo, změnu kanálu Wifi, jeden noťas vypnout, ale žádná změna.

Michal