reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Defragmentace

Commanderwar (577)|7.1.2010 17:04
Zdravím už sem to tu na foru minulý rok řešil, ale žádný řešení, tedka jsem se opet k tomu vrátil.

Zkusil jsem snad všechny programy co existuji.

Omezil jsem se na Defraggler a OO Defrag 12 plná verze

Dle prilohy, je videt že defraggler mi tam stále není schopný defragmentovat pagefile a hiberfil.sys
Bohužel to nedokazal žadný program, a skutečně jsem vyzkoušel všechny.

Tak se chci zeptat uživatelu co maji OS Vista 32 bit, zda maji stejny problém......a nebo jak já mohu ten svuj vyřešit.
Zajimavy je že defragler mi disk analizuje z 12% fragmentaci., což prave zpusobuji tyto doubory co se mi nedaři defragmentvat
A OO defrag mi ukazuje 0.01% fragmentaci.

S čehoš vypliva že defraggler to jako problem bere..oo defrag ne...i když ani on sám to neni schopny dát do pořádku.


PS..zkoušel jsem to udelat na čisty kopii OS, a hned od začatku byl stejny problem.

proste strankovaci soubor se najebe nekam do prostředka disku, a už se s ním neda hnout...a pritom ja myslel že strankovací soubor má byt na začatku disku?????
aaa.jpg
robky (3195)|7.1.2010 17:18
Vyskúšaj v OO Defrag zvoliť Off-line defragmentáciu, spúšťa sa pri štarte a mala by pohnúť aj so zamknutými súbormi :notsure

Osobne pre pagefile.sys vytváram osobitnú partíciu na začiatku druhého(fyzicky) hdd, ale ako vidím ty máš iba jeden ...
Commanderwar (577)|7.1.2010 17:21
ok to zkusim.....

jojo disk mam bohužel jeden.jeste me napadlo hiberfil.sys uplne vymazat protože řežim spanku a hibernaci vubec nepouživam.

Když mam jen jeden disk asi tomu neurčim kde se ten strankovaci soubor mam vytvořit vid???...nojo druhy disk bohužel neplanuji
Commanderwar (577)|7.1.2010 17:23
jeste jedna vec u OO degrag nikdy nevim jakou z tech 5 metod vubec mam dat

nikde sem na netu nenašel přesny popis co jaka metoda umi...zda poznam rozdil...či ne..
jasny dle jmena pristupu..adt je jasny...ale mam zvolit dle pristupu..a nebo radši space....kdo to vi??.))

Tak v tom off line to bohužel vubec nepomaha.....defragmentace je tam hotova za 10 sekund...jen to prolitne na 100%......a když dam analizu..tak tam ty soubory stále jsou:(
robky (3195)|7.1.2010 17:31
Umiestnenie stránkovacieho súboru v rámci partície sa, pokiaľ moje znalosti siahajú, nedá nastaviť - takže sa musíš spoľahnúť na systém, prípadne ak máš dosť pamäte ram - môžeš ho skúsiť vypnúť ....

Ja osobne na systémovej partícii volím metódu Komplet podľa prístupu, na ostatných Miesto ...
Commanderwar (577)|7.1.2010 17:35
a tobe to defragmentuje třeba i ten hiberfil????..proptože pokud dobře chapu strankovaci soubor na C nemaš....takže s tim problem nemaš:)
jeste jednou zkusim Perfect disk, ten tuším strankovaci soubor umi degragmentovat, ale žadna slava minuly rok, nejak to nefakalo
robky (3195)|7.1.2010 17:40
Desktop: neuspávam, takže hiberfile nemám, pagefile je na inom disku ...
Netbook: pagefile som zrušil (mám tam 2GB RAM) a hiberfile je v druhej polovici partície vcelku, takže som to neriešil ...
Commanderwar (577)|7.1.2010 17:59
Takže hiberfil už je pryč...strankovaci soubor jsem vypnul
jediny problem je....že ho na tom disku stale mam zamknuty....což osobne nechapu ted jsem dal znova degragmentaci...s vypnutym strankovacim souborem..ale stale tam je hajzlik:(
robky (3195)|7.1.2010 18:02
Mám taký dojem, že pagefile sa odstráni až po reštartovaní pc...reštartoval si?
Commanderwar (577)|7.1.2010 18:18
jasnýýýý:)...nejsem máslo:).....pote jsem i překontroloval zda jsem ho skutečne odstranil....a odstranil..takže težko řict kde je problem:(..zkusim to ted z defragmentovat vice programama....třeba si s tim nejaky poradi
Pabler (425)|7.1.2010 18:49
Pokial ta trapi len ten pagefile a ostatne locknute subory, tak mozem odporucit pagedefrag od sysInternals. Po reboote defragne pagefile.
Aj ked podla mna ho skor len presunie na najblizsie volne suvisle miesto o jeho velkosti, no ucel to splní a je pekne v celku ...
podobne aj dalsie uzamknute subory systemu.
Commanderwar (577)|7.1.2010 18:59
dobra zkusím to..diky za tip
Richmond (8084)|7.1.2010 19:06
[quote=Commanderwar;335285]...[/quote]
Jeste vypni zalohu (pravy klik na pocitac > vlastnosti > upresnit nastaveni systemu > ochrana systemu > odskrtnout u disku c:)
Logout (4018)|7.1.2010 21:19
Commanderwar (577)|8.1.2010 15:25
bohužel mi pagedefrag pod vistama nejde..už je to přeci jenom starši program

jde pustit pouze jako spravce a pote už nic nedela..nic nenačita..nic nejde nastavit:(
Commanderwar (577)|8.1.2010 16:42
Tak jsem zkusil perfect disk, ktery umi defragmentovat systemove soubory mimo okna

jak je videt, trochu si s tim strankovacim souborem pohral, jeho vetši čast už seskupil ke zbytku (zluté čtverečky)

ale stale je zde par kousku ktery se proste nachazeji chaoticky na disku kdo vi proč....a to jak jsem včera udelal jsem dokonce pagefile vypnul:(..nechapu proč ten pagefile proste neseskupí do jednoho celku

nejaky napad???
aaa.jpg
Commanderwar (577)|11.1.2010 19:06
Tak jsem ted zkoušel na 3 PC s OS XP....defragmentace...a tak s pagefile problem vubec není, je krasne seřazeny u sebe....

to tu skutečne neni nekdo s Vistama....kdo má podobný problem???

sakra bando delate vubec ty defragmentace???.)..nebo jen taktujete procaky:))
jagged (193)|11.1.2010 19:23
Počkej, takže když vypneš pagefile, nastavíš mu nulovou velikost, restartuješ systém (tzn. pagefile tam opravdu neni, ani v defraggleru), dokonale defragmentuješ systém (aby opravdu byl souvislý blok souborů a souvislý blok volného místa) a v téhle fázi pagefile znovu vytvoříš a restartuješ, objeví se ti v defraggleru rozeskaný tak různě po tom volném místě?
Commanderwar (577)|11.1.2010 19:47
ne tak přesne.

Ja vypnu pagefile, ma nulovou hodnotu, restartuji pc vypnu pc tisickrat.

A stejne všechny programy, OO defrag, perfect disk, defraggler ho stale analyzujim jako aktivni, a roztrahany na nekolik kousku a nesouvisle na disku.

což sama o sobe je divny
robky (3195)|11.1.2010 20:02
Keď to nejde vypnutím, čo skúsiť nastaviť nejakú pevnú veľkosť pagefile ?
Commanderwar (577)|11.1.2010 20:02
Tak jisty pokrok nastal, ja se puvodne domnival že pagedefrag mi pod vistama nejde, protože když jsem ho pustil tak vubec na nic nreagoval nic tam neslo nastavit.

a presto jsem ted restartoval pc, a nejakym zahadnym zpusobem jeste než nabehli okna tak se napsalo že defragmentuje pagefile

viz obrazek, pagefile už je v souvisle řadě (žluta barva), čož je prvni pokrok,

jeste by nebylo špatny kdyby se mi podařilo ho dostat nejak k tomu zbytku aby nebyl nekde uprostředka disku
aaa.jpg
Dojigiri (1629)|11.1.2010 23:25
Co se týká vypnutí - vono jak jsem nedávno zjistil, pod Vistou když se vypne pagefile komplet, tak přesto pagefile.sys na disku zůstane (lze ho potom smazat ručně). Vona ta Vista je děsně chytrá a čeká asi na to, až to člověk zase zapne, lenoch líná nechce mazat :D

Pak lze provést defragmentaci (včetně free space, což by měl umět myslím zrovna defraggler) a potom znova zapnout pagefile.

(osobně mám pro pagefile pod Vistama speciální 2GB FAT32 partition a na ní pevnej 2GB pagefile, a abych to neměl jako zvlášť disk a nepsalo to warningy že je plnej, mám tu partition připojenou do složky C:/Windows/swap a v registru poštelovanou cestu k pagefile do tý složky)
Commanderwar (577)|12.1.2010 10:01
[quote=Dojigiri;337026]Co se týká vypnutí - vono jak jsem nedávno zjistil, pod Vistou když se vypne pagefile komplet, tak přesto pagefile.sys na disku zůstane (lze ho potom smazat ručně). Vona ta Vista je děsně chytrá a čeká asi na to, až to člověk zase zapne, lenoch líná nechce mazat :D

Pak lze provést defragmentaci (včetně free space, což by měl umět myslím zrovna defraggler) a potom znova zapnout pagefile.

(osobně mám pro pagefile pod Vistama speciální 2GB FAT32 partition a na ní pevnej 2GB pagefile, a abych to neměl jako zvlášť disk a nepsalo to warningy že je plnej, mám tu partition připojenou do složky C:/Windows/swap a v registru poštelovanou cestu k pagefile do tý složky)[/quote]

ok zkusím ho vymazat, a uzvidim co to bude robit.

a asi bys nemel nekde nejaky približny navod jak udelat to co máš ty???

Mysliš že je mezi tím tvym systeme pagefilu..a klasikou nejaky vyraznejší rozdil??..nezkoumal jsi to nejak???
Dojigiri (1629)|12.1.2010 11:35
No, nějak extra jsem to zatím netestoval ... nevýhoda je, že velikost pak nelze navyšovat (resp. jedině vytvořením dalších pagefile na jiný jednotce), ale mám to takhle celkem vyzkoušený, že mi to na Vistě stačí i na náročnější věci (v současný chvíli mám spuštěný 2 Eclipsy s vyhrazenýma 512 MB a mám obsazeno 2.2/4GB RAM a 3.5/6 GB celkově, tj. "používá" se zhruba polovina toho 2GB swapu - ačkoliv tedy při 4GB RAM žádný swapování na disk nepozoruju, přesto ho nějak využívá).

Výhoda je v tom, že mám tu partition jako první, tj. je na počátku disku, takže kdyby nedejbůh bylo potřeba swapovat, bude to nejrychlejší možné. Je nastavená pevná velikost, aby se ho nepokoušel zvětšovat a zmenšovat, takže se ani nefragmentuje, a tak, aby zaplnil celou jednotku. Z důvodu lepší rychlosti je FAT32 (přístupový práva a timestampy, dokonce ani žurnálování, tam nejsou zapotřebí - když dojde k chybě na disku, je to dost jedno, protože tam neni "nic důležitýho", pagefile se vytvoří kdykoliv znova).


Postup výroby je zhruba následující, pokud si to dobře pamatuju - píšu pro 2GB - přičemž to funguje i na XP, jak mám ověřeno:
  • před první partition pro Vistu vynecháno místo 2GB (lze udělat buď v Acronis rovnou, anebo při instalaci či ve Správě disků vyrobit partition 2GB, za ní partition pro Vistu, pak smazat tu první 2GB partition - zbyde tam místo -, pak nainstalovat vistu, a z nainstalovaný Visty jí znova vytvořit); alternativně pokud už je vista nainstalovaná lze zmenšit partition Visty o 2 GB (pak na ní nebude ten pagefile takže volný místo zůstane) a posunout dozadu (nutno Acronis apod., a je to nebezpečná operace z hlediska možnosti výpadku proudu), pak před ní vyrobit tu novou partition FAT32, já mám se 4kB sektory (čím větší, tím lepší, ale myslím že víc jak 4kB mi naformátovat nešla)
  • pokud je k dispozici víc fyzických disků, je vhodnější udělat tu partition na druhým (nesystémovým) disku
  • ve správě disků partition odebrat písmeno (šlo by to sice i s písmenem, ale byla by to jednak zbytečná jinak nevyužitelná jednotka v Tento počítač, a navíc při nastavení pagefile tak, aby jí zaplnil, by pořád vyskakovalo upozornění o zaplnění jednotky a potřebě jí "vyčistit"), vyrobit si složku kde to chci mít připojený (já mám C:/Windows/swap) a ve správě disků tu jednotku do ní připojit
  • ve vlastnostech počítače nastavit swap na C:, nastavit velikost (to je trochu alchymie, je potřeba to nastavit tak, aby se to na tu jednotku vešlo, já mám pro 2GB nastaveno min i max na 2042, lze štelovat pozdějc i v registru - když se dá moc a pagefile se nevejde, tak se vytvoří o kus menší, takže zbyde víc vonýho místa na tý jednotce)
  • a teď to hlavní - úprava cesty pagefile v registru: otevřít regedit a klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management. V něm najít hodnotu PagingFiles, bude v ní hodnota "C:\Pagefile.sys 2042 2042" (např.) - zde změnit na požadovanou cestu, např. "C:\Windows\swap\Pagefile.sys 2042 2042" (tady lze právě štelovat i velikost pagefile na jednotce; pagefile lze pojmenovat i jinak, pokud chci např. swap.bin atd.). Tuto úpravu bude patrně potřeba provést po každé změně nastavení pagefile ve Vlastnostech počítače (např. po přidání dalšího pagefile na další jednotku)
  • potom smazat vše na jednotce swapu (C:\Windows\swap - SystemVolumeInformation a recycled, aby při restartu byla čistá) a restartovat počítač - po restartu by se měl na ní vytvořit pagefile, neměl by být fragmentovaný
  • pokud se to povede, lze pak smazat pagefile.sys na C:\ (ten tam po té operaci myslím zůstane, je třeba ho smazat ručně)

Funguje to i na XP. Není to sice dokumentováno, ale takhle v registru lze cestu a název pagefile.sys změnit už od XP (tj. nemusí být nutně v rootu jednotky).
Commanderwar (577)|13.1.2010 15:41
ok diky moc....za navod....hned jak budu mit delší chvili zkusim na tom zapracovat.

jen mam ejste jediny problem nedaři se mi ve vistach najit kde je umisteny pagefile.sys

V XP je primo na disku C, a tak jsem se domnival že i ve vistach by měl byt, ale nikde ho nemužu najit, dokonce ani když dam vyhledavani souboru nic to nenachazi, mam odkryte i skryte soubory:)

netušíš kde ten hajzlik je??.)at ho mužu ručne smazat
ICEBOSS (3435)|13.1.2010 15:45
Pagefile si nastav na pevnou velikost, delam to vzdycky hned po startu PC. Jinak se to bude furt fragmentovat.

Jinak defragmentovat pagefile umi, Perfect disk, je tusim na 14 dni zadara se vsema funkcema.
http://www.perfectdisk.com/home

Jinak vypnout pagefile, defragmentovat a zase ho zapnout neni dobry (resp tesne po instalaci woken a ovladacu je to jeste v klidu), protoze se vytvori az dale na disku = pomalejsi pristup.
Commanderwar (577)|13.1.2010 15:52
problem je me ze vytvořil hned po instalu novych oken nekde uprostředka disku sam od sebe.....s od ty doby s nim valčim....

zkoušel jsem dvakrat formatovat a dvakrat..se hned po instalaci oken umistil do prostředka...což nechapu.

dobře pevna hodnota....mam 4GBRam.......mam nastavit stejnou hodnotu i pagefilu??
ICEBOSS (3435)|13.1.2010 16:01
4GB RAM... jo, dal bych 4 - 5 GB pagefilu... Pokud to mas uprostred male systemova partitiony (cca 70GB ze treba 640), tak je to porad dost na zacatku. Takze to normalne nastav, defragmentuj perfect diskem a hotove. Zas tak moc se s tim netrap.
Karpi (4)|31.12.2012 01:53
Nejlepší pro defragmentaci pagefil.sys a jiných systémových souborů je Puran Defrag.
Ke stažení na stránce http://www.puransoftware.com/Puran-Defrag.html