reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: NTB černý displej

Neregistrovaný (0)|7.1.2010 19:51
Jméno tazatele: Leviko

Znění dotazu:
Ahoj, na NTB Acer 8920 mi nefunguje displej je černý na externím monitoru funguje bez problému, dále občas má NTB snahu displej rozsvítit a nějakou dobu fungovat po čase opět zhasne ... prosím o radu jestli je třeba měnit displej nebo je problém někde jinde. Děkuji za radu

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|7.1.2010 20:03
Je možné že je pouze vadný kabel. Když se s displejem pohybuje, má snahu se rozsvítit?

V podstatě k němu vedou dva kabely. Jeden široký plochý od grafiky, druhý od invertoru - ten má na starosti jen podsvícení. Pokud by nefungovalo podsvícení, bude na displeji při dobrém světle něco vidět. Sice to bude velice tmavé, ale třeba bílé okno na tmavém pozadí by mělo být vidět celkem dobře.
Neregistrovaný (0)|7.1.2010 20:08
Když displejem pochybuji nemá snahu se rozsvítit, ano při světle na displej vidím bez problému.
johny__g (6387)|7.1.2010 20:15
To znamená že odešlo podsvícení. Buď je v háji invertor, nebo jen ten kabel nebo odešla výbojka. Výbojku bych vyloučil, v 18" displeji nebude jen jedna, takže by fungoval aspoň zčásti. Jestli se displej občas rozsvítí, může to být opravdu jen zlomený kabel.
Neregistrovaný (0)|7.1.2010 20:17
Děkuji za radu, už ho nemám v záruce, mohu se zeptat kolik bude cca stát oprava? Já jen pro představu... jinak děkuj za tvůj čas
johny__g (6387)|7.1.2010 20:22
Tak to fakt nevím. Já jednou takový notebook opravoval, kabel jsem sehnal z druhé ruky za 2 kila, displej sem rozebral, vyměnil, složil a hotovo, fungoval. Ovšem kolik si řekne servis, kdo ví. Navíc oni určitě řeknou že je třeba vyměnit celý displej a vypálí nějakou částku kolem deseti litrů. Navíc je to Acer, ten je "kvalitou" svého servisu pověstný.
Neregistrovaný (0)|7.1.2010 20:25
Tak to mi ted zaskočil rohlík ... to je radost ... no nebudu to dávat do servisu Acer ale do servisu co mi to opraví, pokusím se nějaký dobrý v Praze najít. Ještě jednou ti děkuji za rady :)
hl.hl (1387)|7.1.2010 20:49
Neregistrovaný (0)|7.1.2010 21:13
Děkuji zkusím :)
johny__g (6387)|7.1.2010 21:17
Dívám se že tam mají i ty kabely, stojí taky kolem litru. To je teda síla, za kus kabelu. Nicméně, popis závady by seděl na ten tvůj notebook.

[quote]Kabel-kablík invertor-základní deska (inverter-mainboard) pro notebook ACER Aspire 8920 series je svazkem několika obvykle stíněných vodičů, který slouží k propojení desky invertoru displeje, základní desky a obvykle také kontrolního LED panelu se stavovými svíticími diodami nacházejícími se pod displejem. Jeho hlavní funkcí je ale řízení vlastního invertoru, což je deska DC/AC meniče pro vyvíjení vysokého napetí, potřebného k napájení výbojky pro podsvícení LCD displeje. Při jeho poruše obvykle zhasíná displej, nelze regulovat jeho jas či kontrast anebo stavové diody nezobrazují správně stav notebooku. [/quote]