Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpálené HDD

Svihra (6)|8.1.2010 16:59
Ahoj, rok a půl me šlapalo pc bez problémů,najednou prestal jed Hdd.(ani v jiném pc)
Koupil jsem tedy druhý a po týdnu odešel taky.

Deska MSI K9N SLI
Zdroj Fortron Blue 500W

První disk byl Seagate Baracuda 7200.1 500GB
Druhý WD 320GB

Na pohled není nic spálené, hardisky se mechanicky rozjedou, ale ani v biosu, ani v jinem pc přes ubuntu nereagují.

Nechci ryskovat dalši HDD, tak nevím, je možné, že deska zruší HDD?

Děkuji za rady.
Kozouš (500)|8.1.2010 18:23
Zkusil bych prověřit zdroj - změř napětí na jednotlivých větvích a uvidíš (na Everesty a bios bych se moc nespoléhal, hodnoty zde často neodpovídají skutečnosti).
Svihra (6)|14.1.2010 17:49
Proměřené, všechny větve dávají přesně, kolik mají.

Kamarád zpomenul že může jedine dávat pulzy, ale ty nezměří.
Logout (4018)|14.1.2010 18:38
Přeměřenim zdroje nemusíš zjistit vadu zdroje (může občas hodit špičku).

Deska disk mršit může, pokud mu po datovejch linkách pustí napětí.
Svihra (6)|14.1.2010 20:56
Nejhorsi je,ze k tomu doslo vzdy v klidu....dojdu z pivka a vymalovane....

Poslu desku na reklamaci a uvidim...
petr.svec (320)|15.1.2010 07:56
[quote=Svihra;338143]Nejhorsi je,ze k tomu doslo vzdy v klidu....dojdu z pivka a vymalovane....

Poslu desku na reklamaci a uvidim...[/quote]

v klidu těžko... většina poruch hardwaru je způsobena zapnutím nebo vypnutím

proto server který běží 24hod nemá nikdy tolik poruch jako počítač, který musíš furt kvůli widlím restartovat
DrZelenka (2491)|15.1.2010 08:45
[quote=petr.svec;338216]v klidu těžko... většina poruch hardwaru je způsobena zapnutím nebo vypnutím

proto server který běží 24hod nemá nikdy tolik poruch jako počítač, který musíš furt kvůli widlím restartovat[/quote]

Nebo to taky muze byt tim, ze do stolnich PC davaji vyrobci eurocase a jim podobne zdroje (ktery obcas ani nezvladnou plny zatizeni), neresi chlazeni skrine, ... coz si u serveru nikdo dovolit nemuze.
hl.hl (1387)|15.1.2010 10:50
[quote=petr.svec;338216]v klidu těžko... většina poruch hardwaru je způsobena zapnutím nebo vypnutím

proto server který běží 24hod nemá nikdy tolik poruch jako počítač, který musíš furt kvůli widlím restartovat[/quote]

Kvuli vidlim furt restartovat? Nebude problem nekde jinde? Ja mam na notebooku XP uz 8 roku bez reinstallu a bezi v prumeru tak 20 dni v kuse.
Dojigiri (1629)|15.1.2010 11:11
No on se ten disk nemusí vypínat jenom při restartování Windows, ale právě i v klidu (pokud je povolený "uspání" disku).
Svihra (6)|15.1.2010 18:21
Automaticke aktualizace vyple, uspani disku to same....

Tim to asi nebude, eurocase taky nepodporuju,tak nevim...

taky jsem mohl vybrat jen smulu, jeden HDD ok, muze k tomu dojit, druhy vadny, a treti malokdo zkusi...Otázka jestli to nebude deskou, tak opravdu zdroj...jeste pul roku zaruka, tak muzu testnou vic veci...:-D