reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Blok po instalaci

Handy2 (7)|8.1.2010 21:22
Ahoj. Mám problém s instalcí windows 7 na , přiznávám se, už trochu starší počítač. Všechno vypadá nějak takto: Normálně spustím instalaci systému s DVD. Vše proběhne jak má a systém se po asi 20 minutách spustí. Vše funguje. Stáhne se pár aktualizací ovladačů. Poté restartuji počítač a systém už znovu nenaběhne. Dojde k naprostému bloknutí (tak, že stačí jenom zmáčknout power tlačítko a počítač se vypne). Grafická krata běží, protože monitor se zapne ale je pouze a jenom černý. Jinak se neděje nic. Instalaci dělám na čistý počítač. Zkoušel jsem ji opakovat několikrát. Dokonce jsem zkoušel v domění že je to nekompatibilita SATA řadiče který je trochu zvláštní s windows 7 ale marně. Ani instalce na PATA disk nejde. Vše končí přesně stejně.Nevím jestli není v BIOSU aktivováno něco co windows 7 nepřekousne. Nejde dokonce ani menu pod F8 abych zjistil který ovladač failuje.
Jeden postřeh se mi ale povedl. Pokud znovu nabootuji z DVD a spustím opravu systému a návrat na poslední funkční konfiguraci, tak systém znovu naběhne " jako poprvé". Po restartu bohužel vše při starém.
Teď konfigurace počítače: Deska - MSI K8T NEO-V CPU- AMD Sempron 3000+ RAM - 1.5GB dva moduly Kingston Disk je WD Green edice 500GB SATA a poté i pokus se starým PATA Seagatem Graf. karta - Geforce 6600 Zvukovka - SB Audigy TV krata - Hauppage WinTv HVR 1100 . To je opravdu vše. Můj osobní typ je nekompatibilita s deskou nebo nějaké nastavení, které prostě systém nespolkne. Upozorňuji, že po prvním spuštění těsně po instalacii vše běží. Prosím o pomoc. Google ani různá fóra nepomáhají. Díky za nápady.
Jeff Brawo (109)|8.1.2010 22:47
Instalace 20minut? Lucky guy!

Kazdopadne, co udelas pri prvnim spusteni? Stahujes pres update ovladace? uz si zkousel bez TV karty, pravdepodobne ti jen nejde signal do monitoru - cerna smrt, ale jinak vse funguje, proto se ti po zmacknuti pbtn pecka vypne.
W7 jsem osobne zkousel na starsim a horsim hw, bez problemu, i kdyz nebyly ovladace.
Jednou sem cernou smrt vyresil vypnutim a zapnutim monitoru a odpojenim televize. Nepouzivas dva vystupy? - pripadne zkus vypojit monitor od GK a pak jej zase zapnout - pri cerne obrazovce, pripadne si stahni ovladace a hned pri prvnim spusteni je tam zkus dat - na monitor i gk. Z osobni zkusenosti, pokud nemas ovladac na monitor, tak to obcas trochu zlobi.

Ale pokud to nejsou aktivovane Wokna a je to nejaka pofiderni neoriginalni verze, tak mas proste smulu a nepujde to!
Kdyz nemas aktivovano => mas cerno.
a to se tu neresi :)
Handy2 (7)|9.1.2010 00:31
20 min je cca. Ale jde to relativně rychle. Za prvé Win jsou originál. Přesněji MSDAA licence, kterou mám od školy. Je to verze profesional. Neřekl bych, že je problém v TV kartě, protože tu samou má můj bratr, pravda na moderním PC pod x64 (upozorňuji, že LEGÁLNĚ pořízenou) verzí ale chodí, takže předpokládám, že tady pod x86 problém není. Chyby jako nefunkční a odpojená GK nebo monitor jsou vyloučeny naprosto, protože ten stejný monitor a GK před 30 vteřinami zobrazují funkční a běžící systém. Pak restart a ani HDD si neťukne a monitor je zapnutý a visí v "černé smrti". Ani se nezačne nic loadovat. Osobně mi to přijde jako zásadnější chyba než TV karta ale i tak to otestuji a díky za nápad.

EDIT: K tomu vypnutí tlačítkem. Pokud vím a vždycky to tak bylo, tak pokud systém běží normálně a nedošlo k chybě tak pro vypnutí PC se musí tlačítko podržet. Pokud k chybě dojde stačí stisknout a počítač se okamžitě vypne což je můj případ.
Jeff Brawo (109)|9.1.2010 08:59
[quote=Handy2;335719]20 min je cca. Ale jde to relativně rychle. Za prvé Win jsou originál. Přesněji MSDAA licence, kterou mám od školy. Je to verze profesional.[/quote]
Ok v pohode, nemam problem :), jen sem hledal moznou pricinu, protoze jak sem psal - neaktivovano => cerna obrazovka.

[quote=Handy2;335719]
Neřekl bych, že je problém v TV kartě, protože tu samou má můj bratr, pravda na moderním PC pod x64 (upozorňuji, že LEGÁLNĚ pořízenou) verzí ale chodí, takže předpokládám, že tady pod x86 problém není.
[/quote]
za vyzkouseni nic nedas

[quote=Handy2;335719]
Chyby jako nefunkční a odpojená GK nebo monitor jsou vyloučeny naprosto, protože ten stejný monitor a GK před 30 vteřinami zobrazují funkční a běžící systém. Pak restart a ani HDD si neťukne a monitor je zapnutý a visí v "černé smrti".
EDIT: K tomu vypnutí tlačítkem. Pokud vím a vždycky to tak bylo, tak pokud systém běží normálně a nedošlo k chybě tak pro vypnutí PC se musí tlačítko podržet. Pokud k chybě dojde stačí stisknout a počítač se okamžitě vypne což je můj případ.[/quote]
Pokud se ti od zapnuti PC nerozsviti monitor a ani hdd nestekne, je chyba jinde - novy bios? nejdriv zkus default, potom ho zkus trochu poladit, nastaveni hdd do ide modu, proklikni acpi, apod. Pokud ti zobrazi standartni veci a v momente kdy nabihaj windows (windows boot screen) ti zcerna (to se mi stalo 1x (resp na 2 "restarty") - slo to vypnout stiskem tlacitka, po druhe sem vypnul a zapnul monitor, odpojil TV a vse ok)
Nerikam, ze by se sama odpojila GK, to sem fakt nikde nerek, nenapsal. Napsal sem, zkusit odpojit a pripojit - mysleno kabel.
Handy2 (7)|9.1.2010 19:15
Tak jsme dnes otestoval všechny možné varianty. Odpojil jsem vše co šlo. TV kartu, Zvukovku, Paměť nechal jen 1GB v prvním slotu pro jistotu. Disk naformátoval a nechal jen samotný v PC. Výsledek je ještě horší než včera. Instalace běží standarně. Přesněji takto. Načte se DVD. Vyberu disk..smažu pro jistotu oddil. Vytvořím nový a naformátuji. Souběžně s tím se mi vytvoří 100MB oddíl pro systém. Potvrdím. začne instalce. Soubory se rozbalí a proběhne vše před bod "dokončení instalce" pak se PC restartuje. Nechám ho nabootovat již z HDD. Naběhne druhá část instalace a aktivuje se bod " Dokončení instalace" . Poté se několikrát odpojí klávesnice v USB. Bliknou diody na ní atd. Pak zhasne monitor a naběhne ve správném rozlišení. Po dokončení se zobrazí hláška přes celou obrazovku: " Instalace bude pokračovat po restartování počítače." Počítač se restartuje a vše běží standarně. BIOS . Info o disku atd..pak jednou blikne dioda HDD a pak už jen zapnutý ale černý monitor a počítač se vypne pouze ťuknutím do tlačítka. Proti včerejšku se už vůbec nedostanu do fáze kdy se nasavuje jméno uživatele a nastavení sítě atd... Bohužel už nevím co by to mohlo být. Jediné co je asi varianta, že deska je stará a nekompatibilní, je to přece jenom "value" varianta.
pavel_p (993)|14.1.2010 16:56
Mám s jedním PC dost podobný problém ... deska MSI G31TM-P??, nový počítač, Win7Pro. Windows nenaběhnou, pouze se zobrazuje animované logo, v případě zatrženého SOS přes EasyBCD (bcdedit) se načtou ovladače, zobrazí se verze windows, ještě asi 3s hrabe disk a konec (asi o 10s déle někdy nabootují). Nepomáhá návrat k posledním bodům obnovení, poslední známá konfigurace, nic ... pouze nouzový režim. Pak se něco stalo, párkrát zafungovala poslední konfigurace, po instalaci jedné aktualizace počítač přežil asi 5 restartů a teď je zas ve stavu, že funguje nanejvíš režim nouze+síť.
Jakékoliv pokusy o obnovení selhávají. Paměť + disk v nejlepším pořádku (memtest 2h+kompletní SMART self-test)
Handy2 (7)|14.1.2010 20:49
U tebe je dobré, že alespoň někam ten počítač naběhne. U mě po proběhnutí testů BIOSu a informací nenaskočí absolutně nic. Dokonce ani menu pro výběr režimu pod F8 nefunguje. Disk ani neťukne. Proto mi to přijde zvláštní. Vždyť to se nemohly žádné ovladače ani načíst. Prostě záhada. Vyzkoušel jsem už opravdu vše co zde bylo napsáno. Zkoušel jsem řešit problém i jinde a nikdo naprosto netuší čím to může být. Podle mě to dělá deska, ale nevím proč. Jediné co tedy máme společné je výrobce desky (MSI) a verze operačního systému ( Win 7 Pro).Ě by to něco znamenalo? Opravdu mě to mrzí, ale stále jedu na Xp, které jsou na tom stejném počítači bez problému funkční. :(