reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD s Full HD

dabelik (110)|8.1.2010 21:40
Zdravím,

určite sa to tu už riešilo ale som z toho aj tak v pomykove, čo je dobré a čo nie. Moje požiadavky na nový monitor sú:
- čo najlepšie farby (práca pod Photoshopom a pod.)
- odozva nech je na 2ms (využitie pri hraní hier či sledovaní filmov)
- rozlíšenie podporujúce Full HD
- konektory: DVI, HDMI - nutnosť, USB - plusom
- natočenie monitoru teda pivot by tiež potešilo
- frekvencie: vertikálna nech je slušná aj pri vysokom rozlíšení
- veľkosť: 24"

Cena niečo okolo 220-270€.

Za odpovede vopred vďaka, prosím vyvarujte sa hádkam o značkách. Hoďte konkrétny model podľa Vás a snáď bude z čoho vyberať ale každý názor sa ráta ;)

S pozdravom striky..
NHKG (1136)|8.1.2010 21:59
Ty tvoje podmínky jsou absolutně nesplnitelné, něco budeš muset oželet:

Napadá mě jedině Samsung 23" SyncMaster F2380M , ale slívá tmavé odstíny a s odezvou to taky není žádná sláva.

Pokud by jsi oželel full HD tak Dell 22" 2209WA UltraSharp - podle recenzí perfektní monitor, taky jsem chtěl Full HD, ale asi si ho koupím.

Pokud by jsi oželel barvy, tak si můžeš vybrat nějaké TN, v těch se neorientuju.

Všechny full HD monitory do 600e o kterých vím, mají nějaký velký problém (barvy, odezva, tmavé odstíny, atd.), takže i kdyby jsi připlatil, moc si nepomůžeš.
Richmond (8084)|8.1.2010 22:08
Ten 23" Samsung je o neco lepsi nez TNka, vubec nechapu, proc se mu rika -VA, kdyz ma barvy o tridu (ne-li dve) horsi nez muj 2roky stary 215TW (SPVA) :mistake akorat je to 16:9 coz taky nepotesi, odezva je zhruba stejna jako u meho starika (na QuakeLive @125fps tezka bida, na SHIFTy jaks-taks, ostatni pomalejsi hry ok), opet ma brutalne prepalenou cervenou barvu (blby je, ze ma pouze jeden vlastni profil takze se i dost spatne prizpusobuje)...
dabelik (110)|8.1.2010 23:30
Tak je mi jasné, že všetko sa splniť nedá ale farby tam musia byť, to jednoducho bez toho to nejde. A čo sa týka odozvy tak načo mi bude pomalé LCD keď hrajem dynamické hry? (DiRT 2 a pod.)? A to Full HD je pekná vec, v podstate nie som si celkom istý či budem len tak pozerať Full HD DVD ale potešila by možnosť mať podporu tohto rozlíšenia. TN technológiu nechcem, slabé farby, slabá odozva.. To tu nemá čo hľadať. A najradšej by som videl telku 24" než menšie.. Potrebujem to pre úpravu obrázkov, fotiek etc.. Neviem vážne kam sa mám obrátiť a ktorým smerom sa vydať tak som vsadil na toto overené fórum ;)

P.S.: Technológia TFT je čo zač? Čítal som FAQ a spomenutá nebola.
NHKG (1136)|8.1.2010 23:56
Pokud nechceš TN tak do 270e si musíš vybrat z těch monitorů co jsem uvedl výše. Jiný smysluplný ne TN v této ceně co já vím není. Znovu doporučuju toho Della, Full HD film můžeš sledovat i na něm ve výborné kvalitě, jenom rozlišení bude trošku menší.
TN může mít výbornou odezvu, hráči používají kvůli odezvy většinou právě TN monitory!

[quote=dabelik;335711]P.S.: Technológia TFT je čo zač? Čítal som FAQ a spomenutá nebola.[/quote]

TFT = thin film transistor, má to myslím každé LCD, bez ohledu na to, zda je TN, IPS, PVA, ...
dabelik (110)|9.1.2010 00:27
To dellko fakt dobre vyzerá :-P len asi budem musieť zhodnotiť výšku investície keď že ani s HDMI sa to nekamaráti a taktiež dosť nízku frekvenciu pri max. rozlíšení sa udáva, nie? 60Hz nie je boh vie čo.

Chcelo by to presne niečo v štýle toho DELL ale ako keby o radu vyšší, s HDMI a trocha lepšími vlastnosťami. Niečo okolo 330€ už by bolo lepšie, či ani nie? Neviem skús hodiť sám ale zase nie hardcore za 1200€ :-P
Richmond (8084)|9.1.2010 00:42
Ten Dell je ok, vytknul bych mu akorat horsi plast a rovnomernost podsviceni (ovsem zalezi kus od kusu, neni to ovsem nic hrozneho - proste nekde se setrit muselo a troufam si tvrdit, ze se setrilo na pravem miste). 23" na fullHD uz je docela titerny (teda podle me, nekomu to ovsem tolik vadit nemusi). Osobne nevidim problem ani v absenci HDMI - to se ostatne da resit redukci za stokorunu. Slusny monitory za rozumne penize (hlavne vybavou) jsou treba NECy, ale ve vetsich uhloprickach pod 10k stejne nejsou ;)
speedsnail (4876)|9.1.2010 11:23
Tvoje parametry by +- splnil až HP 2475 (při štěstí na dobrej kus kvůli nádechům, i když dnešn revize už by měla být ok). Ale to je cenově uplně jinde.

V tvojí cenové relaci opravdu nic lepšího než Dell 2209 neseženeš.
dabelik (110)|10.1.2010 01:36
Tak to HP je už fakt že pekné :o) .. prípadná nejaká alternatíva k DELLku a aj k tomu HardCore HP by bola aká? Nech mám trošku obraz medzi čím by som si mohol vybrať aby som vedel ako ďalej postupovať :o)

Za všetky doterajšie ohlasy vám veľmi pekne ďakujem ;) a za tie čo prídu vopred vďaka..
NHKG (1136)|10.1.2010 09:17
To HP se musí podle ohlasů na netu důkladně zkalibrovat, nelépe se sondou, jinak bude mít naprosto příšerné barvy. Doporučuju přečíst tuto diskuzi a recenzi (anglicky). Taky jsem o něm uvažoval, ale nepřijde mi moc dobrý. Hodně podobný je i Dell 24" U2410, má dokonce myslím úplně stejnou obrazovku a liší se od toho HP jenom v elektronice. Mezi těmito monitory a levnějším Dellem 2209WA nic smysluplného není a stejně podle všeho má ten Dell 2209WA mnohem lepší obraz než obě drahší a větší varianty.
BTW: Žádný z těchto monitorů není nic HardCore, HC monitory pro grafiky stojí přes 20 000kč (800e).