reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na záložní kopii bez mechaniky?

Abel (97)|9.1.2010 10:00
Mám notebook Acer 3810T-734G32n, který má Windows 7 Home Premium a nemá mechaniku. Je nějaký způsob jak si udělat záložní kopii na flash disk? Když si skrze Acer eRecovery chci udělat kopii, napíše to pouze že nebyla nalezena žádná mechanika a nic víc.

Jak tedy na záložní kopii u notebooku, který nemá mechaniku? Za případnou radu děkuji.
Jiziii (796)|9.1.2010 10:43
buď si pořídit externí mechaniku
nebo skrs USB na disk či flashku zkopírovat recovery oddíl
teoreticky by mohlo jít hodit disk do jinýho ntb s mechanikou ale tím si moc jistej nejsem
speedsnail (4876)|9.1.2010 11:05
Přes nějaký nástroj pro správu oddílů (acronis apod.) by to mělo jít zkopírovat / zazálohovat kamkoli.
Další varianta by mohla být vytvoření virtuální mechaniky (daemon tools apod.) a na ní potom zálohu poslat a uložit jako obraz. Ale to bude fungovat jen z prostředí Win a nevim jestli ten e-recovery nefunguje nezávisle.
Abel (97)|9.1.2010 11:29
Díky za tipy. Mně jde hlavně o to, abych si mohl ten Windows 7 zase nainstalovat, kdyby se mi to nějak potento. A naivně jsem si myslel, že to půjde nějak defaultně hodit na flashku a bude klid.

Jiziii: a z toho recovery oddílu to pak můžu normálně nainstalovat kdyby pak byla potřeba? Kde ho kdyžtak najdu prosím? A to pak můžu instalovat i třeba z klasického externího HDD?