reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vibruje pravá bočnice, co s tím?

jeninicicek (205)|9.1.2010 12:27
V poslední době mi vibruje v case pravá bočnice (je na straně základovky), čas od času se ozve asi 3 s vrčení několikrát po sobě a pak zas ticho. Bohužel nevím na kterém větráku to závisí, ale vypadá to na chladič procesoru. Bočnice se stačí dotknout lehce prstem a je po rámusu. Čím ji upevnit, utěsnit, aby byla potichu?
(case viz podpis)
johny__g (6387)|9.1.2010 12:30
Spíš bych řekl že to dělá disk - ten starý 40 GB. Jak je upevněný?
jeninicicek (205)|9.1.2010 12:41
Je klasicky nacvaknutý ve slotu pod disketovkou, pokud ale přidržím disk, chrčení zní dál.
Spíš byh chtěl najít nějaké řešení jak upevnit líp bočnici(podložky nebo tak něco)?
Edit: Vytáhl jsem disk, case zní dál, ale o poznání méně, vypadá to , že se na tom podílí víc věcí...
Co mám zkusit s tím diskem-navrhněte pokud možno nejlevnější řešení?
Jiziii (796)|9.1.2010 12:52
Kup si v lékárně takovou tu igelitovou náplast v roličce s promačkanejma důlkama
a oblep s ní rám cse kde se dotýká bočnice
prořež všechny dirky duležitý pro přidělání bočnice a nasaď bočnici a pořádně ji dotáhni šroubky
VLAN (656)|9.1.2010 18:11
[quote=Jiziii;335827]Kup si v lékárně takovou tu igelitovou náplast v roličce s promačkanejma důlkama
a oblep s ní rám cse kde se dotýká bočnice
prořež všechny dirky duležitý pro přidělání bočnice a nasaď bočnici a pořádně ji dotáhni šroubky[/quote]

Stačí dát izolační elektrikářskou pásku do místa dotyku a bude po problému, mě to case taky dříve dělala.
jeninicicek (205)|11.1.2010 17:16
ok, spraveno, asi uprostřed skříně jsem vložil mezi bočnici a rám kus molitanu (cca4 cm3) a je po ramusu, ještě jsem přidal kus těsnícího molitanu přes celou levou bočnici a jsem spokojený...
VLAN (656)|11.1.2010 17:30
Dobře, halvně že jsi spokojený a že to to funguje, nedáš sem fotky jak to vypadá?