reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Sekání notebooku

Neregistrovaný (0)|10.1.2010 10:59
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Zdravím,
Při zapnutí notebooku se normálně zapne a najede plocha, jenže za pár sekund se sekne a nejde vůbec nic dělat. Musím jen restartovat pomocí delšího podržení tlačítka na vypnutí.
Nestává se to vždycky, ale jen občas.
Zajímalo by mě, jestli je nějaká možnost jak zjistit čím to je?
Chtěl jsem upgradovat na sedmičky a zvětšit RAM, jenže jestli bude ten notebook vadný tak to nemá cenu...
Jak mám postupovat a jak mužu zjistit čím to je.

NB: toshiba satellite A200 1S9
OS: windows vista home premium 32bit sp1 (od včerejška sp2)

P.S: nevím jestli to může nějak souviset ale dneska po stažení aktualizací chtěl systém restart. Ok to jsem provedl, jenže při zapínání když se zobrazí takový ten rozsvěcující znak windowsu jak se u něj ozívá zvuk, tak u něj se to zaseklo a nešlo taky nic dělat a ani se moc netočil disk (aspoň podle ukazatele na nb). Musel jsem zase restartovat pomocí delšího podržení tlačítka na vypnutí.

Prosím o radu. Děkuji moc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|10.1.2010 11:29
1) otestuj pevný disk - třeba pomocí HDTune

2) Test RAM - GoldMemory nebo MemTest. Všechno najdeš v sekci download.

Reinstal systému by taky nebyl od věci, vyloučí se tím SW chyba.
Neregistrovaný (0)|14.1.2010 16:27
Díky. Mrknu na to, ale byl bych rád kdyby to šlo zjistit bez toho reinstalu...

Jinak když jsem aktualizoval na ten sp2 tak při restartu a při prvním zapnutí po té aktualizaci (až po tom vypnutí který byl třeba kvůli toho seknutí při prvním restartu viz. předchozí příspěvek) se ještě před načtením plochy zobrazila bílá obrazovka a někde vlevo nahoře něco se ukázalo. Ale nic podrobnějšího o tom nevím, jelikož jsem nebyl zrovna u notebooku, tak jsem to zahlídl jen krátce ke konci. Ale jinak už nikdy se to nezobrazilo, takže asi to dělá vždycky při instalaci sp....