reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BenQ G2420HDBL aneb 24" FullHD do 5000Kč

...No...Name... (586)|10.1.2010 13:51

Chtěl bych FullHD monitor,24" a s cenou do 5000Kč.Hraju hry,koukám na filmy,projíždim internet,občas PS.Po několika dnech hledání mám asi favorita ve zmiňovaném BenQ.Splňuje všechny moje požadavky a navíc,LED posvícení.

Co myslíte Vy?Je to dobrá volba?Doporučíte mi něco jiného?Byl tu sice jeden topic o tomto monitoru,ale názor "ještě bych chvíli šetřil a koupil si třeba 23" EIZO zdrovna slyšet nechci :) Díky za rady
Lurz (42)|20.1.2010 17:39
A co Samsung P2450H http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69320 ,ale je o 500Kč dražší. Já osobně se teď rozhoduju mezi tímto Samsungem a Dellem G2410. To BenQ sice vypadá pěkně a i parametry jsou v poho, ale k téhle značce nejsem moc důvěřivý.
...No...Name... (586)|20.1.2010 17:49
[quote=Lurz;340346]A co Samsung P2450H http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69320 ,ale je o 500Kč dražší. Já osobně se teď rozhoduju mezi tímto Samsungem a Dellem G2410. To BenQ sice vypadá pěkně a i parametry jsou v poho, ale k téhle značce nejsem moc důvěřivý.[/quote]
Jojo,ten sem si chtěl původně taky koupit,ale odradilo mě jeho podsvícení...Dneska mi přišel BenQ a zatim jsem spokojenej...hry se nijak "nemažou",barvy jsou fajn,pozorovací úhly,snad kromně spodního,jsou v :) Jas mam stejně ubranej a Samsung už je pak lepší akorád v době odezvy...a jak to s ní je u BenQ,to zatím zjišťuju :)
Lurz (42)|20.1.2010 21:34
Tak je fajn, že jsi spokojený :). Pak napiš svoje celkové dojmy ;)
...No...Name... (586)|24.1.2010 13:05
zkušenosti... Barvy a kontrast jsem si poladil,takže jsem naprosto spokojen.Filmy jsou opravdu perfektní.A co se týčé té odezvy.Hrál jsem zatím Mirrors Edge,DiRT 2 a CoD:MW2 a u ničeho jsem nezaznamenal nějaké mazání,ghosting nebo cokoliv podobného...takže jsem asi vybral dobře :)
desktoper (36)|31.1.2010 15:55
Rád slyším. Mám G2420HD už nějakou dobu, kupoval jsem ho po debatě na fóru. Úplně chápu, co říká Lurz, taky jsem si nejdřív nebyl jistý. říkal jsem si, koupit Sama, nechtěl jsem být krotitel duchů nebo tak něco. Ale teď si Benka chválím, přesně jak říkáš, doladil jsem si barvy a jedu! Tak užívej :)
martz (2)|1.2.2010 00:40
čau, rozhoduji se mezi tímto BenQ G240HDBL a Samsung SyncMaster P2450H. Chtěl bych to napojit na PS3 kvůli hrám a bluray filmám a chtěl bych se zeptat, jaký monitor má lepší obraz?(ostrost, barevnost) Protože ten BenQ má jas 250cd a odezvu 5ms, ale zase led podsvícení a ten samsung ma jas 300cd a odezvu 2ms. Je mezi tím nějaký viditelný rozdíl? Mohli byste sem prosim vás dát nějaké živé fotky jak vypadá obraz ? nebo nějak poradit? moc děkuji!

a ještě bych se chtěl zeptat, když je tady porovnám podle té tabulky: http://www.all-monitors.com/compares/samsung_syncmaster_p2450h_vs_benq_g2420hdbl

tak ten BenQ má lepší horizontal a vertical frekvenci, nevíte co to znamená ? díky :)
desktoper (36)|1.2.2010 04:29
SyncMastera P2450 jsem taky obdivoval, než jsem si ho prohlídl blíž a zjistil jsem naprosto nepřekonatelnou designovou neomalenost, je růžově černý... :D Pak už mi stačilo jen se podívat na cenovku a BenQ2420HD byl doma.
Živé fotky obrazu? Co takhle si někam zajít se podívat naživo, uděláš si nejlepší představu nebo jestli chceš odbornou radu. Třeba pak ta růžová nebude tak růžová. :D

Horizontální a vertikální frekvence: když se podíváš na displej, uvidíš obraz o určitém rozlišení a určitých obnovovacích frekvencích.
martz (2)|1.2.2010 06:17
aha :X tak to je škoda, že je růžovo černej :-D a je v pohodě ta odezva u toho BenQu 5ms a jas 250cd ? má to viditelně lepší obraz ( třeba i víc barevnej, když je to led), než normální lcd monitor ? nerozmazává se to když je nějaká rychlá akční scéna ? díky :)