Bol by som rád keby ste mi povedali názor na tento problem. Mam hore uvedenu externu napalovacku uz asi 3 roky a v poslednej dobe po vypaleni po sebe cita dvd media asi polovicnou rychlostou. Teraz neviem ci uz tak nekvalitne vypaluje ze po sebe nevie citat dostatocnou rychlostou alebo je problem v samotnom citani a ci je vhodne pouzivat ju este na vypalovanie. Kolko razy sa stane ze po vlozeni cisteho media ukazuje (nero 7) maximalnu rychlost napalovania iba 4x a pritom pouzivam znackove 16x dvd+r verbatim media, inokedy 8x po viac nasobnom znovu vlozeni ukaze aj 16x, proste ako si zmysli. Niekedy musim vlozit druhe ciste medium aby mi ponukol dostatocnu rychlost vypalovania a nasledne ked davam dalsie medium a dam to ktore som predtym musel vymenit zoberie aj to a zobrazi ho z dostaocnou rychlostou vypalovania, je to proste na nahodu. Zatial som skusal iba cistenie cistiacim cd na chvilu to pomohlo ale za chvilu je to to iste. Napalene na nej bolo nejakych cca 350 medii aj s citanim (kontrola zapisaych dat) Nevypalujem stale kolko razy ju nepozivam aj dva mesiace a potom narazovo napalim aj 20 dvd. V nero cd dvd speed mi nejde spustit test kvality media a vobec na ktorej kolvek mechanike co mam doma(v notebooku, v stolnom pc dvd rom mechanika tiez LG neviem ci su kompatibilne s tymto nastrojom alebo tie mechaniky proste nedokazu kontrolovat pritomnost PI a PO opravnych kodov). Rad by som vedel Vas nazor ci mam kupit novu alebo co?