reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Adobe Photoshop/kvalita textu

Mailen (35)|11.1.2010 10:54
Ahoj mám probém s kvalitou textu ve Photoshopu CS4 (zjistil jsem, že to dělá i ve Fireworks CS4), Jako příklad přikládám obrázek. Je to 200% zobrazení (při 100% není text již čitelný vůbec). Písmo garamond, velikost 8 obr. bodů, text "fotografie". Nevíte jak zajistit lepší kvalitu? Druhý obrázek demonstruje stejné nastavení, akorát se jedná o Ilustrator CS4. To je ta kvalita, kterou bych potřeboval získat z Photoshopu. Díky za rady.
Photoshop.jpg indesign.jpg
cml11 (112)|11.1.2010 11:09
[quote=Mailen;336491]Ahoj mám probém s kvalitou textu ve Photoshopu CS4 (zjistil jsem, že to dělá i ve Fireworks CS4), Jako příklad přikládám obrázek. Je to 200% zobrazení (při 100% není text již čitelný vůbec). Písmo garamond, velikost 8 obr. bodů, text "fotografie". Nevíte jak zajistit lepší kvalitu? Druhý obrázek demonstruje stejné nastavení, akorát se jedná o Ilustrator CS4. To je ta kvalita, kterou bych potřeboval získat z Photoshopu. Díky za rady.[/quote]

Máte nastaveno příliš malé rozlišení obrázku do kterého vepisujete. Na ploše kam chcete psát je prostě moc málo pixelů na to aby se do nich dalo vykreslit písmo čitelně. Něco jako kdybyste chtěl pořádat koncert pro pár tisíc lidí doma v obýváku:) Řešením je používat vyšší rozlišení obrázku (dpi) a mělo by to být OK. Ilustrator písmo zobrazil jako křivky, proto to vypadá čistě. Jakmile obrázek z Ilustratoru vyexportujete na bitmapu, výsledek bude totožný s Photoshopem.
Mailen (35)|11.1.2010 13:02
Jasně už tomu rozumím... vektory vs. rastry. To je tak, když někdo začíná a hned si vezme nejlepší nástroj :-). Chci se ale s produkty Adobe naučit. Díky.