Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 81 z 81

Téma: Bezpecnost fora @ hesla

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Myslím, že by bylo dobré přečíst si pár příspěvků, zjistit si jak se celá věc má a teprve pak reagovat. Zrovna od Vás, pane Hulán, bych čekal, že se budete obtěžovat číst než někoho označíte za kripla apod. U hesel na SHW se používá obousměrná šifra, jistě budete mít námitky i k tomuto, ale žádný plaintext!

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

"obousměrná šifra" je to samé co plaintext. Pouhá substituce A->B, B->A je prostě to samé, co napsat to napřímo. Pouze naprostý a naivní amatér této báchorce věří, a pouze pitomec ji obhajuje. Hazardovat s bezpečností uživatelů a potencionálně zneužívat jejich hesla je obrovský průser.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Já vím co obousměrná šifra je, ale díky za vysvětlení. Váš názor je jasný, můj také. (viz předchozí příspěvky), dále se hádat opravdu nemá cenu. Zkrátka si myslím, že zabezpečení je zcela adekvátní a může vadit jen lidem, kteří používají všude stejné heslo, což je podle mě "průser"...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 22-02-2007 v 18:27

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od radekhulan
    Pouhá substituce A->B, B->A je prostě to samé, co napsat to napřímo.
    Tohle mě docela pobavilo :-) Radku, neblbněte, tohle tvrzení se nedá ustát, pokud následně nebudete tvrdit, že jste měl na mysli pouhou substituční šifru a velmi úzkou a specifickou definiční oblast..

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

myslim ze si to moc berete k srdci... me taky prislo jmeno a heslo v mailu a nerozmazavam to tady ... me to proste nevadi ... klidne mi muzete patricne upravit karmu

Nováček Avatar uživatele Smith
    Registrace
    May 2006

docela pěkný článek http://dalex.wz.cz/doufam-ze-forumhu...ko-plain-text/

pro všechny co tady schvalují ukládání hesel v plain-textu... vy si asi neuvědomujete co to je HESLO? ... http://cs.wikipedia.org/wiki/Heslo ...
    Citace Původně odesláno od wikipedia
    Heslo je použitelné pouze tehdy, není-li ostatním uživatelům známé. Oprávněný uživatel musí držet heslo v tajnosti.
    Tohle je mi díky plain-text (obousměrná šifra je prakticky to samé) odepřeno. Kdokoliv kdo má přístup k db zná moje heslo... jaký má pak to heslo vyznám? a nedejbože aby se k db dostala neoprávněná osoba...
    ano, dobře si uvědomuji, že tohle je fórum, kde zas o tolik nejde, ale heslo je heslo a má být hashováno.

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Windows 7: Kam se ukládají hesla v IE9
    Od MaoCeTung v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-08-2011, 14:11
  2. Bezdratovy router a bezpecnost
    Od aaaron v sekci Sítě
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 31-03-2011, 22:18
  3. Windows Vista: Zadaní hesla
    Od phenix.com v sekci OS Windows