reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Internet z wifi dsl do wifi routeru a do wifi PC

Bojkas (43)|11.1.2010 16:01
Zdravím,
mám takový delikátní problém. Je možné sdílet internet z O2 wifi routeru do d-link wifi routeru přes wifi a dále ho pak poslat do PC?
Jde mi o to že mám v NB integrovanou wifi (bez ext. antény) a signál mám ve svém bytě kolem 20%. Bylo by tedy možné mít dsl wifi v jednom patře, posílat signál do druhého silnějšího wifi routeru v druhém patře tak abych se pak přes wifi v NB připojil na ten druhý?
hl.hl (1387)|11.1.2010 16:38
Co znamena wifi router od O2 a wifi router od D-Linku? Podrobnejsi popis co je to presne za hw by nebyl?
Jinak uz se to tu resilo nekolikrat. Dej ten hw at vime jestli to vubec umi.
Arny_CZ (146)|11.1.2010 16:57
Čili chceš přijmout wifi, zesílit signál a poslat ho dál? ANO, jde to. Zrovna teď takto funguju. Koupil jsem router, který má funkci REPEATER (opakovač). Dost dlouho jsem si s tím nevěděl rady, ale nakonec se mi to podařilo zprovoznit. Lze toho dosáhnout i pomocí dvou routerů, které funkci opakovače nemají. Já jsem žádný router neměl, takže jsem koupil rovnou ten s tím opakovačem.
Bojkas (43)|11.1.2010 17:07
Omlouvám se. HW: D-Link DIR-615 jako router co bych chtěl mít v druhém bytě a na linku je napojený Zyxel Prestige P-660HW-T3 ze kterého bych chtěl brát signál.

Dá se to nastavit nějak jednoduše? Nebude lepší zainvestovat do silnější antény?
eraser (0)|12.1.2010 23:35
Zrejme nebude možné prepojiť tie dve zariadenia káblom... inak toto by bolo celkom šikovné riešenie a nastavenie by sa taktiež zjednodušilo.

V inom prípade treba použiť WDS, tzv. bridge mód, ale má to svoje úskalia, jednak v podobe rôznych výrobcov a taktiež častokrát silné odmedzenie zabezpečenia, resp. šifrovania.